Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: αγορα virtual dj 8 για μια κονσολα και αποριες - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

λοιπον.. εχω αγορασει ενα controller και θελω να ενεργοποιησω ΟΛΗ την εκδοση του virtual dj 8 , η απορια μου ειναι αν για οικονομια ενεργοποιησω μονο για αυτην την κονσολα, αν στο μελλον αλαξω κονσολα τι γινεται ?

επισης εχω την le εκδοση * αδηλωτη ακομα * εχω καποια εκπτωση με αυτην την le ?
 

Inviato Mon 30 Jun 14 @ 3:20 pm
 

Inviato Mon 30 Jun 14 @ 4:06 pm
υπαρχει καποια εκπτωση με την le Που εχω μονο για το συγκεκριμενο controller ?
 

Inviato Mon 30 Jun 14 @ 4:12 pm
Αν εννοείς να αγοράσεις controller license (μόνο για ένα controller) με έκπτωση, τότε όχι.
 

Inviato Mon 30 Jun 14 @ 4:21 pm
κριμα, τοτε θα βολευτουμε με την εκδοση le :(
 

Inviato Mon 30 Jun 14 @ 4:33 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To "kako" me tis LE version einai oti den exoun updates opws exei i Pro Infinity kai oi Controllers licenses.
Profanws exeis mia konsola pou irthe me version 7 LE. to pio pithano einai oti tha parameinei version 7, pou simainei oti den tha preis tin omologoumenws kalyteri poiotita ixou pou prosferei i version 8. Opote ksanaskepsou to.
 

Inviato Mon 30 Jun 14 @ 6:57 pm
ναι ρε παιδια αλλα ειναι πολλα τα λευτα , οταν τα "αντιπαλα" προγραμματα εχουν λιγο πιο κατω απο 100 ευρω , ειναι δυνατον αυτο το προγραμμα να εχει 300 ? που υποτιθετε οτι υστερει σε αρκετα πραγματα απο τα αλλα δυο ?
 

Inviato Tue 01 Jul 14 @ 2:00 am
Χμμμ... Για ξανασκέψου το λίγο.
Το Serato στην πλήρη του έκδοση είναι δωρεάν, αλλά μόνο με το δικό του hardware (που κοστίζει το λιγότερο 600 ευρώ) οπότε δεν νομίζω οτι τίθεται θέμα σύγκρισης.
Το Traktor είναι πιο φθηνό αλλά σου χρεώνει τα updates. Οπότε σε βάθος χρόνου πληρώνεις περισσότερα. Επίσης το Traktor δεν παίζει βίντεο και καραόκε (που μπορεί μεν να μην σου χρειάζονται εσένα ή να μην σου χρειάζονται σήμερα, αλλά το πρόγραμμα σου τα προσφέρει)

Τέλος από την στιμγή που έχεις την LE και μέχρι 15 Ιουλίου δικαιούσαι έκπτωση, η τιμή θα είναι σίγουρα λιγότερη από 300 ευρώ. Για την ακρίβεια θα είναι μεταξύ 150 έως 250 ευρώ.

Και κάτι ακόμα:
Το τι "υποτίθεται" δεν είναι επιχείρημα. Δεν υπάρχει "υποτίθεται"
Κάθε πρόγραμμα έχει τα δυνατά του σημεία και τις αδυναμίες του.
Μία απο τις αδυναμίες του VirtualDj ήταν ο πιο "φτωχός" ήχος πράγμα που έχει αλλάξει με την έκδοση 8.
Ένα από τα δυνατά σημεία του Serato ήταν το "timecode" και το "όνομα" που είχε αποκτήσει επειδή "ήσουν πιο πραγματικός dj αφού δεν χρησιμοποιούσες sync". Όμως το Serato εγκαταλείπει το SL (Scratch Live) και έχει πλέον sync, υποστηρίζει controllers, και γενικά "γυρίζει" προς τα εκεί που ήταν το VirtualDj μερικά χρόνια πριν. Τώρα που το Serato και η Pioneer έχουν sync μπορείς να είσαι πραγματικός dj ακόμα κι αν τα χρησιμοποιείς. Πριν που τα είχε μόνο το VirtualDj και το Traktor δεν ήσουν... :P
Τέλος το Traktor κινείται όλο και περισσότερο σε μια κατεύθυνση "remixer/producer" πλησιάζοντας πλέον προς το Ableton. Το δυνατό του σημείο ήταν πάντα τα effects του, αλλά κι εκεί έχει αρχίσει και φθήνει πλέον...

