Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: έξοδο ήχου

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας.
Πήρα μια Focusrite 2i2 second gen.
Παίζω με Vdj le 7.
Με της ρυθμίσεις που θα έπρεπε να έχω Master απ την κάρτα ήχου κ ακουστικά από την ergo συμβαίνει το εξής.
Ακουστικά δεν βγάζω ήχο καθόλου κ μάστερ βγάζει ήχο λες κ είναι μασημένη κασέτα.
Στο single output το μάστερ βγάζει τν ήχο που θέλω άλλα χωρίς να έχω ήχο στα ακουστικά.
Παίζω με mac book pro και el capital έκδοση 10.11.6 και κοντρολερ pioneer ergo v.
Τα φώτα σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Inviato Tue 11 Jul 17 @ 2:36 pm
Τπτ κανείς?help παιδιά
 

Inviato Tue 11 Jul 17 @ 4:06 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Xreiazesai to "Advanced" audio setup gia na vgaleis master apo mia karta ixou kai akoustika apo Chans 3,4 mias allis. Me tin VDJ LE7, den mporeis nomizw na to kaneis. Prepei na valeis akoustika stin karta ixou kai oxi stin Ergo.
Episis i ver 7 eixe ena themataki otan xrisimopoiouses 2 diaforetikes kartes ixou.
Dokimase na dimiourgiseis mia "aggregate device" (google it), kai na dyndyaseis ta kanalia pou theleis (1,2 apo Focursite kai 3,4 apo Ergo).. Meta epelekse auti pou dimiourgises sto sound setup tou VDJ anti gia Focursite/Ergo.

Dokimase kai tin version 8 LE http://www.virtualdj.com/le/ h opoia sou dinei full audio setup alla exei Limited Browser
 

Inviato Tue 11 Jul 17 @ 4:52 pm
Η 8 Le παίζει με την pioneer ergo v?
 

Inviato Tue 11 Jul 17 @ 4:58 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
gia na sou dinw to link.. paizei :)
 

Inviato Tue 11 Jul 17 @ 4:58 pm
Κ αν περάσω το LE 8 η database που έχω με τα cue θα είναι οκ?αν αγοράσω την pro infinite τι κόστος έχει για την ergo?κ αν αλλάξω κοντρολερ στο μέλλον θα ξανά πληρώσω για το νέο κοντρολερ?
ευχαριστώ για της πληροφορίες
 

Inviato Tue 11 Jul 17 @ 5:07 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Μην βιάζεσαι να προβεις σε οπιαδήποτε αγορά. Δοκίμασε το aggregate device που εου είπα πιο πάνω και επίσης την LE8.

Dj Fotis Kondilis wrote :
Κ αν περάσω το LE 8 η database που έχω με τα cue θα είναι οκ?

Την πρώτη φορά που θα τρέξεις την version 8 (LE ή Pro , δεν έχει σημασία), θα δεί την database της version 7 και θα κάνει αυτόματα την μετατροπή Θα δημιουργήσει μια νέα database για την version 8 (δεν θα πειράξει αυτή της 7) όλα τα Cues, BPM, Play counts κλπ.
Οι 2 versions (7 και 8), μπορούν να είναι εγκατεστημένες στον ίδιο υπολογιστή. Έχουν διαφορετικά εικονίδια (διαφορετικό exe) και δεν επηρρέζει η μία την άλλη.

Dj Fotis Kondilis wrote :
αν αγοράσω την pro infinite τι κόστος έχει για την ergo?
Έχεις μια μικρή έκπτωση λόγω του LE serial. http://www.virtualdj.com/buy/index.html (το serial το βάζεις εκεί που λέει Discount prices)

Dj Fotis Kondilisκ wrote :
αν αλλάξω κοντρολερ στο μέλλον θα ξανά πληρώσω για το νέο κοντρολερ?
Αν αγοράσεις την Pro Infinity θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε από αυτές τις κονσόλες (συμπεριλαμβανομένης και τηε Ergo)
Αν αγοράσεις την Plus Controller (για την Ergo), τότε θα μπορείς να παίζεις με όλα τα χαρακτηριστικά και λειτουργίες της Pro αλλά μόνο με τον συγκεκριμένο τύπο κονσόλας δλδ την Ergo


 

Inviato Tue 11 Jul 17 @ 6:59 pm
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω κ θα σου πω σύντομα την λύση που επέλεξα. Με βοήθησαν πολύ οι απαντήσεις σου.να είσαι πάντα καλά
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 5:27 pm
Τι έκπτωση έχω για αγορά pro infinite με την LE άδεια που έχω κ τι έκπτωση για την plus για ένα κοντρολερ?
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 7:15 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
-$20 για upgrade στην Pro
-$10 για upgrade στην Plus

Για τιςακριβείς τιμές (λόγω αλλαγών στις ισοτιμίες), πήγαινε στην σελίδα αγορών http://www.virtualdj.com/buy/index.html , επέλεξε αυτό που σε ενδιαφέρει και πήγαινε στο επόμενο στάδιο. Δεν χρειάζεται να ολοκληρώσεις την αγορά για να δείς το ακριβές ποσό.
 

Inviato Thu 13 Jul 17 @ 3:03 am
Ευχαριστώ πολύ.
 

Inviato Fri 14 Jul 17 @ 11:46 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)