Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Δίλημα σε αγορά ακουστικών (Pioneer HDJ 1000 vs Sennheiser hd 25 II SP)

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλησπέρα και καλές γιωρτές παιδιά.
Λοιπον ειμαι σε μεγαλο διλημα για την επιλογη μεταξυ αυτων των 2 ακουστικων.

Μου αρεσουν τα sennheiser και εχω ακουσει τα καλυτερα και τα λατρευω επειδι δεν σπανε με τιποτα.
Το θεμα ειναι οτι και τα 2 ζευγαρια εχουν καλο ηχο και εφαρμογη,απλα τα HDJ 1000 σπανε πανευκολα,ενω τα Sennheiser που δεν σπανε δεν ειναι ομορφα οσο τα HDJ 1000.

Τι προτείνετε εσεις? Βοηθήστε παιδες γιατι στο τελος θα παραγγειλω και τα 2 τοσο αναποφασιστος που ειμαι! :P
 

Inviato Wed 28 Dec 11 @ 3:44 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Sennheiser dagkoto alla oxi ta SP pou einai h 'lite' ekdosi alla ta kanonika Hd25.
Gia tous logous pou eipes alla kai giati den katalabaineis oti ta foras.
Omorfia den paizei san epeixeirima... den kanoume kalisteia dj, an kai kapoioi kanoun !
 

Inviato Wed 28 Dec 11 @ 5:25 pm
Για ποιο λογο τα κανονικα ομως? ειναι 70ε ποιο ακριβα,και τα SP με καλυπτουν χαλαρα.
Εξαλλου και η sennheiser για DJ χρηση προτείνει τα SP
 

Inviato Wed 28 Dec 11 @ 5:39 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Ο Γιωργος ειναι ο θερμοαιμος υποστηρικτής των hd25 και γω το ακριβως αντιθετο...
Τα sennheiser για τα δικα μου γουστα εχουν πολυ μικρη καψα και μηδενική απομόνωση συγκριτικα με τα pioneer, για να μη μιλησω για το μπασσο.. δεν ειμαι υποστηρικτης των pioneer απλα θεωρω τα sennheiser υπερεκτιμημενα και υπερτιμημενα ασε που προσωπικα δε με βολευει το πολυσπαστο που χουν...
αν το budget σου ειναι κοντα στα 70 ευρω κοιτα αξιολογες προτασεις και απο reloop k numark
 

Inviato Thu 29 Dec 11 @ 5:04 am
Παρηγγειλα τα HDJ 1000 τελικα στα 105ε αδουλευτα απο εναν γνωστο... οταν τα παραλαβω θα πω εντυπωσεις...
Αμα δεν τα επαιρνα και επαιρνα τα sennheiser θα μου εμεναν αποθημενα οποτε...
 

Inviato Thu 29 Dec 11 @ 6:22 am
hAppy_new_yeAr_______kAi____"kaLo_spAsimO"_stA_pioneeR_________xe_xe_xE_______
 

Inviato Sun 01 Jan 12 @ 5:16 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
xe xe .... kai h plaka einai oti molis spasoun ta pioneer (giati einai sigouro oti tha spasoun...) tha paei na parei ta sennheiser !

KALH XRONIA !
 

Inviato Sun 01 Jan 12 @ 7:17 am
 

Inviato Fri 08 Feb 13 @ 1:35 pm
 

Inviato Fri 08 Feb 13 @ 2:10 pm
 

Inviato Fri 08 Feb 13 @ 2:23 pm
Συμφωνώ απόλυτα με τον Achileas7.Παίζω επαγγελματικά μουσική 26 χρόνια και έχουν περάσει πολλά ακριβά ακουστικά από τα αυτιά μου.Είχα κατά καιρούς στην κατοχή μου ακριβά ακουστικά (Pioneer HDJ-1000 ,Sony MDR-700 και άλλα) και τελικά τα XD2-53 είναι μακράν τα καλύτερα.Μια ματιά στα specs τους πείθει τον κάθε dj και παραθέτω μερικά.Drives με διάμετρο 53mm πού δίνουν απίστευτα μπάσα,ανεβαίνουν στα 33.000 HZ ενώ όλα τα άλλα στα 30000,εχουν μεταλλικά ελάσματα και σπάνε πολύ δύσκολα (τα άλλα έχουν πλαστικά),είναι 100& κλειστού τύπου (σκεπάζουν εντελώς το αυτί και έχουν τέλεια απομόνωση) και τέλος το brand Allen Heath τα υπογράφει όλα αυτά.Τα συνιστώ χωρίς δεύτερη σκέψη!
 

Inviato Sat 09 Feb 13 @ 6:30 pm
djppkHome userMember since 2008
Καλημέρα guys,
sorry που διακόπτω, αλλά ο φίλος "potis1980"
απάντησε σε ένα νήμα του οποίου η τελευταία απάντηση ήταν πριν ένα χρόνο και βάλε (Posted Sun 01 Jan 12 @ 3:17 pm).
Μήπως είναι λίγο ανούσιο;

Φιλικά Θάνος.
 

Inviato Sun 10 Feb 13 @ 3:30 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)