Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: "2011" Controllers Buyer¢s Guide - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

To digitaldjtips.com evgale enan odhgo agoras o opoios periexei arketa controler pou kykloforoune.

http://www.digitaldjtips.com/2010/11/dj-midi-controllers-buyers-guide-2011/

Me exeplixe h ypsilh vathmologia tou Numark Mixtrack Pro...
An kai sto parelthon exoun kanei review se arketa controllers to na symperilamvanoun controllers opws to Reloop Mixage IE pou den exoun kykloforisei akoma me kanoun na pisteuw oti h endeiktikh vathmologia tous den vasizete panda se hands-on review alla vasei twn spec kai kata th gnwmh mou einai ligo ypokeimenikh.

ps: Vestax VCI-100 MkII me built-in sound card? pas mal, pas mal...
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 2:48 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An kai pote mono ena review den mporei napei panta oli tin alitheia, fainetai kathara i sxesi value for money. Ta akriva controllers pairnoun 4 kai 5 asteria. Oti plirwneis pairneis !
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 7:20 am
exallou h va8mologia einai panta ypokeimenikh. isws n kanoun k th diafhmisoula tous se proionta pou dn kykloforhsan akoma k anamenontai syntoma...

*poly kalo site BTW. dn t eixa yp opsin mou!
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 9:10 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Poly wraios odigos gia na ta doume ola mazemena, an kai leipoun kapoia ;;, kai na syniditopoihsoume ton xamo pou egine ta teleytaia 2-3 xronia kai tis maxes pou dinontai se mia entelos nea agora pou thelei na kanei tous pantes.... dj [bathroom to pro..]
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 9:24 am
Denon DN-MC6000 kai ta muala sta kagela!
Oraios odhgos, 8a sumfoniso!
PS Foberh "maxh" gia to supplied software, metaxy VDJ kai tracktor. Genika to tracktor pigainei me ta pio akriba controllers kai to vdj me ta f8inotera, h h idea mou?
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 11:15 am
genika to traktor lansaretai san apokleistika professional dj software... (nmzw den exei home-amateur ekdoseis)
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 3:24 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DjTribal wrote :

PS Foberh "maxh" gia to supplied software, metaxy VDJ kai tracktor. Genika to tracktor pigainei me ta pio akriba controllers kai to vdj me ta f8inotera, h h idea mou?

Dj-Nikos wrote :
genika to traktor lansaretai san apokleistika professional dj software... (nmzw den exei home-amateur ekdoseis)


Min bgazete symperasmata pou den isxyoun edo. Kai epitrepste mou na ksero kati parapanw...
Oi etairies hardware xreiazontai perissotero to software para to antitheto giati alliws o controller tous einai axristos.
Kai dedomenou oti to bandled software dinete sxedon san dwro -diladi dinei poly mikro kerdos stin etairia software- mantepste pios exei to panw xeri edo.
To virtualdj einai epithimito kai epilogi ollwn twn megalwn etairiwn.
Apla einai thema symfoniwn stin parousa fasi pies etairies pane me poies omws ta pragmata synexeia allazoun.
Kai na sas to pw kai alliws,... poses hercules konsoles polountai kai posa xone....
Pios einai o kerdismenos edo ? pios exei dimiourgisei mia basi me perissoterous ypopsifious agorastes gia tin full ekdosi :
To Traktor h to Virtualdj ?
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 8:07 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
btw, i konsola NI S4 fainetai oti einai "kleidwmeni" O prwtos VirtualDJ - S4 user antimetwpizei provlimata epikoinwnias.
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 8:42 pm
elpizw n t ekane apo periergeia k mono.
alliws einai entelws vlakeia n pareis etoimo paketo controller-karta-software, k n 8eleis n t doulepseis me allo programma!
 

Inviato Sat 06 Nov 10 @ 10:10 pm
djdad wrote :
btw, i konsola NI S4 fainetai oti einai "kleidwmeni" O prwtos VirtualDJ - S4 user antimetwpizei provlimata epikoinwnias.


apo oti lene oi idioi xrhsimopoioun alla protokola sundeshs soft me hard gia na einai pio amesh h epikoinwnia. H konsola tha einai sta xeria mas sto telos tou mhna opote kai tha ta doume apo konta.

@ apopsis. Diafwnw katheta me thn logikh exoume perissoterous ara eimaste kaluteroi.Einai kai h logikh pou exei katastrepsei (oxi oikonomika alla san reputation) to vdj kata thn apopsh mou. An theloume na krinoume to programa ws programma mousikhs kai mono (ase to marketing kai to target group tou) tha prepei na kanoume th sugkrish se megala events kai ti epilegoun ekei gia na pai3oun oi jockeys. Oxi se barakia kai gamous.Den einai swsth logikh to "exoume parei tis konsoles hercules pou poulane aberta" giati einai fthnes se pitsirikades pou kai kala thn blepoun jockeys. Tis proales akoumpisa thn steel tou leo kai pali kala pou den thn eixa parei otan eimoun meta3u vci kai steel (den 3erw an o leo exei allh apopsi). Parolo auta sumfwnw oti poulane aberta...alla gia mena den einai auto to point se ena dj software pou thelei na legetai Proffesional...To point einai kata poso tha to empisteutei kapoios na to balei se megalo event. Kai proswpika osous blepw den to protimoun gia tous dikous tous logous o kathenas. Pantos sigoura den einai tuxaio.Oso h allen&Heath h denon kai h numark dinei traktor LE auto pou lew den prokeitai na alla3ei. Giati oloi mas paradexomaste oti autes oi etairies safws bgazoun epaggelmatikous controllers tous opoious blepoume se clubs se sugkrish me thn hercules pou blepoume mono se spitia kai barakia ante kai kanena gamo. Auto pou perimenw na dw apo to Vdj einai na ftasei se auto to epipedo pou na mhn asxoleitai me toys alla me proffesional equipment.
Epishs diafwnw se auto pou les oti to hard xreiazetai to software. Apodei3h oti to mixtrack h numark to dinei me traktorLE kai to mixtrack pro me Vdj... Mallon ekei ta softwares antagonizontai gia poia konsola tha paroun kai oxi to antitheto.
Kai sumfwnw me to sxolio pou exei h selida We say: Swaps Traktor LE for Virtual DJ LE (a better choice at this level) and crucially adds a soundcard, but apart from that practically identical to the Mixtrack. Built to a price, but what a price! At this level, this controller is unbeaten.

