Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Erwtisi gia eksoplismo - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

Geia sas,
Endiaferomai n agorasw enan controller gia to vdj. Exw kataliksei sts eksis epiloges:

1) HERCULES RMX
http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=9727

2)HERCULES STEEL + HERCULES MUSE POCKET LT 5.1 USB
http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=9778
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.503027

Tha ithela tn gnwmi sas. Egw kleinw pros tn deuteri epilogi kathws einai pio oikonomiki (80 eurw diafora), omws to provlima einai oti dn kserw pws n sindesw t ixeia kai t akoustika :(

An exete kapoia alli protasi tha ithela n tn akousw :D
 

Inviato Thu 03 Sep 09 @ 3:38 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
makriaaaaa apo to 2

dagkoto to 1
 

Inviato Thu 03 Sep 09 @ 3:42 pm
h apopsh mou einai makria ap thn karta hxou pou proteineis.

an 8es kati pragmatika poiotiko se hxo pare mia Maya44 h mia GigaportHD mazi me to STEEL. alliws pairneis thn RMX opws einai. sta idia lefta 8a sou vgoun k oi dyo lyseis pou proteinw.

h diafora einai oti an pareis STEEL+karta hxou kai 8elhseis n allaxeis konsola st mellon, 8a sou meinei k h karta hxou.
akoma, h poiothta ths enswmatwmenhs kartas tou RMX dn einai oso kalh oso twn kartwn pou sou anefera.

vevaia an dn 8es n mplekeis me polla kalwdia klp, kalytera n pareis thn RMX h opoia einai plug-n-play.
 

Inviato Thu 03 Sep 09 @ 3:52 pm
diladi esi lewnida an katalava kala protineis tn steel kai mia diaforetiki karta ixou?
omws i steel me tn maya i tn gigaport kseperna ta 350 eurw!! (distixws dn exw tetoio budget :(... idi me tn steel ksepernw kata poli ta leuta p eixa sxediasei gia tn bcd3000)
 

Inviato Thu 03 Sep 09 @ 4:15 pm
e tote koita thn RMX, einai exisou kalh lysh.

apla mn peseis pio katw ap aytes, gt oi BCD einai entelws aparadektes konsoles.

egw pantws 8a s proteina n kaneis ligh ypomonh, n mazepseis liga fraga akomh k n pareis kati kalo. dn axizei n agoraseis mia "kakh" konsola (BCD h HerculesMkII) gia arxh, gt 8a se talaipwrhsei adika k 8a xreiastei n thn antikatasthseis k syntoma.
 

Inviato Thu 03 Sep 09 @ 4:41 pm
mallon tha agorasw tn steel me karta ixou...
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 9:33 am
g n mn me parexhghseis, dn kanw diafhmish sth STEEL.... :P

apla aythn exw k m aythn doulevw, k eimai apolyta eyxaristhmenos.
opote dn exw gnwmh g n sou proteinw kati allo. apla s anefera k t pleonekthmata p exei ayth h lysh.

to kalo einai oti me thn kainouria ekdosh tou VDJ mporei n mappareis tis konsoles akrivws opws 8es esy, k etsi sou dinontai aperiosristes dynatothtes. malista, an agoraseis STEEL h RMX exeis k mia gennai ekptwsh gia n pareis t VDJ PRO (to agorazeis sta 100 evrw etsi).

k pistepse me, axizei n agoraseis mia kalh karta hxou (k oxi mia ths plakas me 20 evrw), gt 8a katalaveis diafora sto latency (efoson exei ASIO) alla k sthn poiothta tou hxou genika.

*k diavase st parakatw topic to proteleytaio post, opou exhgw gt einai protimoterh h GigaportHD ap thn Maya44 (efoson fysika dn exeis skopo n xrhsimopoihseis timecodes):
http://www.virtualdj.com/forums/106576/Greek_Forum/Hercules_STEEL_(entypwsiasthka____).html?search=gigaport%20hd%20maya&page=1
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 9:44 am
katarxin dn s pareksigw gt exw doulepsei m prointa ts hercules kai exw enthousiastei..!!
dn exw provlima n plirwsw kati parapanw gia mia kali karta ixou alla pisteuw pws dn aksizei kathws dn pisteuw oti pote tha peksw se club kai tetoia..
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 10:19 am
dn pisteveis oti 8a katafereis n paixeis s ena kafe-bar estw???
akoma k ekei, eidika se megalo xwro me megala hxeia, metraei h poiothta.

