Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: 3 NEES AGORES

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Prosfata apektisa 3 mikra alla thaumatourga pragmatakia

1. netbook eepc ASUS 900 Celeron 0,9 GHz 20GB HD, 1GB ram klp, to Plaisio to exei kanonika 300 euros, to exei vgalei gia liges meres 200!!!
O vasikos logos pou to pira einai fysika i timi tou, alla kai gia backup, mia kai ena HP pou eixa paredwse pneuma. Hmoun poly periergos an tha mporouse na treksei to VirtualDJ kai me tosa USB pou tou exw fortwmena, alla ofeilw na omologisw oti me afise anaudo otan to eida ne trexei akoma kai 2 video clips fortwmena. Fysika sto loading pernaei sta kokkina i cpu alla o ixos kai i eikona den kompiazoun oute gia mia stigmi !!!
Vrika episis sto Internet kai tha erthei se liges meres ena Kit pou metatrepei to asus se touchscreen othoni !!!!! (Opoios thelei leptomereies mporw na tou dwsw). Katalavainete loipon oti se liges meres tha sas dwsw kai entypwseis apo topws douleuei to virtualdj me touchscreen othoni. To kit auto kostizei molis 60 euros !!!!




2. korg nanopad. Fantastikos mikros midi controller oti prepei gia kapoion mobile dj pou thelei kapoia extras koumpia gia Fx, loops, samples kai oti allo mporeis na fantasteis. To VIRTUALdj allwste twra sou dinei tin dynatotita na mappareis oti theleis ki etsi evala sta synolika 12X4 koumpia tou (4 scenesX12 koumpia), ola ta Fx, Loops, Samples, Cues klp. Einai apla YPER-voliko. Kostos 60 euros mono!!! To systinw anepifylakta.



3. H voulitsa i parea tou giou mou..XAXAXA
 

Inviato Fri 03 Jul 09 @ 8:22 pm
sorry gia to off topic alla poio einai to skin p xrhsimopoieis edw?
 

Inviato Sat 04 Jul 09 @ 8:58 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
To nanopad einai idi sti lista moy edo kai kairo mazi me Dmc2 kai alla kaloudia ... syntoma.
Des kai ayto omos/dystoixos dn mporo na to bro Ellada i thomann :
http://www.xkeys.com/xkeys/xkpro.php
pliros programatizomeno, mporeis na kaneis kai macros px. na stelneis alt+control+r me ena pliktro.
Antallaktika caps-koumpia kai etiketes (san tameiaki mixani)

Na doume to touch ?

ps. Dad, i photo deixnei pos eisai pragmatikos dad.
 

Inviato Sat 04 Jul 09 @ 9:28 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Giwrgo auta ta Xkeys ta exw dei poly kairo, dystixws oxi Europi, alla me problimatizei to gegonos oti den symperiferetai akrivws san midi. Ta koumpia ta programmatizeis leei mesw mias efarmogis. Den eimai sigouros oti tha doulepsei me VirtualDJ. Den exw dei allwste kai allon user na exei kati paromoio. H de timi tou den einai kai ftini. Kai den kserw an pas se DMC2 (rackmount) pou kai pws tha to kotsareis.

To touch kit to perimenw, otan tha rthei me to kalo kai to valw tha postarw sigoura leptomereies kai an ta kataferw kai videaki.

@DJNikos .. to skin einai auto http://www.virtualdj.com/addons/4506/Mini_Skin_for_eeePC_NetBook_(1024x600).html
Den yparxoun kai polla se 1024X600. Tha prepei omws na exeis ekswteriko mikti giati to skin den exei katholou mikti, EQ klp
 

Inviato Sat 04 Jul 09 @ 12:10 pm
skeftomoun n parw to nanokontrol gia effects k samples. exei k ayto 4 scenes k deixnei idaniko gia tetoia xrhsh
 

Inviato Sat 04 Jul 09 @ 1:27 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Mpampi to x-keys einai poly kalo, basika to kalovlepo edo kai 2-3 xronia ...to zitisa kai sto thomann alla..
Exoun enan antiprosopo gia ellada kai kypro (stin kypro) epoikinonisa mazi tous alla i timi pou to fernoun einai apagoreftiki, sxedon diplasia tou site.
H efarmogi pou to programmatizeis den leitourgei san endiamesos metafrastis, alla kaneis presets kai ta fortoneis stin mnimi tou. Meta leitourgei aytonoma san pliktrologio. To mono arnitiko se sxesi me to midi (nanopad) einai oti san pliktrologio douleyei sto programma/parathiro poy exei to focus kai oxi background.
Ayto pou mou aresei omos einai to layout ton pliktron, opos exei 2 stiles apo zeygaria aristera-deksia poy mporeis na ta anatheseis symetrika sta 2 decks kai exeis kai ena "matrix" sto kentro gia effects/samples klp.
Epeisis yparxoun antallaktika kapakia gia ta mpouton / gefyres pou mporeis ana 2 koumpia katheta i orizontia (i apo 4 koumpia na kaneis 1 megalo) na ta gefyroseis opos stis tameiakes px pou blepeis to enter pio megalo gia na ksexorizei, na baleis labels apo mesa klp.
Ego epeidi douleyo kai me to ableton live xreiazomai ayto to MATRIX koumpion.
Enalaktika blepo to akrobotero alla ftiagmeno gia to live APC40
http://www.thomann.de/gr/akai_apc_40.htm
 

