Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: New skin ... Rusty... - Page: 3

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

snik3Home userMember since 2009
aledjo wrote :
nai me endiaferei emena opos tha ithela kai mia ekdosi only audio xoris video.

meta apo kei kai pera ligo xromata me psiloxalane



btw, to clio mou exei xromata rasty (konter/strofometro)...


off topic klasiko spam apo snik

poio montelo exeis?
gt paizei na to xw odigisei
egw micra tou 2003 exw
 

Inviato Sun 04 Apr 10 @ 9:15 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
malista, blepo oraies allages pou m'aresoun.
epitelous epilogi gia video on-off kai panels.

ligo ta grafika theloun akoma doulema gia na fainete hitech kai mia ekdosi "green" sta xromata tou default diladi kai einai apsogo :)
 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 12:47 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Kane oti thelei o laos mpampi... panels, xromata... koumpakia (i follow your heart..)

ok, now oi dikes mou paratiriseis, opos to eida live sto magazi, apo kathara leitourgiki pleyra / contrast - kata poso diladi perno tin pliroforia pou thelo kai monon aytin to proto deyterolepto pou koitao stin othoni.
(audio mono pros to paron)

1. Ta dots epano (koukides) kapos -stena- kai den ksexorizei pio einai to beat1 (ekei poi paei to kick synithos kai i koukida einai pio fardia)

2. Stin blue version oi overlapped kymatomorfes epano den exoun megali diafora me apotelesma ligo na mperdeyomai pio deck einai pio.

3. To Config button einai epikyndyno ekei, einai mono tou opos kai ta maximize-close kai polles fores thelontas na patiso config, para ligo na kano click sto [x] (close...) Isos to [x] na pigaine pano deksia pou to kseroume... kai exeis kai ligo keno ekei..

4. Ean i logiki tou skin einai oti den bazoume pontiki alla xrisimopoioume controllers, ta "pitch"/"key" buttons pano apo to pitch slider den tha ta protimousa fotismena (afou exoume idi noumeriko pitch kai key mesa sto display). Antitheta tha protimousa pio fotismena (perisotero contrast) sta buttons [1], kai [2] gia to energo deck, giati den paei to mati mou ekei, me mperdeyei to [pitch] pou einai paromoio button...

5. To blink se kathe periptosi mou fanike ypervoliko sta 40 sec.. gia mena to ...kampanaki xtypaei sta 20 sec. To dokimasa sta 20 me fast sta teleytaia 5 kai mou fanike pio logiko etsi alla ayto isos einai prosopiki protimisi.

Telos dokimazontas kai tis parallages sta xromata, brika oti mou kanei kalytero contrast i black-dark pou sou eixa steilei (kai den ennoo omorfia alla to thema tis grigoris pliroforias pou legame). Tha kano mia dikia mou version mazi me kapoies protimiseis px. noumeriko key (%camelot) default... kai isos tin anebaso san paralagi kapoia stigmi an tin thelei kanenas.
 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 10:55 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ta pannels itan anagkaia gia na kalyptoun tis anagkes autwn pou eite den paizoun katholou video, eite paizoun alla den xreiazontai ta EQ-Faders opote tha itan kalytero na megalwsei to master video. Pisteuw pws me ta pannels auta mporei o kathenas na ftiaksei to perivallon pou ton voleuei.

Proswpika den xrisimopoiw Eq-faders (an kai poly tha to ithela) giati den me voleuei na xrisimopoiw pontiki alla oute kai pliktrologio. Oti mou prosferei i konsola kai to KorgNanopad. O logos pou den xrisimopoiw (sti douleia) keyboard shortcuts einai giati tin exw patisei 2 fores sto parelthon, opou nomiza oti eixa patisei to search kai ksekinisa na grafw grammata. Apotelesma, stamatisan ola, mazi kai i kardia mou giati perasan merika sec mexri na katalavw ti eixa kanei. Apo tote to keyboard kanei MONO search.

1. To eixa diapistwsei ki egw.
2. Edw prepei na paiksw me ta xrwmata. Paizei safws rolo se poso fwteino meros paizeis. An paratirises den allazei xrwma i kymatomorfi sto overlap (opou synantiountai ta dyo kanalia) Isws an valw apoxrosi sto overlap kai fwtisw to pisw, deiksei kalytera. Tha to tsekarw.
3. Tha stimwksw ligo ta faders master kai cuemix, logika tha vgei na pane panw deksia
4. Den nomizw pws exw kai poly xwro na megalwsw ta select decks buttons. Auto pou skeftomoun (kai tha postar foto) einai na fvtizw ma kapoio plaisio to energo deck. xmmm
5. Gia to blink time isws na exeis dikio, min ksexnas omws oti polla tragoudia "teleiwnoun" poly prin to telos tou tragoudiou kai kalo tha itan na se proeidopoiei nwritera.Einai omws kati pou mporei na to allksei o kathenas apo to xml.