Απ' ότι βλέπεις κάθε πρόγραμμα έχει διαφορετική φιλοσοφία... Και όπως περνάει ο χρόνος οι "μετοχές" κάθε προγράμματος ανεβαίνουν ή πέφτουν, ανάλογα με τον ανταγωνισμό, τις βελτιώσεις ή τις αλλαγές στις λειτουργίες του κάθε προγράμματος κτλ.

Δεν προσπαθώ να σε πίσω για κάτι. Απλά σου δίνω τροφή για προβληματισμό. Δεν υπάρχει καλύτερο πρόγραμμα, όπως ακριβώς δεν υπάρχει καλύτερο αυτοκίνητο.
Υπάρχει μόνο καλύτερο πρόγραμμα για τις προσωπικές ανάγκες ενός ατόμου ή για τις ειδικές ανάγκες μιας συγκεκριμένης δουλειάς.
 

Inviato Tue 01 Jul 14 @ 4:44 am
teofarPRO InfinityMember since 2013
Πιπερι καυτερο virtual pro απο 310€ σε 378€ με ΦΠΑ 23%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Inviato Fri 04 Dec 15 @ 10:21 pm
Με όλα αυτά που πρoσφέρει το virtual dj εγώ θα το χαρακτήριζα αρκετά οικονομικό.
Έχω δουλέψει και τα 4 μεγάλα προγράμματα της αγοράς και διαπίστωσα ότι το virtual dj 8 είναι το μοναδικό που καλύπτει όλο το φάσμα του djing.
Μια λογική τιμή θα ήταν στα 500 με 700 ευρώ η έκδοση 8, φανταστείτε ότι ένα cdj 350 έχει περίπου 500 ευρώ.
Για όσους έχουν αγοράσει προγράμματα και ειδικά Ελληνικών εταιριών θα ξέρουν ότι κάτω από χιλιάρικο δεν υπάρχει πρόγραμμα συν του
ότι κάθε χρόνο πληρώνεις για συντήρηση αναβαθμίσεις κλπ.

Βλέπω πολλούς συναδέλφους ακόμη με την έκδοση 7 και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που δεν παίζουν με την 8, είναι σαν να έχεις μια
παλιά mercedes και να σου δίνεται η νέα ferrari και να λες ότι η παλιομερσεντές είναι ποιο σταθερή.
Αλλά μάλλον έχει καβούρια η τσέπη και το σπασμένο 7άρι καλά μας βολεύει.

Τριάμισι και τέσσερα κατοστάρικα το πρόγραμμα είναι τζάμπα.Είναι εργαλείο για τη δουλειά μας η το χόμπι μας και πρέπει να πληρωθεί.
Αν κάποιος το θέλει για την πλάκα του ας κατεβάσει την free έκδοση η ας αγοράσει του ανταγωνισμού με 30 και 50 ευρώ.
 

Inviato Sat 05 Dec 15 @ 8:42 pm
teofar wrote :
Πιπερι καυτερο virtual pro απο 310€ σε 378€ με ΦΠΑ 23%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Σ' αυτό να υπολογίζεις και την διακύμανση ευρώ / δολλαρίου. Η τιμή του VirtualDj PRO είναι σταθερή $299 εδώ και 7-8 χρόνια. Οι διακυμάνσεις στην ισοτημία ευρώ/δολλαρίου και η αλλαγή του ΦΠΑ επιρρεάζουν την τιμή άλλοτε προς τα πάνω, και άλλοτε προς τα κάτω. Το 2008 πχ που είχα αγοράσει εγώ το PRO πλήρωσα 280 ευρώ μαζί με το ΦΠΑ.

Επίσης το ΦΠΑ δεν γίνεται να μην σου τον χρεώσει καθώς τον αποδίδει στο Ελληνικό κράτος.
 

