Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Samsung NC10 και VDJ

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

DJdBNNHome userMember since 2013
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!

Ήμουν μέχρι πρότινως φανατικός του τράκτορα ΑΛΛΑ με έχει απογοητεύσει εντελώς με τα χαζοκολλήματά του
Στην κατοχή μου είχα macbook pro 15" core2duo 2.4GHz - 4GB ram - Mountain Lion 10.8.5 και ΚΟΛΛΟΥΣΕ
Αcer extensa 5220 Windows 7 Home edition 64bit - core2duo 2.2GHz - 4GB ram και ΚΟΛΛΟΥΣΕ
Μέχρι σε powermac (δεν χρειάζονται συστάσεις) το βάλαμε και κόλλησε.............

Απο εξοπλισμό είχα και έχω μια Maya 44 USB (την παλιά), εναν 2κάναλο Behringer μίκτη και ενα πικάπ Stanton STR8-80 για timecode.
Αφού λοιπόν έδωσα τους υπολογιστές ξέθαψα ενα netbook που είχα και έβαλα έναν δίσκο 110GB ίσα για το λειτουργικό καθώς τα τραγούδια τα βάζω σε flash drive 64GB της Toshiba (όταν έχω να παίξω φορτώνω οτι τραγούδια θα χρειαστώ στο flash drive).
Του πέρασα XP SP3 μετά απο κάτι αποτυχημένες προσπάθειες να το κάνω mac, και είχα περάσει το τράκτορ ως σηνήθως, γνωρίζοντας οτι δεν θα τα καταφέρει αλλά είπα να ικανοποιήσω την ηλιθιότητά μου.
Και ναι κύριοι κολλούσε στο παίξιμο.

Είπα να στραφώ στο VDJ μιας και με αυτό ξεκίνησα και απο ότι ακούω και απο συναδέλφους αλλά και απο καλούς φίλους δεν τους κολλάνε.
Το ερώτημά μου είναι αν στο netbook θα κρατήσει και αν μπορώ να ελέγχω τα deck με μόνο ενα timecode (για την ώρα).
Το samsung έχει αναβαθμιστεί πλήν τον δίσκο και στην μνήμη, την έκανα 2GB και έχει όλους τους drivers περασμένους μέσα σωστά.

Υ.γ. Διαβάζω στο φόρουμ καλά λόγια για αυτό το netbook με το VDJ αλλά θέλω να ρωτήσω και εσάς πρώτα. Σας ευχαριστώ!
 

Inviato Sun 03 Nov 13 @ 3:29 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)