Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλησπέρα

Έχω ενα Hercules MK4 το οποίο το δουλεύω με Virtual DJ 6.0.7.
Έχω τις εξής ερωτήσεις:

1)Πως μπορώ την επόμενη φορά που θα ηχογραφήσω αυτά που παίζω, να ηχογραφηθεί και το μικρόφωνο που χρεισιμοποιώ?

2)Πως μπορώ να κρατήσω τις όποιες αλλαγές κάνω αποθηκευμένες (bpms,playlists,samplers κ.α.)?
Βαρέθηκα να κάνω, κάθε φορά που το ανοίγω, τις ίδιες αλλαγές. Ακολούθησα τις οδηγείες που υπάρχουν στο site βήμα-βήμα,(http://www.virtualdj.com/wiki/VirtualDJ%20Folder%20Permissions.html) αλλά οταν το έκλεισα και το ξανάνοιξα (virtual dj), δεν είχε κρατήσει καμία απο τις αλλαγές που είχα κάνει.

3)Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω τα διαφορα sound effects που υπάρχουν στο φάκελο virtual dj/plugins/soundeffect?

Το πιο πιθανό είναι οτι αυτά που ρωτάω, για κάποιους απο εσάς, είναι πολύ απλά, αλλα για εμένα τον αρχάριο ειναι σπαζοκεφαλιές.
Όποιος μπορεί παρακαλώ πολύ να με βοηθείσει κάπως.

Ευχαριστώ
 

Inviato Thu 19 Sep 13 @ 6:20 am
geia sas paidia... exw th hercules control air th douleuw me virtual 7.5 me laptop samsun kai ekei pou paizw exw paremboles kai thorubous... (krasarisma) mexri pou stamataei na paizei kai o hxos.. mia boitheia an einai eukolo.. euxaristw
 

Inviato Mon 23 Sep 13 @ 4:06 am
selecta farmer wrote :
Καλησπέρα

Έχω ενα Hercules MK4 το οποίο το δουλεύω με Virtual DJ 6.0.7.
Έχω τις εξής ερωτήσεις:

1)Πως μπορώ την επόμενη φορά που θα ηχογραφήσω αυτά που παίζω, να ηχογραφηθεί και το μικρόφωνο που χρεισιμοποιώ?

2)Πως μπορώ να κρατήσω τις όποιες αλλαγές κάνω αποθηκευμένες (bpms,playlists,samplers κ.α.)?
Βαρέθηκα να κάνω, κάθε φορά που το ανοίγω, τις ίδιες αλλαγές. Ακολούθησα τις οδηγείες που υπάρχουν στο site βήμα-βήμα,(http://www.virtualdj.com/wiki/VirtualDJ%20Folder%20Permissions.html) αλλά οταν το έκλεισα και το ξανάνοιξα (virtual dj), δεν είχε κρατήσει καμία απο τις αλλαγές που είχα κάνει.

3)Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω τα διαφορα sound effects που υπάρχουν στο φάκελο virtual dj/plugins/soundeffect?

Το πιο πιθανό είναι οτι αυτά που ρωτάω, για κάποιους απο εσάς, είναι πολύ απλά, αλλα για εμένα τον αρχάριο ειναι σπαζοκεφαλιές.
Όποιος μπορεί παρακαλώ πολύ να με βοηθείσει κάπως.

Ευχαριστώ


Γειά σου φίλε μου!

Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω μιας και δεν τα παίζω κι εγώ στα δάχτυλα :P

Κατέβασε την τελευταία LE version για να σε βοηθήσουν οι ειδικοί εδώ μέσα ;) (στο download center σου)

3) Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις περεταίρω effects με την LE version ;)
πρέπει να τα σκάσεις για την pro...

Καλή Συνέχεια :)

 

Inviato Mon 23 Sep 13 @ 4:58 am
Καλησπέρα

Τι εννοείς "LE version"?Απο που μπορώ να το κατεβάσω?
Κι όταν το κατεβάσω?

Κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει πως μπορώ να αποθηκέψω τις αλλαγές που κάνω (bpms,playlists,samplers κ.α.)
Βαρέθηκα να κανω τις αλλαγές καθε φορα που το ανοίγω.

Ευχαριστώ
 

Inviato Mon 23 Sep 13 @ 5:56 am
Καταρχήν έχεις Windows ή MAC ?
 

Inviato Tue 24 Sep 13 @ 4:42 am
Windows 7
Virtual Dj 6.0.7.
Hercules MK4
 

Inviato Tue 24 Sep 13 @ 12:12 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)