Giati ousiastika h sugkekrimenh konsola einai gia begginers
Emena to A better choice at this level me xalaei kai den thelw to vdj na to blepw etsi.

Epi tou thematos ta konsolakia ta blepw omorfa omorfa kai egw exw erwteutei thn denon alla psinomai kai gia ena X1 h ena VCM-100 gia 3o kai 4o deck :D An ebgazan to usb apo plagia kai oxi apo pisw tha to tsimpousa amesa to VCM
 

Inviato Sun 07 Nov 10 @ 6:36 am
na exw allh apopsh??? eisai sovaros???
dn sygrinetai steel me vci...
 

Inviato Sun 07 Nov 10 @ 6:43 am
 

Inviato Sun 07 Nov 10 @ 7:23 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Nai alla to thema einai oti mporei na epikoinwnisei san apli midi me to aplo protokolo? Dld ok..katalavainw oti kanane ena vima mprosta (an kai den katalavainw tin anagki megalyteris taxytitas metadosis midi..eixame provlima latency pote?), alla i mi symbatottita me alla softwares, mporei na tin katastisei off market.
 

Inviato Sun 07 Nov 10 @ 8:01 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
mpravo mas... kataferame pali na gyrisoume ena topic gia hardware controllers se maxi virtualdj vs traktor....
Htan aparaitito ? ego apla thelo na gyriso ligo to klima kai ayto to aisthima 'katoterotitas' pou exoun kapoia paidia edo, -nai einai apla thema symfoniwn kai symferontwn ti paei me ti-, DEN exei sxesi pio einai kalytero kai den leei tipota, katalabaineis pos ksero kati parapano alla den mporo na grapso edo.
Kai sto kato kato, xreiazesai esy h ego na doume tin protimisi tou tade akrivopliromenou dj gia na doume ti tha epileksoume ?
Ego prosopika oxi, den mou kaigetai karfi, monos mou kano tis epiloges mou meta apo ypokeimenika tests, den tha epelega px Pioneer panta epeidi ta epilegoun oloi kai enas logos pou symbainei ayto einai oti h Pioneer dinei polla promo kai tzampa se antithesi me alles etairies....
 

Inviato Sun 07 Nov 10 @ 9:23 am
{sorry gia to offtopic} alla giati mou vgazei mono ta 14 post apo ta 21???
 

Inviato Mon 08 Nov 10 @ 12:15 pm
giati exoun xeskistei na mas kryvoun logia :)
 

Inviato Mon 08 Nov 10 @ 12:16 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Periergoi !!!! ..xaxaxa

Kapoia posts anevainoun level, oxi giati sas kryvoume kati, alla giati yparxei kati na eipwthei metaksy VIP as poume, Team level klp. Kati san pm ena pragma.. anyway.. stin sygkekrimeni periptwsi legame se kapoia posts pws mporei ena post na dwsei trofi gia mia syzitisi pros alli kateuthynsi..kai poly apla an ta postarame kanonika tha xalousame ki emeis apo monoi mas ti roi kai to idio to topic (opws kali wra kanw egw twra..lol)
 

Inviato Mon 08 Nov 10 @ 12:28 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ela pes tin alitheia Dad... syzitame pos tha katastrepsoume ola ta melh tou ellin. forum...
Ego sou dino ta mail tous, esy etoimazeis enan super io pou einai krymmenos mesa se ena skin... kai o Dimitris etoimazei tous fakelous na steiloume kai stis presvies..., apostoleas tha einai enas eyhpoliptos iatros yperanw kathe ypopsias..
 

Inviato Mon 08 Nov 10 @ 1:03 pm
snik3Home userMember since 2009
apopsis wrote :
, apostoleas tha einai enas eyhpoliptos iatros yperanw kathe ypopsias..



KTINIATROS EINAI PAIDIA TON KSERW!
 

Inviato Mon 08 Nov 10 @ 2:16 pm
Apopsis den eipa oti epeidh protimatai, stin parousa fash to tracktor apo pio akriba hardware, oti einai kalutero giafto to logo. Profanos kai o tropos pou epilegetai to software den einai aplos.. Den exo upopsin mou ti sumbainei, alla fantazomai oti 8a prokeitai eite gia kapoion diagonismo, eite analoga me tis politikes marketing, me sumfonies klp. 8a eixe ostoso endiaferon na kserame pos ginetai h epilogh!
 

Inviato Wed 10 Nov 10 @ 10:38 am
43%