Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Αξιολόγηση κομματιών

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει σε τι μας χρησιμεύει το να αξιολογήσουμε ένα κομμάτι με 5 π.χ. αστέρια. Ρωτάω επειδή στις ρυθμίσεις των tags αν δώσουμε ένα χρώμα σε κάθε κομμάτι μας βοηθάει να κάνουμε αξιολόγηση βάσει των χρωμάτων που βλέπουμε στον browser. Βάζοντας αστέρι?
 

Inviato Thu 22 Mar 18 @ 7:21 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
O ενδεδειγμένος τρόπος αξιολόγησης είναι το Rating (αστέρια).
Μην ξεχνάς ότι το Rating ειναι και μέρος των Id3Tags και περνάει απο σύστημα σε σύστημα.

Τα χρώματα είναι βέβαια ένας τρόπος αλλά συνήθως χρησιμοποιούνται για κάτι άλλο, πχ κάποιος πελάτης σου λέει , δεν θέλω να παίξεις αυτά τα συγκεκριμένα τραγούδια (τα βάζεις με κόκκινο), ή βάζεις με πράσινο κάποια "must" κομμάτια που θέλεις να παίξεις οπωσδήποτε. Αλλοι χρησιμοποιούν τα χρώματα σαν genre κλπ.
 

Inviato Thu 22 Mar 18 @ 7:39 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Μπάμπη η ερώτησή μου έχει να κάνει με το πως θα βρω τα κομμάτια που βαθμολόγησα π.χ. 5 αστέρια. Είναι κάποιο φίλτρο?
 

Inviato Thu 22 Mar 18 @ 7:43 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Sorry, μπερδεύτηκα. Δεν είδα κάτι στην ερώτησή σου σχετικά με αναζήτηση..
Σε κάθε περίπτωση, κανένα από τα 2 πεδία (χρώμα και αστέρια) δεν προσφέρεται για αναζήτηση.
Και τα 2 πεδια μπορούν να γίνουν sort (ταξινόμηση) αν έχουν βεβαια επιλεγεί να είναι ορατά στον Browser
Και τα 2 πεδία μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε Filter Folders.

O πιο αγαπημένος μου τρόπος ειίναι το group by
Δοκίμασε να δημιουργήσεις filter folders με κριτήρια...
group by rating
group by color
Θα σου δημιουργήσε αυτόματα υπο-φακέλους μέσα στο Filter Folder, ανά τιμή (αστέρι ή χρώμα), οπότε και θα βρείς εκεί ποιά έχεις βαθμολογήσει με τι, και ποια όχι (σου βγάζει και υπο-φακελο με "none")

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Inviato Fri 23 Mar 18 @ 1:44 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Με κάλυψες απόλυτα Μπάμπη! Σε ευχαριστώ πολύ!!
 

Inviato Fri 23 Mar 18 @ 1:47 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)