Inviato Sat 04 Jul 09 @ 2:47 pm
djdad wrote :
@DJNikos .. to skin einai auto http://www.virtualdj.com/addons/4506/Mini_Skin_for_eeePC_NetBook_(1024x600).html
Den yparxoun kai polla se 1024X600. Tha prepei omws na exeis ekswteriko mikti giati to skin den exei katholou mikti, EQ klp


Yparxoun peripou 4 H 5 skin an thimamai kala se ayti tin analisi.
Ta eixa katevasei apo to site otan eixa to netbook , kai einai poly kala kai exoyn kai mikti.
Ektos ap'ayto pou anaferetai , to opoio to eixa kai ayto.
Den ksero an ta exo akomi , giati to netbook to edosa , kai mallon ta diegrapsa afou den mou xreiazontan.

@mpampi , kalorizika ta mixanimata , kai na sou zisei o gios einai yperoxos.
 

Inviato Sun 05 Jul 09 @ 7:30 am
@ dad me thn onboard card παιζεις και αν ναι σε τι latency?

Ρωταω γιατι εχω ενα amilo mini που κανει κατι περιεργα κολπα και το ψαχνω at the moment.

 

Inviato Sun 05 Jul 09 @ 11:52 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oute kan dokimasa me tin on board (pws na kanw douleia me mia eksodo?), tin Maya kotsara, mazi me tin DMC2 kai ton ekswteriko skliro. Tria USB kai palikari...
 

Inviato Sun 05 Jul 09 @ 4:58 pm
Gia controller to Korg Nano Pad ginetai na xrhsimopoih8ei?? Skeftomai na to parw gia na to xrhsimopoihsw (prosorina) gia controller mazi me ton djm 400 mexri na parw ta cdj.... Gia na doulevw apo ekei me syntomefseis ta play,stop,cue,loop san na ta douleva apo to player(gt to keyboard dn volevei). H apokrish twn leitourgiwn tou einai amesh?
 

Inviato Wed 08 Jul 09 @ 5:18 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Einai oti prepei gia na kaneis assign oti xreiazesai (Cues, Loops, Samples, Fx klp) Exei synolika 12X4(scenes) =48 koumpia (nomizw arketa). Ta koumpia einai apisteuta. Ena touch kai einai arketo, apokrisi amesi. Sto systinw anepifylakta. Tha itan bebaia akoma pio teleia an ta koumpia itan fwtizomena wste n aksereis ti exeis patisei. Gia to logo auto ftiaxnw ton teleutaio kairo (se liges meres tha postarw) ena skin pou vasizetai sto Korg Nanopad me ola ta Fx, Samples, Cues kllp se koumpia panw stin othoni.
 

Inviato Wed 08 Jul 09 @ 6:53 pm
S eyxaristw djdad... Ellada yparxei to nanopad? kai poso kostizei?
 

Inviato Wed 08 Jul 09 @ 8:58 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Se aspro to eixa vrei se 2-3sites apo Ellada. Psakse se google kati tha vreis. Des kai www.skrtoutz.gr. Se mauro mono apo eksw. To pira apo Thomann.de Peripou 60 euro exei panw katw.
 

Inviato Thu 09 Jul 09 @ 6:30 am
To Korg Nanopad kai se mauro stn ellada apo mesa augoustou symfwna me tn antiproswpeia...
 

Inviato Mon 20 Jul 09 @ 8:28 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Dj-Nikos wrote :
To Korg Nanopad kai se mauro stn ellada apo mesa augoustou symfwna me tn antiproswpeia...


To pareiggeila mayro mazi me arketa alla pragmata (P.A., Dmc2, EsiU46XL, American Audio scratch mixer.. klp)
An kai apo empeiria gia brady.. oso pio aspra ta mixanimata toso den strabonesai sta skotadia...

(Opoios nyxta perpatei...)
 

Inviato Mon 20 Jul 09 @ 8:46 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
kalorizika !!!
 

Inviato Mon 20 Jul 09 @ 5:10 pm
Dj-Nikos wrote :
To Korg Nanopad kai se mauro stn ellada apo mesa augoustou symfwna me tn antiproswpeia...

To pareiggeila mayro mazi me arketa alla pragmata (P.A., Dmc2, EsiU46XL, American Audio scratch mixer.. klp)
An kai apo empeiria gia brady.. oso pio aspra ta mixanimata toso den strabonesai sta skotadia...

(Opoios nyxta perpatei...)


Tha eprepe na exei fwtizomena plhktra opws to nanokontrol gia na vlepeis ti patas alla ti na kaneis...
 

Inviato Mon 20 Jul 09 @ 6:56 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Inviato Mon 20 Jul 09 @ 8:48 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)