Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: [ΝΕΑ] VirtualDj 8 Pre-Release - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

Το VirtualDJ 8 πλησιάζει (επιτέλους) στην ολοκλήρωση του. Έτσι αποφασίσαμε να επιτρέψουμε σε όλους χρήστες που έχουν το ήδη το VirtualDj PRO να απκτήσουν πρόσβαση σε μία έκδοση "Pre-Release"
Απλά επισκεφτείτε την σελίδα download εάν θέλετε να το δοκιμάσετε.

Για τους υπόλοιπους χρήστες η οριστική - τελική έκδοση είναι πλέον θέμα χρόνου.


Επίσης δημιουργήσαμε ένα νέο forum για να μπορείτε να συζητάτε για την έκδοση pre-release, οπότε εάν έχετε απορίες, σχόλια, bugs ή οτιδήποτε άλλο να αναφέρετε σας παρακαλούμε να χρησιμοποιήστε αυτό το forum.

Όσον αφορά τα bugs, όπως όλοι γνωρίζετε αυτή η νέα έκδοση έχει γραφτεί από την αρχή.
Σε αντίθεση με την έκδοση 7 και τις προηγούμενες εκδόσεις που μπορούσαμε να βασιστούμε σε ένα κώδικα ο οποίος είχε χρησιμοποιηθεί και δοκιμαστεί επί 18 χρόνια από περισσότερα από 150 εκατομμύρια ανθρώπους, στην έκδοση 8 υπάρχει η πιθανότητα να υπάρχουν ακόμα μερικά bugs ή/και ατέλειες που μερικοί μήνες beta-testing δεν μπόρεσαν να εντοπίσουν.
Για αυτό τον λόγο εάν έχετε κάποια σημαντική εκδήλωση να παίξετε συνιστούμε ακόμα να χρησιμοποιήσετε την έκδοση 7 ώστε να είστε ασφαλείς.

Επίσης, επειδή η έκδοση αυτή είναι "pre-release", συνεχίζουμε κανονικά να προσθέτουμε/φτιάχνουμε/αλλάζουμε πράγματα που σημαίνει οτι θα δείτε την έκδοση σας να ενημερώνετε αυτόματα πολύ συχνά τις επόμενες μέρες.
Όμως δεν πρόκειται να αλλάξουμε τίποτα που μπορεί να επηρεάσει την "συμπεριφορά" του προγράμματος οπότε όλες οι αλλαγές δεν θα πρέπει να σας επηρεάσουν. Απλά στην παρούσα φάση διορθώνουμε τυχόν bugs που έχουν απομείνει.
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 10:22 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
1) καλυτερος ηχος :)
2) πιο βαρυ :(
3) εμενα μου χαθηκανε αρκετα cues :(

περισσοτερα την αλλη βδομαδα γιατι δεν εχω χρονο για δοκιμες :(
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 12:10 pm
Μόλις το είδα στο fb! Μιλάμε για 17 μήνες μετά την παρουσίαση του djdad... χρόνος ρεκόρ...
Τελικά έχει το premixing (ableton/mixmeister) mode;
Αντε ελπίζω να διαβάσω σύντομα εντυπώσεις σας!
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 12:23 pm
To εβαλα στο Macbook,ειδε την audio 2 αμεσως,αλλα δε μου βλεπει και τα 2 DNSC-2900 μου. Μονο το ενα. Σε γενικες γραμμες,αψογο. Καποια βοηθεια για το set up?
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 1:23 pm
Τάσο γράψε το πρόβλημα σου στο forum της έκδοσης 8... Και κοίτα καλύτερα στις επιλογές στους Mappers μήπως η μία συσκευή είναι disabled
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 1:42 pm
Επιτελουυυυυυςςςς και ευχαριστουμε,καλη τυχη σε ολους.Σε μενα δουλεουν προς το παρον ολα μια χαρα (mac version).
Πρωτες παρατηρησεις.
1.Καλυτερος ηχος.
2.Δεν βλεπει τα cue που υπαρχουν ηδη στην προηγουμενη εκδοση.

Οτι αλλο θα αναφερθει
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 2:58 pm
diarenPRO InfinityMember since 2010
kalispera pedia . pou inai to foroum tis ekdosis 8 den to vrisko :P
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 3:19 pm
DJ FRANKYD wrote :

2.Δεν βλεπει τα cue που υπαρχουν ηδη στην προηγουμενη εκδοση.

Κανονικά τα βλέπει... Μπες στο forum του 8 και διάβασε. Θα το βρεις εύκολα τι πρέπει να κάνεις
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 3:56 pm
Μονο skin με αναλυση 1920x1080 εχει? το εβαλα στο παλιο λαπτοπ να το δοκιμασω και οπτικα δεν δουλευει τιποτα, μονο ηχιτικα..
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 4:23 pm
1. Τι γίνεται με τις εκδόσεις πέρα του pro full. Ας πούμε αν κάποιος έχει την basic ή την broadcast.
2. Αν κάποιος έχει κάποια LE έκδοση χάνει την έκπτωση με το νέο σύστημα αγοράς;
3. Τι γίνεται με τα skins μικρότερης ανάλυσης (1366x768, 1280x760 κλπ). Υποστυρίζονται το ίδιο καλά κάνοντας resize;
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 4:41 pm
dimitris_g wrote :
Μονο skin με αναλυση 1920x1080 εχει? το εβαλα στο παλιο λαπτοπ να το δοκιμασω και οπτικα δεν δουλευει τιποτα, μονο ηχιτικα..