@Aledjo, ti ennoeis kalytera grafika?
 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 11:59 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Gia to energo deck tha voithouse auto, i nomizete oti vgazei mati?

 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 1:19 pm
tromero ayto to skin dad!!!
ta xrwmata nomizw einai kalytera k ap to arxiko!
 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 1:24 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :
Gia to energo deck tha voithouse auto, i nomizete oti vgazei mati?

mou aresei..
 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 2:09 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
leonidassr wrote :
tromero ayto to skin dad!!!
ta xrwmata nomizw einai kalytera k ap to arxiko!


Thanks.. oi ekdoseis paramenoun 2,,,, orange kai blue, dialegeis oti thes. Ki emena pantws to blue m'aresei.

 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 2:59 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
otan leo kalytera grafika enoo na fainete pio digital!
pio hitech....
katalabeneis?
akribos sta idia xromata mporeis na to kaneis pio omorfo.
tora fainetai les kai to exeis ftiaksei me ti zografiki ton windows.
 

Inviato Wed 07 Apr 10 @ 6:33 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ta icons gia tin ver 2.



Me ti seira pou emfanizontai..
Karaoke
Played
Unknown
Audio
Video
DifBpm

kai yparxei kai ena prasino megafwnaki gia ta linked videos-audio, pou den fainetai stin foto
 

Inviato Fri 09 Apr 10 @ 4:24 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Gia ta eikonidia - gnomi mou - epeidi to douleyo to skin tora live :
To prasino einai kalo na to kratiseis opos prin gia ta compatible audio, portokali epeisis kalo, to kitrino me mperdeyei, afou einai unknown kai den dinei kamia pliroforia kalytera na einai entelos diaforetiko eikonidio px to default opos sou eipa.

Oi kymatomordes ayta pou sou eipa isxyoun, to gkri einai poly sw sxesi me to mple..
 

Inviato Fri 09 Apr 10 @ 5:27 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Updated...eixes dikio gia to unknown, tha mporouse na einai allwste kai video.



[EDIT]...Kentrarisa kai to ? (min ksanapostarw foto) giati mou vgike deksia...einai ok twra.
 

Inviato Fri 09 Apr 10 @ 7:27 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
To "v" icon gia ta played prepei na einai kalo tora, (exo mia mikri epifilaksi mipos parapempei synirmika se "checked"/ready tha to doume stin praksi bebaia. Ennalaktika me eixe bolepsei poly sto parelthon ena antoistoixo (X) ikonidio gia ta played, to exo dei sto condeced opos sou exo pei.)

Ena mikro suggestion/request kai eukolo na ginei:
On/off indicator-button gia to video. Mporei na mpei pano deksia dipla sta minimized/close, i kapou stin mpara.
To theoro pleon aparaitito gia oous paizoun audio kai mporei kata lathos na fortosoun ena video,an i epilogi "activate on load" chekarismeni sou anoigei parathyro video popup me oti ayto synepagetai. Gia ayto ego proteino kai protimo oxi tsekarismeni tin epilogi alla manually on/off tou video apo keyboard / skin opote xreiazetai mono, px exeis syndemeni tileorasi/projectora.
 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 2:06 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oso gia ta played nomizo oti ena megalo (X) opos auto pou exo balei ego sto skin, einai pio boliko.
 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 4:12 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Emena pali to X me parapempei se lanthasmeno, min to akoumpas katastasi...den kserw, edw tha diafwnisoume. Tha afisw to v.

Twra oson afora gia to video on-off, den nomizw oti exei logiki. Dld kapoios pou den paizei video exei uncheck to activate video on load, etsi den einai? Opoios paizei twra video,einai logiko na exei prorythmisei tin eksodo se kapoia TV-prijector, opote?...
 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 10:33 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Stin ver2 tha mporeite episis na allazete xrwmata (3) se ola ta textozone, wste na dimiourgeite to perivallon pou sas voleuei. Vevaia by default to VirtualDJ tha fortwnei to 1o xrwma, kai den tha thymatai tis epiloges pou eixate kanei. Exete omws dynatotita an katastalaksete se kapoia xrwmatiki parallagi, na mpeite sto xml tou skin kai na allaksete ti seira twn text, text2, text3 sta textzones (gia opoion thelei kai kserei).

