Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Περίεργο BUG σε 2 κάρτες γραφικών.

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Αρχικά θα πρέπει να σας διευκρινήσω το εξής περίεργο που συμβαίνει.
Στο μαγαζί που παίζω αλλά και στο σπίτι, έχουμε κάρτες της Nvidia. Και οι 2 βέβαια, έχουν compsosite έξοδο.
'Οταν έχω ανοιχτό το Virtual και ενεργοποιημένη την κάρτα TV OUT, έχω προσέξει πως μου κάνει το εξής κουφό.
Και μάλιστα, πριν το περιγράψω, μου το κάνει και στα 2 μηχανήματα. Στο μαγαζί (win 7 - 32 bit) και σπίτι (win 7 - 64 bit).

Δείτε τι μου κάνει.
Καθώς παίζει το Virtual, αν πατήσω στο "my computer" ανοιγει το παράθυρο του "my computer".
'Οταν πάω να το κλείσω, κλείνει πρακτικά, αλλά στην οθόνη συνεχίζει να υπάρχει.
Αν κάνω ελαχιστοποίηση στο Virtual και μεγιστοποίηση, τότε ξεμπλοκάρει και μου το εξαφανίζει.

Στην αρχή πίστευα ότι κάτι κάνω λάθος.
Δεν μπορεί όμως σε 2 διαφορετικά μηχανήματα να κάνει το ίδιο λάθος. Κάτι προφανώς κάνει την Nvidia να συμπεριφέρεται έτσι.

'Εχω απενεργοποιήσει την προεπισκόπιση ΑΕΡΟ καθώς και τα παράθυρα δεν έχουν διαφάνεια για να μην τρώνε πόρους.

Προτείνετε να κάνω κάτι, εκτός από ευχέλαιο;
 

Inviato Mon 09 May 11 @ 3:15 pm
tha sou pw kati koulo na dokimaseis....ekei pou exei tis rythmiseis 3d...exei ena image gia na kaneis preview tis 3d rythmiseis pou phgainoerxetai...kane pause sto image wste na mhn peristrefetai,,,mhn kleiseis to parathyro kanto minimize...trexe oti thes kai pes mou...exoun saltarei oi drivers ths nvidia teleutaia...
 

Inviato Mon 09 May 11 @ 3:24 pm
Φίλε δεν έκανα update γιατί την τελευταία φορά που είχα κάνει update μου χάλασε όλες τις ρυθμίσεις χρώματος στον projector (στο TV OUT) και έβριζα.
Οπότε, είμαι παντού με παλιούς drivers.
 

Inviato Mon 09 May 11 @ 3:53 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)