Τι ανάλυση έχει το laptop σου;;; Το skin κάνει αυτόματα resize και είσαι ο πρώτος που δεν το "βλέπει" αν κατάλαβα καλά...
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 4:45 pm
!!!!!!!!!!!!!!!!!ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟΣ ΗΧΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edit: Είναι λίγο πιο "βαρύ" από την 7.4 έκδοση. Λογικά θα υπάρξει βελτιστοποίηση για λίγο παλιότερο hardware, σωστά;

Με γεια και το νέο site/ forum layout!
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 4:47 pm
Achileas7 wrote :
1. Τι γίνεται με τις εκδόσεις πέρα του pro full. Ας πούμε αν κάποιος έχει την basic ή την broadcast.
2. Αν κάποιος έχει κάποια LE έκδοση χάνει την έκπτωση με το νέο σύστημα αγοράς;
3. Τι γίνεται με τα skins μικρότερης ανάλυσης (1366x768, 1280x760 κλπ). Υποστυρίζονται το ίδιο καλά κάνοντας resize;


1. Τι εννοείς τι γίνεται με τις άλλες εκδόσεις;;; Αυτή την στιγμή μόνο οι χρήστες PRO FULL μπορούν να κατεβάσουν το 8
2. Αυτά θα "ξεκαθαρίσουν" με το final release
3. Ναι, αλλά στον κόσμο των γραφικών πάντα πετυχαίνεις καλύτερο αποτέλεσμα όταν κάνεις resize σε μικρότερο μέγεθος (αφαιρείς πληροφορία) παρά το ανάποδο. Οπότε τα skins μεγάλης ανάλυσης θα φαίνονται το ίδιο καλά και σε μικρή ανάλυση. Το αντίθετο δεν ισχυεί... Θα υπάρχει μια μικρή αίσθηση "θαμπάδας" (Αυτό είναι θέμα γραφικών, όχι του VirtualDj)
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 4:50 pm
Εγκατάστησα το Virtual DJ 8 σε υπολογιστή με 4 GB RAM, DDR2-800 MHz, με Windows 8.1 λογισμικό.

Μισό GB ram έτρωγε το virtual...ελπίζω να βελτιωθεί αυτό. Επίσης δεν βρήκα τον τρόπο (αν υπάρχει) να διορθώσω το database από errors και να το διορθώσω όπως στην 7.4 έκδοση. Όταν πάτησα το Χ για να κλείσει κλάταρε...δεν έκλεινε.

 

Inviato Sun 11 May 14 @ 5:10 pm
A, OK, γιατί μου δείχνει κάτι κουλά στο (6αετίας) laptop μου! :-P

Το μόνο που δεν μου αρέσει ειναι η αλήθεια, είναι ο τρόπος που γινονται οι ρυθμίσεις. Μου θυμίζει λίγο το πως πειράζεις registry κλπ. Αν και πιστεύω ότι είναι θέμα συνήθειας. Πάντως θέλει ΠΑΡΑ πολύ ψάξιμο η νέα έκδοση, πραγματικά είναι καινουργιο software!!!

Γουστάρω πάρα πολύ που όταν ανεβάζεις / κατεβάζεις tempo, το κλειδί ρυθμίζεται αυτόματα!!!
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 5:45 pm
καλος ηχος και πολύ multimixer :)

:( μεγαλο σφαλμα.........
το load αν το πατησεις δυο φορες το φωρτωσε .
το παλιο ( load security) ηταν καλυτερο.
Θα πρεπει να μην κανει τιποτα όταν παιζει το συγκεκριμενο palyer..
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 5:46 pm
Αυτό μπορείς να το αλλάξεις στον mapper:
play ? nothing : load
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 5:53 pm
PhantomDeejay έχω επιλέξει να μην εμφανίζει εξώφυλλα και να μην τα κατεβάζει αυτόματα ώστε να αποφύγω τυχόν κρασαρίσματα. Παρ'όλα αυτά βλέπω τα covers, μου ξέφυγε κάτι?
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 6:35 pm
Όχι δεν σου "ξέφυγε" κάτι. Έκλεισες το cover stripe από τις επιλογές και το πρόγραμμα δεν κατεβάζει εξώφυλλα από το internet για αρχεία που δεν έχουν εξώφυλλο.
Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι δεν θα βλέπεις εξώφυλλα όπου αυτά υπάρχουν ήδη στα tags.
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 6:39 pm
Πηρα το ρισκο και δουλεψα στο μαγαζι σημερα με το 8......ολα δουλευουν μια χαρα...εκτος απο καποια effects αλλα φανταζομαι οτι ολα θα ειναι οκ συντομα...πολυ καλος ηχος,,,μπραβ στην Atomix και στην Ελληνικη ομαδα και συντομα το κανονικο release....
 

Inviato Sun 11 May 14 @ 7:23 pm
11%