Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Behringer Xenyx X2442Usb - Virtual Dj

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Παιδια χρειαζομαι αμεσα την βοηθεια σας. Σκευτομαι να αγορα την κονσολα Xenyx X2442Usb της Behringer " http://www.behringer.com/EN/Products/X2442USB.aspx " αλλα ειναι δυο θεματακια που με απασμολουν ιδιαιτερος. 1ον. Εγω πανω στην κοσολα θελω να βαλω το Virtual Dj. Το setup του Virtula Dj που εχω ειναι απλος η καρτα ηχου του laptop μου και μια δευτερη εξωτερικη καρτα και ετσι στην μια καρτα στελνω το ενα κομματι και στην αλλη στο αλλο. Το θεμα μου εδω ειναι με την συνδεση πανω στην κονσολα. Αν αυτο το εκανα σε εναν απλο μικτη θα συνδεα το ενα διπλο RCA (κοκκινο-ασπο) στο ενα καναλι και το αλλο RCA στο αλλο καναλι. Η κονσολα ομως δεν εχει υποδοχει RCA αλλα μια MIC και δυο αλλες που γραφουν Line in και Insert I/O. Αυτο που εχω σκευτει να κανω ειναι να παρω ενα τετοιο " http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Show_Popup.asp?Img=/ecomnakas/nakas2006/assets/PHOTOS%20H%20200/H40PR11043-200.jpg " και ετσι να συνδεσω τα δυο RCA στο Line in. Ειναι σωστο αυτο ? Θα εχω κανα προβλημα σε θεμα ηχου ? και 2ον. Με αυτην την κονσολα θελω να μιξαρω τραδουδια. Εκει που εχει τις επιλογες για το τη θα ακους στα ακουστηκα εχει ενα κουτακι που γραφει SOURCE και μεσα καποιες επιλογες. Αν εγω επιλεξω για παραδειγμα να ακουω στα ακουστηκα το SUB 1-2 και στο κομματι που θελω να ακουσω στα ακουστικα επιλεξω να πηγαινει στο SUB 1-2 θα γινει αυτο που θελω ? δηλαδη να ακουω απο τα ακουστηκα το κομματι που θελω ?
 

Inviato Sat 21 May 11 @ 1:00 pm
αν χρησιμοποεισεις τετοιο ανταπτορα το σημα που 8α στελνεις θα ειναι μονοφωνικο.Οποτε καλυτερα ειναι αφου θα στελνεις που θα στελνεις μονοφωνικο σημα να μν εχεις 2 καρτες ηχου αλλα 1,και να χεις και ποιο μικρο latency!
 

Inviato Sat 21 May 11 @ 1:10 pm
αν χρησιμοποεισεις τετοιο ανταπτορα το σημα που 8α στελνεις θα ειναι μονοφωνικο.Οποτε καλυτερα ειναι αφου θα στελνεις που θα στελνεις μονοφωνικο σημα να μν εχεις 2 καρτες ηχου αλλα 1,και να χεις και ποιο μικρο latency!

Γιατι μια καρτα ηχου κοι οχι δυο ?
 

Inviato Sat 21 May 11 @ 1:21 pm
Με 1 καρτα ηχου στελνεις μονοφωνικο σημα στν καθε εισοδο.Στν μια εισοδο το δεξι και στν αλλη το αριστερο deck.Το σημα ομως που στελνεις ειναι μονοφωνικο.
Με 2 καρτες ηχου στελνεις στερεοφωνικο σημα στν καθε εισοδο.Στν μια εισοδο το δεξι κλπ...

Η διαφορα ειναι οτι στν 1 καρτα εχεις συνηθως μικροτερη καθυστερηση (latency) απο οτι στις 2.Οποτε αφου ουτως η αλλως θα δωσεις στν κονσολα μονοφωνικο σημα,τουλαχιστον ας εχεις χαμηλο latency!
 

Inviato Sat 21 May 11 @ 3:13 pm
Η διαφορα στο latency θα ειναι αρκετα μεγαλη ?
 

Inviato Sat 21 May 11 @ 3:58 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Genika auto pou pas na kaneis DEN einai sovari douleia....
Oi usb kartes pou exoun autes oi kansoles einai aples usb audio >stereo< kai h douleia tous einai an kaneis kapoio live me mia mpanta na mporeis na kotsareis ena laptop apo dipla kai na kaneis recording, h na baleis to winamp na paizei background apo noris.
Oute san dj miktis tha se bolepsei. Einai simantiko na xrisimopoioume ta ergaleia gia tin douleia pou sxediastikan.
 

Inviato Sat 21 May 11 @ 6:14 pm
Apopsis den eipe kaneis oti 8a xrhsimopoihsw thn karta ths kosolas ka8olou. Auto pou grafw poio panw gia e3wterikh karta ennow e3wterikh karta panw sto Virtual Dj sto laptop. Twra to oti den 8a me volepsei san dj mikths giati to les ? An ginete auto pou egrapsa egw arxika poio panw giati na mhn me volepsei ?
 

Inviato Sun 22 May 11 @ 9:46 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)