Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Mapping - Page: 2

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

Ok. Περασα την εντολη
<map value=''oninit" action="" />
Και μου το ανοιξε στο mapper. Μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω με τι εντολη στο action θα ανοιγει με multifx on?
Το effect_select_multi δεν κανει
 

Inviato Sun 01 Jun 14 @ 2:17 pm
dimitris_g wrote :
Ok. Περασα την εντολη
<map value=''oninit" action="" />
Και μου το ανοιξε στο mapper. Μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω με τι εντολη στο action θα ανοιγει με multifx on?
Το effect_select_multi δεν κανει


Οκ το βρηκα george. Το ειχες απαντησει στο ξενο forum σε καποιον. Για την ιστορια μηπως θελει και καποιος αλλος

Set "$fx1multi" 1 & set "$fx2multi" 1

 

Inviato Sun 01 Jun 14 @ 4:08 pm
Επισης τι εντολη πρεπει να βαλω στο Oninit ώστε οταν ανοιγει το προγραμμα να εχει και στα deck 4 και 3 στα εφέ αυτα που εχω στα deck 1 και 2; Γιατι τωρα εινα κενά και καθε φορα πρεπει να τα βαζω απ την αρχη
 

Inviato Mon 10 Nov 14 @ 12:30 pm
Για ποια έκδοση;
7 ή 8 ;

Λογικά το deck 3 effect 1 select 'flanger' πρέπει να σου δουλεύει
 

Inviato Mon 10 Nov 14 @ 3:00 pm
ver 8. Το δοκιμαζω αυριο και ενημερωνω. Ευχαριστω πολυ
 

Inviato Mon 10 Nov 14 @ 3:43 pm
Γεια σας.
ξερει κανεις αν υπαρχουν εντολες για map (Virtual dj 7) στις εξης επιλογες-- για το EFFECT- echodoppler θελω να βαλω σε κουμπια σε controler τιν επιλογη ''BEAT'' και τις επιλογες
''DECK 1'' - ''DECK 2'' που ειναι κατω απο το ACTIVATE
 

Inviato Sat 24 Jan 15 @ 6:49 am
benicosPRO InfinityMember since 2010
Kalimera,exei kapoy odigies sta ellinika gia to vdj8 pos kanoyme mapping?
 

Inviato Tue 27 Jan 15 @ 4:40 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
 

Inviato Tue 27 Jan 15 @ 5:17 am
καμια βοηθεια κανει για προηγουμενο post?

(ξερει κανεις αν υπαρχουν εντολες για map (Virtual dj 7) στις εξης επιλογες-- για το EFFECT- echodoppler θελω να βαλω σε κουμπια σε controler τιν επιλογη ''BEAT'' και τις επιλογες
''DECK 1'' - ''DECK 2'' που ειναι κατω απο το ACTIVATE)
 

Inviato Tue 27 Jan 15 @ 7:03 am
παιδια τι εντολη δινω για να αναψει το λαμπακι απο ενα κουμπι μονιμα πχ θελω το stop
βαζω stop ? blink : on αναβει το led αλλα δεν δουλευει το stop..
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 1:33 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den nomizw oti i entoli stop gyrnaei true/false. Dokimase ..
pause ? blink : on
i akoma kalytera..
loaded ? pause ? blink : on : off
gia na einai Off otan den einai fortwmeno to deck
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 6:56 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
egw giati exw thn entiposi oti ton kodika ton bazei sto koympi kai oxi sto led!
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 6:59 am
δεν θελω ομως να κανει pause.
οταν εχω μονο την εντολη stop δουλευει κανονικα σαν stop αλλα θελω και το led για να το βλεπω,
εκει που παιζω ειναι αρκετα σκοτεινα και δεν βλεπω τα κουμπια..
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 9:38 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
ksana lew gia na ginw poio safhs malon thn entolh thn dineis sto koympi enw prepei na thn doseis sto led toy koympioy!
gia pio controler milame?
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 10:32 am
akiyama tempus --- και πως δινω εντολη στο led?
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 11:46 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
djmacvay wrote :
akiyama tempus --- και πως δινω εντολη στο led?


ψάξε να βρεις το αντίστοιχο led του κουμπιού μάλλον το όνομα του ξεκινάει με LED και περιέχει και την ονομασία του κουμπιού που συνοδεύει
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 12:22 pm
ολα ok με τα led thanks!!!
μια βοηθεια ακομα... εχω ενα κουμπι που ειναι DELETE και δουλευει σαν shift, τι εντολη βαζω για να διαγραφω τα hotcue?
 

Inviato Sat 17 Oct 15 @ 7:24 pm
sorry αν σας ζαλιζω αλλα πηρα ενα καινουριο κοντρολερ και προσπαθω να το φερω στα μετρα μου..
το delete το βρηκα οκ..
αν ξερει καποιος για μια εντολη που θελω στο led του button LOOP να ειναι αναμμενο οταν ΔΕΝ ειναι ενεργο και να αναβοσβηνει οταν ΕΙΝΑΙ ενεργο

εβαλα αυτην την εντολη σε τεσσερα κουμπια (led εντολες) που ειναι αυτο που θελω -- loop blink ? : close : on --- αλλα οταν ενεργοποιω την λουπα πχ 4 αναβοσβηνουν τα led και απο τις τεσσερις λουπες.. πως τα ξεχωριζω ?
 

Inviato Sun 18 Oct 15 @ 4:32 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
djmacvay wrote :
sorry αν σας ζαλιζω αλλα πηρα ενα καινουριο κοντρολερ και προσπαθω να το φερω στα μετρα μου..
το delete το βρηκα οκ..
αν ξερει καποιος για μια εντολη που θελω στο led του button LOOP να ειναι αναμμενο οταν ΔΕΝ ειναι ενεργο και να αναβοσβηνει οταν ΕΙΝΑΙ ενεργο
Ευχαριστω.!!

gia dokinase sto koympi gia loop in to pioneer_loop_in kai sto koympi loop out pioneer_loop_out
 

Inviato Sun 18 Oct 15 @ 4:42 pm
δεν χρησιμοποιω το in και out στις λουπες, εχω βαλει σε 4 κουμπια δεξι deck και αριστερο deck ετοιμες λουπες ( loop 1- loop 2- loop 4- loop 8 ) και θελω να οταν παταω την λουπα να αναβοσβηνει το led και οταν την αφηνω να μενει αναμμενο.
Η εντολη αυτη -- loop blink ? : close : on -- το κανει αυτο που θελω αλλα το κανουν και τα 4 κουμπια μαζι δηλαδη αναβοσβηνουν και τα 4 οταν παταω μια λουπα ενω θελω να αναβοσβηνει μονο το κουμπι που παταω..
 

Inviato Sun 18 Oct 15 @ 8:01 pm
95%