Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: RELOOP TERMINAL MIX 4 vs pioneer t1

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν πριν από καιρό είχα ανοίξει ένα θέμα για αγορά controller μέχρι τα 500 ευρό και είχε κερδίσει πολλούς ψήφους η terminal mix 4. Άλλα τώρα είμαι σε δίλημμα γιατί είδα και την pioneer t1 με περίπου 170 ευρώ παραπάνω. Και τώρα δεν ξέρω ποια από τις δυο να πάρω. Και ποια κάνει ποιος πολλές λειτουργίες χωρίς να χρειαστεί mapping.
please βοηθήστε γιατι δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα και να το μετανιώσω που δεν πήρα την άλλη.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D
 

Inviato Wed 30 Jan 13 @ 6:23 am
H Pioneer DDJ-T1 δεν υποστηρίζεται επίσημα από το VirtualDJ σε αντίθεση με την Terminal Mix 4.
Για την Pioneer θα πρέπει να κατεβάσεις mapper που έχει φτιάξει κάποιος χρήστης και οποίος δεν υποστηρίζει ΟΛΕΣ τις λειτουργίες της κονσόλας. Και για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να αγοράσεις και την έκδοση PRO FULL του VirtualDJ.
Για την Reloop τα πράγματα είναι πιο απλά: συνδέεις και παίζεις! Επίσης έχει δική της έκδοση VirtualDJ LE που σημαίνει οτι δεν είναι απαραίτητη η αγορά του PRO Full για να παίξει η κονσόλα :)

 

Inviato Wed 30 Jan 13 @ 7:33 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Loipon na sou kano to dilima pio aplo.
KSEXNA oti exi "T" / (exei sxediastei gia traktor)
H sygkekrimeni etairia (NI) exei mia tasi na exei idiaiterotita kai kleidomata stous controllers tis.
To T1 exei custom mapper ftiagmeno apo kapoion xristi.
Pare kati pou exei native ypostiriksi sto virtualdj kai kata protimisi kati pou sxediastike h erxetai me to virtualdj LE.
 

Inviato Wed 30 Jan 13 @ 7:36 am
οκ. Δηλαδή η καλύτερη επιλογή είναι η terminal mix 4 σε αυτά τα λεφτά η υπάρχει και κάτι άλλο? Πάντως γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για την reloop.
 

Inviato Wed 30 Jan 13 @ 7:56 am
Κουαξ... πήρε και εμένα το μάτι μου την DDJ-T1 στα 599€ και κόντεψα να πάθω συγκοπή...

Το κρίμα να μην έχει καμία από τις δυο phono inputs γκκρρρ αμάν με αυτό το full digitar era!!!!
 

Inviato Fri 29 Mar 13 @ 4:29 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)