Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Idees gia skin

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Eipa na ftiaksw ki ena skin lito me emfasi ston browser. Prospathisa na apofygw ta polla koumpia kai tis saltses, kapoia omes ta afisa gia logous oxi mono leitourgikous alla kai asfaleias. Dld ta koumpia PLAY klp den itan dynato na ta afisw, oso ki an den ta xrisimopoiw katholou apo tin othoni.

Mia photo apo ta grafika ...



 

Inviato Wed 29 Jul 09 @ 9:31 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oraio fainetai kai boliko.
kalo tha itan na to bgaleis kai se analysei 1280x800.
episis an mporeis bale kai tin ora kapou pano pano me megalo gramata kai to cpu use.

emena de m'aresei auto pou kanoun kai se alla skin, pou bazoun epano sti kymatomorfi deksia kai aristera diafora koumpakia.
asto oooolo eleuthero na exoume na blepoume....
 

Inviato Thu 30 Jul 09 @ 2:46 am
Simfono ki ego me ton aledjo , gia tin ora kai tin cpu , mpampi kai episis prosopika an thes vale analyseis kai 1440x900 kai aytin pou leei o aledjo.
Episis kai apo pou tha to katevasoume mpampi?
 

Inviato Thu 30 Jul 09 @ 3:39 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ego tha to ithela me mini.... mexri tin 2eyteri kymatomorfi ..olo to allo plaisio me ta koumpakia den me endiaferei opos einai alla...
Ta cue, fx, loops akoma kai 3 crosfader eq mporeis na ta bolepseis stis LCD, kai anamesa ekai pou tora exeis ta video, symfona kai me to allo post pou ta koubentiazame. Ta play/stop gia asfaleia opos les mporei na einai mikra icons: trigono |>, tetragono |_| antoistixa kapou stin LCD (pou an kaneis klik na douleyoun kiolas), i akoma kai 2 mpares kathetes prasino / kokkino sto ypsos tis kymatomorfis (tis deyteris kato)
Ego px to eixa balei stous xronous elapsed / remain kanontas klik epano na kanei stop / play antistoixa.

Akoma kai an den exei "etikketes" se kathe koumpi i an kati den fainete profanes px play/stop sta timers... se ena polyploko skin tha itan problima.
Se ena lito skin omos to synithizeis se deyterolepta, eidika an einai sosta ta xromata / megethos grammatoseiron klp. tote exeis ekona ti ginetai sto software me to pou koitas tin othoni...
...tin opoia parepiptontws oso ligotero koitame toso ligotero tha moiazoume san na koitame ta email mas, ara toso perissotero tha mas sebontai... oi alloi, ..pelates, magazatores....

!! Ola meletimena einai pou sas grafo synaderfoi !!!

A.. Pitch slider den xreiazetai bale endeiksi +-% ekei konta sta bpm (stis LCD pali)
 

Inviato Thu 30 Jul 09 @ 6:59 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Loipon roloi katarxin yparxei einai panw aristera kai vgazei mati, apla epeidi evala tyxaia noumera sas mperdepsa me ta times (remain klp). CPU usage ok, tha mpei, kapou tha to strimwksw. To sigouro einai oti tha vgei se 1400X900, alla kai to 1280X800 einai sto ameso plano. Twra gia "tetragwnes" analyseis dyskolo, an vrw xrono isws. Otan tha einai etoimo tha sas dwsw link. Tha yparxoun dyo pannels (ena video opws deixnei i foto) kai ena gia ixo me EQ crossfaders kai alla. Tha kanw kai mia prospatheia na sympiesw kai kapoaia pragmata akoma wste na apeleutherwthei kai allo o browser.

Kai na sas ekmystyreutw kati. Tha ftiaksw merika skins akoma kai ena ena pou tha ta anevazw tha tous dinw kai ena elliniko onoma (istoriko, mousiko den kserw den exw skeftei akoma). E na dwsoume ki emeis san Ellines to stigma mas ..etsi?

Euxaristw gia ta sxolia.


soon..update...
 

Inviato Thu 30 Jul 09 @ 4:58 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
[UPDATE]
Den kserw an fainetai arketa kathara alla mallon katalavate tin onomasia tou skin... O browser tha exei transperant stripes kai etsi tha fainetai san fonto


kai merika \"kontina\"
Audio Panel

Video Panel

Audio Mixer

Video mixer
 

Inviato Thu 30 Jul 09 @ 9:22 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
dj dad poly kalo to skin,mporeis na to anebaseis sto rapidshare h kapou alou gia na to katebasw?????
 

Inviato Fri 31 Jul 09 @ 6:24 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DJGEO01 wrote :
dj dad poly kalo to skin,mporeis na to anebaseis sto rapidshare h kapou alou gia na to katebasw?????