Inviato Mon 07 Dec 15 @ 2:44 am
na kano k ego me tin sira mou mia erotisi....exo tin ddj ergo thelo na kano update sto VIRTUALDJ 8 PLUS
"CONTROLLER" pos to plironis .....edo dixni kati gi karta (mia k den exume allo paypal) alla den vlepo na lei kati gia ellada pos kano tin metafora xrimaton?
kai kati akomi tha xriasti k i konsola kanena update dioti me tin dokimastiki version (virtual 8 ) den ksekinuse kati gia skin egrafe

efxaristo gia kathe voithia
 

Inviato Fri 29 Jan 16 @ 2:23 pm
geia sas!!skeftomai na agoraso tin denon mc4000 k fisika na agoraso k to virtual dj 8 giati apoti vlepo mono gia to vd8 kanei..apla thelo na rotiso kati..o sigekrimenos miktis stin eggrafi grafei k mikrofono i oxi??efxaristw!!
 

Inviato Sun 31 Jan 16 @ 5:53 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Inviato Mon 01 Feb 16 @ 1:30 pm
efxaristw djdad
 

Inviato Tue 02 Feb 16 @ 7:40 am
γεια σας εχω αγορασει μια κονσολα και παιζω με το virtyal dj 8 και αυτη τι στηγμη η κονσολα μου εχει σταματησει να παιζει γτ το λογο επειδη μου ζηταει να αγορασω το προγραμμα τι πρεπει να κανω ?
 

Inviato Wed 02 Nov 16 @ 12:32 pm
Αυτό που σου λέει... Δηλαδή να αγοράσεις μια άδεια.
Ποια κονσόλα χρησιμοποιείς;
 

Inviato Wed 02 Nov 16 @ 1:25 pm
Svou_21Home userMember since 2016
Γειά σας παιδιά , είμαι ανάμεσα στην αγορά της Pro έκδοσης και στην έκδοση για συκεκριμένο controller και έχω κάποιες απορίες σχετικά με τις μεταξύ τους διαφορές. Διάβασα πολλά μηνύματα ώστε να λύσω απορίες αλλά έχω ακόμα μερικές ερωτήσεις:
1.Η έκδοση για έναν μόνο Controller επιτρέπει updates αλλά όχι δωρεάν λήψη επόμενης έκδοσης πχ απο 8.2 σε 8.3 σωστά;
2.Υπάρχει μεταξύ των 2 ουσιαστική διαφορά στο Broadcast και συκεκριμένα στον Radio Server;
3.Δεδομένου ότι δεν θα το χρησιμοποιήσω επαγελματικά, εκτός απο τις πολύ τεχνικές λεπτομέρειες που ενδιαφέρουν έναν Dj, τι άλλες σοβαρές διαφορές έχουν τα 2;
 

Inviato Thu 10 Nov 16 @ 9:33 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
1. Oles oi adeies tou VirtualDJ (Plus, Pro Infinity kai Pro subscription) exoun akrivws tin idia politiki sta updates. Dwrean updates kai upgrades. An allaksei kati sto mellon, auto tha epirreasei oles tis adeis , oxi mono tin Pro. Me apla logia (kai an den allaksei kati sto mellon - pou einai mallon apithano), i Plus apo 8.2 se 8.3 i akoma kia se 9.0, tha einai dwrean kai stin Plus

2. H Plus epitrepei mono broadcast xrisimopoiwntas ton ypologisti sou san server. Den mporeis dld na kaneis broadcasting mesw ListenTomyradio.com

3. Oi diafores einai ..
- H Plus paizei mono gia sygkekrimeno montelo controller. An allakseis sto mellon controller, tha xreiasteis eite kainourgia Plus i Pro Infinity. Ekptwsi apo Plus se Pro Infinity den parexetai auti ti stigmi.
- To Video logo apo tin othoni tou Video den mporei na afairethei, oute na metakinithei i allksei megethos
- Sto Audio Setup , epitrepetai mono to pre-defined setup tou controller i alli karta alla oxi timecodes, lineins klp.
 

Inviato Thu 10 Nov 16 @ 10:16 pm
Svou_21Home userMember since 2016
Ευχαριστώ πολύ ;)
 

Inviato Fri 11 Nov 16 @ 9:09 pm
91%