Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: pionner ergo v - Page: 2

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Όχι.
 

Inviato Tue 23 Apr 13 @ 3:22 am
Καλησπέρα σας και πάλη .. ερώτηση
MASTER κλειδώνεις ποιο deck θέλεις να είναι το κύριο για να συγχρονίσεις το άλλο deck με το κουμπί SYNC…..A-B επιλογή για τα ακουστικά ……. 128,03 το beat και τέλος κουμπί BPM αυτό το κουμπί όταν το πατώ αλλάζει τι ένδειξη του beat χωρίς να ακούω καμία αλλαγή η τις κουκίδες κάτω από τη κυματομορφη… τι ακριβώς παίζει βοήθεια
 

Inviato Wed 01 May 13 @ 12:51 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ποια είναι η ερώτηση σε αυτό το κολάζ λέξεων ?
Sorry αλλά μου κόπηκε η ανάσα και τις 2 φορές που προσπάθησα να το διαβάσω...

Γίνομαι λίγο Phantom, ξέρω :),
αλλά δεν έχω δίκιο ?
 

Inviato Wed 01 May 13 @ 4:51 pm
Άνοιξε κονσόλα καλώδιο θύρα το κουμπί ίσως κόλλημα ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,,, ίσως μπορεί να όχι ότι φταίει αυτό αλλά να είναι η εγκατάσταση.
Δοκίμασε κατάστημα απο κει κατατημα και τότε το dj virtual δεν κόλλημα :)

ΜΗΝ μου πεις ότι είσαι δυσλεκτικός!
ΜΗΝ μου πεις ότι δεν ξέρεις να βάλεις ούτε τελεία....!

Απλά όταν δεν δίνεις ούτε ο ίδιος τον δέοντα χρόνο, αυτά θα παρεις πίσω...
 

Inviato Wed 01 May 13 @ 5:37 pm
kassetas wrote :
Καλησπέρα σας και πάλη .. ερώτηση
MASTER κλειδώνεις ποιο deck θέλεις να είναι το κύριο για να συγχρονίσεις το άλλο deck με το κουμπί SYNC…..A-B επιλογή για τα ακουστικά ……. 128,03 το beat και τέλος κουμπί BPM αυτό το κουμπί όταν το πατώ αλλάζει τι ένδειξη του beat χωρίς να ακούω καμία αλλαγή η τις κουκίδες κάτω από τη κυματομορφη… τι ακριβώς παίζει βοήθεια

PhantomDJ Translate ® BETA
Translate Results wrote :
Καλησπέρα σας και πάλι
Έχω να κάνω μια ερώτηση.
Ορίζω το master deck πατώντας το κουμπί MASTER και σε αυτό το deck θα συγχρονίσουν τα υπόλοιπα με το κουμπί sync.
Πατάω το κουμπί A ή B για να επιλέξω τι θα ακούω στα ακουστικά.
Το Master Deck έχει 128.03 BPM
Εγώ πατάω το κουμπί BPM. Όταν το πατάω αλλάζει η ένδειξη του beat χωρίς όμως να ακούω καμία αλλαγή στον ήχο ή να βλέπω αλλαγή στις κουκίδες κάτω από την κυμματομορφή.
Τι ακριβώς κάνω λάθος;
Βοήθεια...


Απάντηση:
Πάτα το κουμπί sync. Το κουμπί BPM όταν το πατάς μία φορά αλλάζει το μεγάλο κουτάκι στις κουκκίδες κάτω απο τις κυμματομορφές. Όταν το πατάς πολλές φορές ορίζεις εσύ νέο BPM χειροκίνητα.
 

Inviato Wed 01 May 13 @ 6:09 pm
Χα χα σας τρέλανα ε ?
Έκανα απόπειρα να γράψω για πρώτη φορά από κιν ( δεν το ξανακάνω )
Αλλά ο phandom dj είναι γάτα στα σαρδάμ χάχα
Αυτό ακριβός ήθελα να γράψω

Savasavram πρέπει καμία φορά να αντιμετωπίζεις τα πράγματα με χαβαλέ όπως οι διαχειριστές και όχι επίθεση. Εάν έβλεπες όλες τι συνομιλίες μου θα καταλάβαινες ότι ούτε δυσλεκτικός είμαι και ότι βάζω και τελείες.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση το δοκιμάζω και ξαναστέλνω
 

Inviato Thu 02 May 13 @ 4:22 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
kassetas wrote :
Savasavram πρέπει καμία φορά να αντιμετωπίζεις τα πράγματα με χαβαλέ όπως οι διαχειριστές και όχι επίθεση. Εάν έβλεπες όλες τι συνομιλίες μου θα καταλάβαινες ότι ούτε δυσλεκτικός είμαι και ότι βάζω και τελείες.


kassetas, είμαι σίγουρος ότι δεν ήταν πρόθεση του Savasavram να είναι επιθετικός. Απλά, ήθελε να επισημάνει ότι εαν δεν ενδιαφέρει αυτόν που έχει το πρόβλημα να είναι σαφής στις ερωτήσεις ή στη περιγραφή του, ίσως αυτό να έχει ως αποτέλεσμα να μην κινηθεί το ενδιαφέρον κάποιου μέλους να αφιερώσει το χρόνο του στο να δώσει μια εμπεριστατωμένη απάντηση -εκτός βεβαίως και αν αυτός ο κάποιος είναι συντονιστής/ διαχειριστής κλπ.

