Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΗΧΕΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Σε συνεχεια της χτεσινης συζητησης μια τελευταια ερωτηση για τον fantom θα ηταν σωστο να κουμπωσω τα jbl που εχω με το δικο σου sub αν κολανε σαν σετ....
 

Inviato Thu 19 Jul 18 @ 10:37 am
γιατι αυτα που εχω ειναι ογκωδη και δεν μπορω να τα μεταφερω ευκολα με το δικο μου αυτοκινητο ( dap aydio 15'')
 

Inviato Thu 19 Jul 18 @ 10:38 am
Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Σαφώς τα συγκεκριμένα FBT έχουν πιο ποιοτικό μπάσο από τα δικά σου, οπότε ναι θεωρητικά μπορείς να ξεκινήσεις έτσι (αλλάζοντας τα 2 sub που έχεις με 2 FBT)
Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι να ρυθμίσεις σωστά τα JBL να μην παίζουν κι αυτά full range αλλά να κάνουν αποκοπή κάτω από τα 50Hz περίπου.

Τέλος, για κάθε αντίστοιχη ερώτηση δεν χρειάζεται να ανοίγεις νέο νήμα. Μπορείς να συνεχίζεις τη συζήτηση στο ίδιο νήμα ώστε να υπάρχει και μια συνέχεια σε όποιον άλλον αναγνώστη ενδιαφέρεται για το ίδιο θέμα
 

Inviato Fri 20 Jul 18 @ 4:03 pm
Ενδιαφέρομαι για αγορά ενεργών ηχείων για εκδηλώσεις σε εξωτερικό χώρο 150-200 ατομων. Είμαι ανάμεσα σε EV zlx 15pa, jbl eon 615, audiophony sr15 και για υπέρβαση EV elx 200 15pa.
 

Inviato Wed 20 Feb 19 @ 11:03 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)