Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: SilverSleek SKIN - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

djsadimPRO InfinityMember since 2006

giorgo sto epomeno update dior8ose kai ayto
 

Inviato Sat 09 Aug 14 @ 7:01 am
Μια και ανοιχτηκε νημα μια ερωτηση ακομα george. Σε αλλα skins εμφανιζει τα covers χωρις να πρεπει να κανεις save στο tag του κομματιου. Αυτο υπαρχει σαν επιλογη στο silver sleek? γιατι μεχρι τωρα μου εμφανιζει μονο τα covers που ειναι στα tags των κομματιων
 

Inviato Mon 11 Aug 14 @ 1:35 pm
Το skin είναι ρυθμισμένο έτσι ώστε όταν δεν υπάρχει cover να το αποκρύπτει. Το θεωρώ ανούσιο να εμφανίζονται τα "χρωματιστά τετράγωνα με το όνομα του τραγουδιού" σαν cover από την στιγμή που η πληροφορία αυτή είναι ούτως ή άλλως διαθέσιμη στα decks.
Αν πιστεύεις οτι η αυτόματη απόκρυψη τραγουδιών χωρίς cover είναι ενοχλητική μπορώ να την βάλω σαν επιλογή σε μια μελλοντική ενημέρωση...
 

Inviato Mon 11 Aug 14 @ 1:56 pm
Εχω την εντυπωση οτι το vdj κατεβαζει αυτοματα τα covers και απλα τα δειχνει στον browser χωρις να ειναι αποθηκευμενα στα tags. Στο multifx που δουλευα λοιπον μου εδειχνε τα εξωφυλλα κανονικα χωρις να τα εχω κανει save στα tags και στον browser και στα deck. Εκτος αν ειχα καταλαβει λαθος.
Εννοειται παντως οτι δεν θελω ουτε εχω τα πολυχρωμα κουτακια με τους τιτλους. Θα το ξανατσεκαρω παντως μηπως εχω κανει λαθος
 

Inviato Mon 11 Aug 14 @ 4:48 pm
dimitris_g wrote :
Εχω την εντυπωση οτι το vdj κατεβαζει αυτοματα τα covers και απλα τα δειχνει στον browser χωρις να ειναι αποθηκευμενα στα tags. Στο multifx που δουλευα λοιπον μου εδειχνε τα εξωφυλλα κανονικα χωρις να τα εχω κανει save στα tags και στον browser και στα deck. Εκτος αν ειχα καταλαβει λαθος.
Εννοειται παντως οτι δεν θελω ουτε εχω τα πολυχρωμα κουτακια με τους τιτλους. Θα το ξανατσεκαρω παντως μηπως εχω κανει λαθος


Χμ! Μαλλον εχω λαθος εντυπωση!

 

Inviato Mon 11 Aug 14 @ 5:00 pm
Δεν φανταζομαι να υπαρχει κανενας τροπος να αποθηκευονται αυτοματα τα covers που βρισκει το vdj στα tags και να μην μου το λετε; ; )
 

Inviato Tue 12 Aug 14 @ 2:41 am
Νομίζω οτι αν ρυθμίσεις το autoupdatetags (ή autowritetags - δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα) σε yes τότε αποθηκεύει τα covers αυτόματα και στα tags
 

Inviato Tue 12 Aug 14 @ 11:28 am
εαν εννοεις το SetTagsAuto δεν μας κανει τη δουλεια μας γιατι πρεπει να κανουμε save το cover manual και ενα -ενα (πραγμα που ειναι πολυ βαρετο και χρονοβορο)
 

Inviato Wed 13 Aug 14 @ 9:44 am
Ποσό δυσκολο θα ηταν το silver sleek 2 να μας το έφτιαχνες με τα τεσσερα deck side by side (vertical)?
 

Inviato Fri 08 May 15 @ 12:58 pm
Ακόμα κι αν σκοτώσω τα jogs οι οθόνες των deck δεν χωράνε 4 στη σειρά... Οπότε αρκετά δύσκολο στην παρούσα φάση, καθώς χρειάζονται αναδιαστασιολόγηση τα πάντα...
Ίσως στο μέλλον αφού πρώτα όμως υλοποιήσω κάποιες ιδέες που έχουν μείνει πίσω...
 

Inviato Fri 08 May 15 @ 1:21 pm
Ok George! Thanks anyway!
 

Inviato Fri 08 May 15 @ 2:17 pm
George τι εντολη πρεπει να δωσω σε πληκτρο ωστε να κανει maximize/minimize τον browser? Mιλαω φυσικα για το silverSleek 2.
Εκανα "action learn" χρησιμοποιωντας το μεσαιο πληκτρο του skin (Μax Browser), αλλα δεν το δεχεται...
 

Inviato Thu 03 Sep 15 @ 7:00 pm
toggle '$BR_MAX'
 

Inviato Thu 03 Sep 15 @ 7:07 pm
Σε ευχαριστω πολυ φιλε!
 

Inviato Thu 03 Sep 15 @ 7:20 pm
Μόλις διορθωθεί ένα πρόβλημα στο forum έρχεται και ενημέρωση! :)
 

Inviato Thu 03 Sep 15 @ 7:22 pm
 

Inviato Wed 09 Sep 15 @ 7:27 am
Και μια ερωτηση mapping για προχωρημενους (θελω να πιστευω....) Τι εντολη δινω σε κουμπι ωστε να κανει toggle στο central panel μεταξυ audio mixer full και scratch-timecode (Μονο αυτα τα δυο)?
 

Inviato Fri 25 Mar 16 @ 8:22 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dimitris_g wrote :
Και μια ερωτηση mapping για προχωρημενους (θελω να πιστευω....) Τι εντολη δινω σε κουμπι ωστε να κανει toggle στο central panel μεταξυ audio mixer full και scratch-timecode (Μονο αυτα τα δυο)?


var_equal '@$SilSl2_Center' 0 ? set '@$SilSl2_Center' 3 : set '@$SilSl2_Center' 0

 

Inviato Fri 25 Mar 16 @ 1:05 pm
Works perfect! Thanks!
 

Inviato Fri 25 Mar 16 @ 1:46 pm
Phantom...

- By-default, έχοντας επιλέξει την ταυτόχρονη εμφάνιση της κυματομορφής Rhythm (top) και της κυματομορφή Scratch - TimeCode (central panel), όταν κάνουμε Mouse Over και αλλάζουμε (μέσω mouse wheel) το zoom, αλλάζει ταυτόχρονα και στις 2 κυματομορφές. Είναι εφικτό να "διαχωρίσουμε" το zoom, αναλόγως του που (πάνω σε ποια κυματομορφή) κάνουμε mouse over?
- Μπορούμε τις 2 αυτές τελικές (ανεξάρτητες) επιλογές να τις αποθηκεύσουμε κάπως?
 

Inviato Sun 03 Apr 16 @ 7:18 pm
74%