Kapote tha prepei na stamatisoume na skeftomaste ...san Ellines..
Ena skin thelei ...douleia oxi asteia, o djdad dinei edo ena preview na to syzitisoume, pou mporei na einai mono photo kai oxi ena plires skin, px na thelei kai allo programmatismo sto xml... kai emeis rotame ..apo pou tha to katebaso kai tzampa ???
Mono ayto.. ?
 

Inviato Fri 31 Jul 09 @ 6:35 am
apopsis wrote :
DJGEO01 wrote :
dj dad poly kalo to skin,mporeis na to anebaseis sto rapidshare h kapou alou gia na to katebasw?????


Kapote tha prepei na stamatisoume na skeftomaste ...san Ellines..
Ena skin thelei ...douleia oxi asteia, o djdad dinei edo ena preview na to syzitisoume, pou mporei na einai mono photo kai oxi ena plires skin, px na thelei kai allo programmatismo sto xml... kai emeis rotame ..apo pou tha to katebaso kai tzampa ???
Mono ayto.. ?


Sostoooosssssssss!!!!! O Giorgos.
+100000000000000000000000
 

Inviato Fri 31 Jul 09 @ 7:44 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Sxetika me resolutions....
To VDJ automata prosarmozei to skin me tin analysi tis othonis sas. Dld an fortwseis ena skin ftiagmeno gia 1280x1024, kai esy exeis 1280x800 tha sou kalypsei oli tin othoni, alla paramorfwmeni fysika.
Omws an exeis ena skin 1440x900 me logo (1440/900=1,6) kai trexeis analysi 1280X800 pou exei idio logo (12809/800=1,6) den tha pareis xampari, etsi den einai? Ara poios o logos na vgei ena skin se toses analuseis? Gia mena (opws allwste kai to Default VirtualDJ) tha prepei na vgainei mia analysi gia widescreen (1440x900, 1280x800 klp) kai mia gia "tetragwnes" (1280x1024, 1024x768 klp).
Ti lete?
 

Inviato Fri 31 Jul 09 @ 11:20 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego omos ksero oti otan ena skin to kanei resize mono tou to vdj, katanalonei cpu...
etsi toulaxiston dixnei to cpu use.
 

Inviato Fri 31 Jul 09 @ 3:43 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
thes na peis oti kata ti diarkeia pou trexei kanei parapanw ypologismous?. Mporei kai na xeis dikio den to exw proseksei...
 

Inviato Fri 31 Jul 09 @ 4:14 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
bale to default skin pou exei cpu use kai kanto fullscreen kai des to...
 

Inviato Fri 31 Jul 09 @ 6:19 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
ego omos ksero oti otan ena skin to kanei resize mono tou to vdj, katanalonei cpu...
etsi toulaxiston dixnei to cpu use.


FAST SKIN RESIZE sto ENABLE, sta options gia ligotero cpu%,
Me ta skins paramenei kalyteri lysi to na exeis idio me tin analysi tis othonis.
To resize katanalonei cpu kai epeisis den einai teleio to rendering.
 

Inviato Sat 01 Aug 09 @ 7:01 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Inviato Mon 03 Aug 09 @ 9:10 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Epeidi den xrisimopoiw timecode, as mou pei kapoios ti koumpia i kati allo xreiazetai (ektos apo scrathview) wste na prostethoun se update.
 

Inviato Mon 03 Aug 09 @ 11:25 am
O.K Mpampi . se eyxaristoume para para poly.
To katevasa , kai san proti entiposi moy aresei poy einai o browser megalos k.l.p
Den to exo doulepsei akomi , tha to doulepso kai tha sou po.
Oso gia timecodes oute ego doulevo gia na sou po.Isos kapoio allo paidi.
Na eisai kala kai se eyxaristoume gia ton kopo kai ton xrono sou.
 

Inviato Tue 04 Aug 09 @ 4:31 am
Mpampi, na eisai kala file. Se eyxaristo alli mia fora gia oso mas dineis symvoyles kai lyseis apo edo mesa. Xara sto koyragio kai tin ypomoni soy, Opos kai stoys alloys sovaroys synadelfoys poy asxoleiste toso. Se tima idietera to onoma poy edoses sto skin poy dimioyrgises opos kai ta sxolia stin perigrafi gia na to katevasei kapoios. Na eisai kala!!! (Katevasa ki ego to skin kai epeidi exo akrivos ta idia mixanhmata, me sena DMC2,American Audio Pro, Maya 44 USB, otan to dokimaso tha soy po entyposeis).
 

Inviato Thu 06 Aug 09 @ 12:48 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)