Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: απορια για αλλαγη ηχου

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

καλημερα,θα ηθελα την βοηθεια σε μια αλλαγη-αγορα που θελω να κανω.εχω ενα τελικο ενισχυτη teac av 3000m(2x 100 continuous power 8ω) thd:0,02%,365watt καταναλωση( εχει επιλογη για 2 ζευγη ηχειων και επιλογη για 4 η 8ω.(ποιοτητα hi-fi)τον δουλευω με ενα ζευγαρι bose 301-4 (3δρομων) γραφουν για ενισχυτη απο 10-150 watt ανα καναλι στα 8ω(δεν λενε για rms)και με 2 ηχεια 12ιντσα με κορνα(ardan 150 watt rms 8ω ξυλινα με μαυρη μοκετα,δεν ειναι κατασκευης).ενδιαφερομε να παρω 2 ενεργα zlx-12p electro voiceαυτοενισχυόμενο ηχείο 2 δρόμων, πλαστικής καμπίνας με 12" woofer και Compression Driver 1,5". Με ενισχυτή 1000W Class-D με limiter (διασπορά 90 Χ 60), απόκριση συχνότητας 50Hz-20kHz και max SPL 126 dB. .γνωριζει κανεις:1.αν αξιζει αυτη η αλλαγη σε θεμα εντασης αλλα και ποιοτητας,να ειναι τουλαχιστον ιση με τα υπαρχων.2.κανουν τα ενεργα αυτα για οικιακη χρηση,δεν τα θελω ουτε να παιζω καπου ουτε για καποια δουλεια,απλα θελω να κρατησω την ποιοτητα που εχω και καλυτερη αν γινεται και να ανεβω σε ενταση οταν το χρειαστω για δικες μου αναγκες.
 

Inviato Thu 13 Nov 14 @ 4:09 am
Καλύτερα να ρωτήσεις σε κάποιο forum που ειδικεύεται στο Hi-Fi / Hi-End ήχο...
 

Inviato Thu 13 Nov 14 @ 6:30 am
kimonliHome userMember since 2014
γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα με virtual dj... εχω windows xp και βαζω 4 ηχεια στις ρυθμισεις του Υ/Π... βαζω τα μπροστινα τα ηχεια και στα πισω τα ακουστικα...πηγα στις ρυθμισεις του virtual dj και εβαλα 4.1 καρτα ηχου κτλ.. το προβλημα μ ειναι οτι απο τα ηχεια παιζει και το τραγουδι απο τα ακουστικα.. δηλαδη εαν χαμηλωσω τερμα την φωνη απο το προγραμμα ακουγεται απο πισω ο ηχος απο τα ακουστικα..
 

Inviato Sat 15 Nov 14 @ 5:32 am
kimonliHome userMember since 2014
αναλυση του προβληματος πειτε οτι στο deck1 παιζει το Α τραγουδι και στο deck2 παιζει το Β τραγουδι ...εχοντας κανει ολες τις ρυθμισεις σωστα σχετικα με τον ηχο και κτλ.. εαν επειλεξω το PFL στο deck1 και κατεβασω τερμα το volume παιζει σιγα το τραγουδι Α... δηλαδη παιζει και στα ακουστικα και στα ηχεια... δεν ξερω τι φταει αλλα πριν χαλασει ο ενισχυτης επαιζα μια χαρα και τωρα τιποτα..
 

Inviato Sat 15 Nov 14 @ 9:03 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)