Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Pioneer DDJ-SR vs CDJ400+DJM400

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Χαιρετώ το forum...
ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση του συστήματος μου μιας και η υπάρχουσα κονσόλα(NUMARK MIXTRACK Mk1) αρχίζει να παραδίδει πνεύμα και μιας και πάμε για το κάτι παραπάνω δεν αξίζει επισκευής.
Οι λύσεις αντικατάστασης-αναβάθμισης που έχω στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή είναι 2:
-Αγορά της κονσόλας DDJ-SR (~550e)
θετικά: ποιότητα, πλήθος λειτουργιών, pads, εύκολη στη μεταφορά
αρνητικά: χρήση αποκλειστικά σε συνεργασία με Η/Υ
-Αγορά 2 μεταχειρισμένων cdέρων CDJ-400 (~650e) - ο μίκτης DJM-400 υπάρχει ήδη
θετικά: άνεση, αναπαραγωγή από CD/flash memory
αρνητικά: βάρος σε περίπτωση μεταφοράς, έλλειψη hotcues buttons, περιορισμένες λειτουργίες

Η χρήση αρχικά θα είναι με H/Y, ωστόσο στο μέλλον με ενδιαφέρει σοβαρά η δυνατότητα αναπαραγωγής από φορητά μέσα(flash sticks περισσότερο)... Επίσης αν και η προοπτική είναι να μπορεί να μεταφέρεται για κάποιο live set από την άλλη ενδεχομένως και η cdιέρες να αποτελούν πρακτικότερη λύση μιας και σε κάποιους χώρους θα υπάρχουν ήδη μηχανήματα και ένα flash stick ενδεχομένως θα είναι αρκετό χωρίς να υπάρχει η ανάγκη μεταφοράς όλου του συστήματος.

Τι λέτε? Ποια λυση αξίζει περισσότερο?
 

Inviato Sat 05 Apr 14 @ 9:29 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
κοίτα και την λυση denon mc6000
 

Inviato Sat 05 Apr 14 @ 10:22 am
tha sou protino pioneer ...ego exo tin ergo v kai exo meinei para polli eyxaristimenos gia ta lefta tis exei ta panta kai polli eykoli stin metafora .....twra an yparxei i dynatotita gia tin sr den to sizitao .......

oti kai na pareis kaloriziki kai kales douleies.
 

Inviato Sun 06 Apr 14 @ 5:29 pm
Με βάση τις ανάγκες σου και αυτά που περιγράφεις η βέλτιστη λύση για σένα είναι να πουλήσεις τον DJM-400 και να αγοράσεις μία Pioneer XDJ-R1 (850 ευρώ)

Επίσης τόσο για την SR όσο και για τα CDJ400 θα χρειαστεί να αγοράσεις το VirtualDj PRO FULL

Αντίθετα η XDJ-R1 έρχεται με VirtualDj LE.

 

Inviato Mon 07 Apr 14 @ 1:10 am
thelw na agorasw to DDJ-SR kai exw ti teleytea ekdosh tou pro full einai simvato? eyxaristw.
 

Inviato Wed 09 Apr 14 @ 6:56 am
Ναι.
 

Inviato Wed 09 Apr 14 @ 6:59 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)