k skepsou oti pi8anotata ta mp3 sou dn 8a einai ola 320 kbps, ta hxeia k o enisxyths dn 8a einai ta kalytera dynata, opote milame g polles apwleies poiothtas. gt n mn kaneis ap th meria sou to kalytero wste n mn akougetai skata o hxos??
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 10:31 am
an peksw kapou epaggelmatika tha parw kai kali karta ixou...pros to parwn paizw mono se party filwn i dika mou kai se ena radiofwno p exoume stisei me alla 3 paidia sto internet..
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 11:22 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 12:26 pm
re file lewnida n s rwtisw kati afou idi douleueis to sistima p les...
an thelw n allaksw deck sto monitoring ti tha pataw??tha xrisimopoiw pontiki?
an dn katalaves t ennow px. an exoume mia konsola m enswmatwmeni karta ixou i ena mikti exei panw eite ena knob eite ena mini crossfader gia t akoustika etc wste n epilegeis poio deck thes n akous s auta..
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 12:47 pm
apla patas ena koumpi panw sthn konsola. exei ena g ka8e deck, k ana8etei to monitor sto analogo deck.

exei omws k ena knobaki to opoio an t gyriseis phgaine apo "cue" se "mix". wste n akous eite to cue eite to mix, eite kati endiameso. analoga pws se volevei.
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 1:57 pm
aledjo ayto to xone4D 8elw n mou t ferei o ai vasilhs.......... (8a kanw oso ypomonh xreiastei...!)

einai ena MIDI controller me enswmatwmenh karta hxou. kati analogo me to RMX (elpizw n mn ginomai ierosylos!).
apla exei 4 kanalia (anti gia 2 p exei t RMX) ta opoia nomizw mporoun eite n xeirizontai kanalia tou software, eite exwterikes phges.

sthn ousia milame gia MIDI controller, alla me poly kalh enswmatwmenh karta hxou.

logika einai symvato k me VDJ, efoson katseis k t mappareis.... alla egw 8a t dokimaza mono me traktor, afou einai optimized gia to programma ayto... isws k me ableton n doulevei kala.


t 8ewrw ligo vlakeia omws n dwsei kaneis tosa lefta, gt mporei n kanei akrivws thn idia douleia me 2 xone1D, enan mikth k mia karta hxou me 4 stereo outputs. (k ara sta misa lefta peripou...)
http://www.thomann.de/gr/allenheath_xone1d.htm
 

Inviato Fri 04 Sep 09 @ 2:02 pm
apla patas ena koumpi panw sthn konsola. exei ena g ka8e deck, k ana8etei to monitor sto analogo deck.

exei omws k ena knobaki to opoio an t gyriseis phgaine apo "cue" se "mix". wste n akous eite to cue eite to mix, eite kati endiameso. analoga pws se volevei.

thnx file m...
tlk tha parw tn steel me tn gigaport! kai t dio aksizoun t lefta ts ;)
 

Inviato Mon 07 Sep 09 @ 7:14 am
pistepse me, sta lefta tous, oi STEEL k RMX einai ap tis kalyteres epiloges p mporeis n kaneis. ante, me geia!!
 

Inviato Mon 07 Sep 09 @ 7:20 am
Poia einai diladi i kaliteri kata tin gnomi sas all in one console kai me karta ixou , asxeta me to kostos , alla san kritirio katarxin na sinergazetai apsoga me to virtual , genika na min exei provlimata , eidika me tin karta ixou tis , kai episis na einai oti kalitero se foritotita.Oxi kamia koumoutsa....
 

Inviato Mon 07 Sep 09 @ 7:28 am
dn xerw kata poso synergazetai apsoga me to VDJ, pantws to VCI-300 nomizw einai to kalytero all-in-one controller. 8a mporouse kaneis n anaferei ta xone3D k xone4D, alla xefeygoun poly se kostos. enw to vci einai k arketa prosito.

isws k t NS7, alla dn exw ka8olou proswpikh gnwmh g ayto.
 

Inviato Mon 07 Sep 09 @ 7:41 am
sumfona me ta kritiria sou to vci 300 einai mallol i kalliteri epilogi.
oso gia to ns7 pisteyw oti einai oti kallitero yparxei gia polous logous. psa3te to. alla eina opos eipes "koumoutsa".
 

Inviato Mon 07 Sep 09 @ 8:59 am
nomizw kai ta dyo einai mia kathgoria apo mona tous, dedomenou oti einai ta monadika all-in-one controllers ta opoia epitrepoun th xrhsh gia scratch k malista poly apotelesmatika. dn einai tyxaio oti k ta dyo exoun kataskevastei me skopo n leitourgoun me to SERATO ITCH (k mono t software arkei g n ksexasei kaneis oti einai numark.....). apla to ns7 einai akoma poly kainourio k dn exw akousei polles gnwmes apo xrhstes.

epomenws an eixa analogo budget 8a epelega to vci-300 asyzhthti (k an m endiafere t scratch fysika). anti8eta, ta xone einai pio akrives lyseis, k apey8ynontai kyriws se house DJs.
 

Inviato Mon 07 Sep 09 @ 9:20 am
59%