Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: HELP προβλημα με vdj και pioneer xdj r1

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djjemPRO InfinityMember since 2006
παιδια αντιμετοπιζω το εξεις προβλημα.
συνδεω την κονσολα με το λαπτοπ που χρησημοποιω τοσο καιρο που ειχα την rmx και καθε φορα που γυρναω καθε κουμπι στην r1 μου κανει κοψιματα στον ηχο
και ο επεξεργαστης δειχνει να δουλευει στα κοκκινα.
με asio εχω αυτα τα θεματα αλλα και βγαζωντας στις ρυθμισεις τους asio εχω χειροτερα
προβληματα.
να προσθεσω οτι και με την rmx ειχα τετοια θεματα αλλα γυρνωντας το λαπτοπ στο turbo δουλευε καλα.
βαζω την κονσολα στο αλλο λαπτοπ που μου δειχνει οτι δεν εχει αsio και παρολο που δεν εχει λειτουργει χωρις προβληματα.

τι να κανω? τι λετε οτι φταιει?
επισης, στο λαπτοπ που δουλευει καλα, ουτε εκει δουλευουν οι asio τις pioneer καλα, και δουλευει το wasapi....τι ειναι αυτοι δεν ξερω, μαλλον των windows
 

Inviato Sat 05 Jul 14 @ 5:52 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To pio pithano einai oti to laptop sou thelei optimize. H version 8 ontws einai ligo pio "varia" apo tin 7. Opote me tin 7 mporei na paizeis sta oria kai to provlima na min einai emfanes. Tha prepei na afierwseis ligo xrono kai na akolouthiseis ta vimata apo edw.. http://www.virtualdj.com/wiki/Common%20PC%20Performance%20Issues.html

Rikse episis mia matia sto ASIO panel tis Pioneer. Des to latency (buffer). An einai poly xamila (px. 2-6ms) , tote dokimase times peripou sta 8-12ms pou thewreitai mia asfalis perioxi xwris provlimata an den xrisimopooies tin konsola gia scratching.
 

Inviato Sat 05 Jul 14 @ 8:37 pm
djjemPRO InfinityMember since 2006
σε οποια περιοχη βαλω το latency εχει κοψιματα.
πιστευω μετα απο πολυ ψαξιμο οτι εχουν προβλημα οι drivers της pioneer.
δεν μπορει στο ενα λαπτοπ να κανει τρελα κοψιματα με την asio
και στο αλλο λαπτοπ να βαζεις asio και να μην παιζει καν ηχος,
και να χρειαζεται να ρυθμισης τους driver των windows για να παιξει?
καποιο λακο εχει η φαβα.!!!
 

Inviato Mon 07 Jul 14 @ 6:18 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)