Όπως και να χει, αν δε λυθεί το πρόβλημά σου με τις συμβουλές του Phantom, εδώ είμαστε!
 

Inviato Thu 02 May 13 @ 5:26 pm
Ναί φίλε μου! Δεν ήθελα να κάνω επίθεση...
Ίσως λίγο πιο καυστική κριτική!

Όπως τα πε ο από_πάνω :)
 

Inviato Tue 07 May 13 @ 12:52 pm
παιδια εχω την pioneer ergo v και παιζω με le version!μολις συνηδητοποιησα οτι ΠΟΛΛΑ τραγουδια εχει βαλει τιτλους αλλων και βαζω πχ να παιξει το 'ταξιδεψε με του σταν' και μου παιζει το'τα λαθη μου τα πληρωνω του βασιλη καρρα' εχω παρτυ το αλλο σαββατο παιδια βοηθηστε θα γινω ρεζιλι!!!
 

Inviato Thu 09 May 13 @ 4:54 am
Το LE δεν έχει βάλει τίποτα "λάθος" από μόνο του... Εσύ κάτι έκανες και μπέρδεψες την βάση δεδομένων.
Σε κάθε περίπτωση κάνε δεξί κλικ στον φάκελο με τα τραγούδια και επέλεξε Reread Tags
 

Inviato Thu 09 May 13 @ 5:07 am
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά
Το laptop που είχα μας άφησε χρόνους
Θα ήθελα να μου κάνετε μια πρόταση για laptop και να λύσω και το πρόβλημα με τν ανάλυση του skin που είχαμε κουβεντιάσει
Δηλαδή ανάλυση vdj skin ergo 1280χ1024 1280χ800 1440χ900
Ανάλυση τον περισσοτέρων laptop 1366x768
Εκτός από mac (λόγο οικονομικών)
Ευχαριστώ πολλή
 

Inviato Sat 03 Jan 15 @ 4:06 am
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Inviato Mon 05 Jan 15 @ 10:12 am
Δυστυχώς δεν νομίζω οτι πλέων βγαίνουν πολλά laptop με ανάλυση 1440x900 όπως παλιότερα που ήταν το standard.
Οπότε οι επιλογές σου περιορίζονται αρκετά...
 

Inviato Mon 05 Jan 15 @ 11:05 am
καλησπερα
σε έκδοση le φτιάχνεται το error στα τραγούδια μετά απο μετακίνηση έξω από το vdj ?
 

Inviato Sat 31 Jan 15 @ 5:14 pm
παρακαλω...
 

Inviato Sun 01 Feb 15 @ 2:47 pm
καμιά βοήθεια παλικάρια ....... και παρακαλώ τι θα "κερδίσω" από le σε plus εάν κάνω αναβάθμιση έχοντας το pionner ergo ?(όχι χρηματικά )
 

Inviato Mon 02 Feb 15 @ 11:11 am
!!!!!!!!!!
 

Inviato Wed 04 Feb 15 @ 4:01 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H arxiki sou erwtisi einai ligo asafis. Mporeis na gineis ligo pio sygkekrimenos ?

Gia tin anavathmisi apo LE se Plus...
Ousiastika anavathmizeis tin LE se mia ekdosi pou exei sxedon ola ta xaraktiristika tis Pro, me tin diafora oti, douleuei mono me tin sygekekrimenou typou konsola (Ergo) kai den mporeis na vgaleis to VirtualDJ logo apo tin eksodo Video kai den mporeis na kaneis broadcast se kapoion custom server.
Tha mporeis as poume na allkseis skin, Sound setup, prosvasi se ola ta Settings, custom mapping klp
 

Inviato Thu 05 Feb 15 @ 7:44 pm
dj dad με βοήθησες πλήρως στο ένα ερώτημα
η άλλη ερώτηση που σάς έκανα είναι : επειδή έκανα κάποιες αλλαγές στους φακέλους μου ( εκτός από τον browser του vdj )
και όταν κάνω search μου βγάζει σε κάποια τραγούδια error (αυτό επειδή τούς άλλαξα θέση )
διορθώνετε κάπως αυτό στην εκδοσή LE ? η θα πρέπει να κάνω πάλι scan bpm σε όλους τούς φακέλους ?
ευχαριστω
 

Inviato Sun 08 Feb 15 @ 6:28 am
Αυτό διορθώνεται μόνο κατεβάζοντας την έκδοση 7 HOME FREE ώστε από εκεί να κάνεις check-clean-fix την database σου.
 

Inviato Sun 08 Feb 15 @ 12:06 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)