 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 11:01 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Rusty Version 2 is ready and uploaded (vevaia tha prepei na perimenete tin egkrisi apo moderatos)

Upload link http://www.virtualdj.com/addons/11133/Rusty.html

Update Ver 2.0
---------------------
1. Added Deck Frames selectors
2. 3 different colors for textzones. Choose what you like.
3. New icons for browser
4. Added Video pannels for decks and 3 mixer pannels Suitable for audio and video mixing now.
5. Few color corrections
6. Minor bug fixed

Enjoy

 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 1:32 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
LIVE TESTING NOW... @Cotton Club Komotini...
Musicgroup is on... palia mousiki
http://www.virtualdj.com/musicgroup/Apopsisdj/index.html
(exeis panta diathesimo beta tester)

1. Ayto sta level pou sou eipa na diorthoseis stis blue versions to ekanes mono sto aristero deck
2. To "V" gia ta played einai ontos ok eprepe na to doume stin praksi
3. To mple gia ta symbata audio einai poly glyko xromataki kai denei me to mple skin, omos einai oudetero xroma.
Nomizo tha itan pio logiko na to afines opos prin prasino=proxora, portokali=ksanaskepsou to (opos einai) kai mple gia ta linked audio.
4. Oi kymatomorfes poly kalytera tora.
Opote mporeis dokimase kai steile mou mia version opos einai alla me to overlap kommati sto anoixto gkri, na kano A-B test, isos einai kalytero se pio foteina peribalonta.
5. Sto audio panel ti exeis kanei ekei.. ta balance deixnoun kapos perierga kai stin mple version exei apomeinaria grafikon apo tin orange...
gnomi mou ayto to panel mporouses na to eixes apofigei.

6. Gia to video on/off den sou edosa na katalabeis.
Des mia praktiki xrisi : Esto oti paizoume mono audio (90% ton periptoseon) kai mas kathetai sto search ena kalo kommati pou to exoume mono se video... Thelo na do to status ekeini tin ora oti to video einai off kai oti den tha mou anoiksei kanena popup video. (auto enable off sto config)


7. Molis paratirisa to eksis periergo. DEN exoun overlap oi kymatomorfes otan kleineis ta video preview..
 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 4:37 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Tora to paratirisa, ta comments stous players thysiastikan sto bomo twn panels... kai ayta xe xe
 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 5:40 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
apopsis wrote :
1. Ayto sta level pou sou eipa na diorthoseis stis blue versions to ekanes mono sto aristero deck


ok..fixed

apopsis wrote :
2. To "V" gia ta played einai ontos ok eprepe na to doume stin praksi

by far ...

apopsis wrote :
3. To mple gia ta symbata audio einai poly glyko xromataki kai denei me to mple skin, omos einai oudetero xroma.
Nomizo tha itan pio logiko na to afines opos prin prasino=proxora, portokali=ksanaskepsou to (opos einai) kai mple gia ta linked audio.

Koita gia ti logiki tou skin kai ti diki mou, oti exei sxesi me prasino einai video ara kai to linked audio-video tha prepei na einai prasino. Se ksenizei ligo to mple alla einai thema synitheias, egw to synithisa, allwste einai kai to agapimeno mou xrwma.

apopsis wrote :
4. Oi kymatomorfes poly kalytera tora.
Opote mporeis dokimase kai steile mou mia version opos einai alla me to overlap kommati sto anoixto gkri, na kano A-B test, isos einai kalytero se pio foteina peribalonta.

Tha paralaveis syntoma, an kai pisteuw pws einai sxetika eukolo na allakseis ta xrwmata sto bmp arxeio, xwris na epembeis sto xml. Kane merikes dokimes an vreis xrono.

apopsis wrote :
5. Sto audio panel ti exeis kanei ekei.. ta balance deixnoun kapos perierga kai stin mple version exei apomeinaria grafikon apo tin orange...

Emena proswpika den mou vgazei kati tetoio (apomeinaria apo orange), vgale ena screenshot opote mporeseis. Oson afora gia ta balance, ousiastika den douleuoun einai diakosmitika (den ypostirizontai apo VDJscript. As elpisoume sto mellon. Apla kathontai oraia emfanisiaka. Poios miktis den exei balance?..oeoeeoo?

apopsis wrote :
6. Gia to video on/off den sou edosa na katalabeis.
Des mia praktiki xrisi : Esto oti paizoume mono audio (90% ton periptoseon) kai mas kathetai sto search ena kalo kommati pou to exoume mono se video... Thelo na do to status ekeini tin ora oti to video einai off kai oti den tha mou anoiksei kanena popup video. (auto enable off sto config)

Ok katalava, alla den einai kai toso tragiko na kaneis ena close sto parathyro pou tha sou anoiksei. Anyway mia kai eisai o monadikos mou beta tester tha sto kanw to xatiri.

apopsis wrote :
7. Molis paratirisa to eksis periergo. DEN exoun overlap oi kymatomorfes otan kleineis ta video preview..

Fixed..ok

Ektos apo to video on-off pou mallon tha sou kanw mia version gia parti sou (me ekeino to timecode level nomizw pou mou eixes zitisei),to ksanaanevasa me tis diorthwseis.
To afinw gia liges meres na sitepsei, giati apo aurio, ksanapianw douleia, opote......


 

Inviato Sat 10 Apr 10 @ 6:45 pm
51%