Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: DATABACE

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Χαιρετώ την ομάδα
Θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω
Είχα για αρκετό διάστημα το 7αρι και μετά την αλλαγή πέρασα στην χρήση του 8,άρχισα να οργανώνω τους φακέλους μου μέσα στο πρόγραμμα με χρώματα και αξιολογήσεις κτλ,πριν από κάποιες ημέρες απεγκατεστησα το 8 και μάλλον απεγκατεστησα από λάθος και την databace απο τον εξωτερικό σκληρό μου
Έχω κάνει recovery με ένα ανάλογο πρόγραμμα και έχω βρει μια databace αλλά δυστυχώς δεν μπορεί πλέων το πρόγραμμα να δει τα κομμάτια όπως ήταν δηλ στην σειρά που ήταν, τα βλέπει επίσης ως νέα κομμάτια όλα με το αστεράκι αριστερά πάνω και δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα χρώμα η αξιολόγηση
Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
 

Inviato Sat 04 Apr 15 @ 2:22 am
Δυστυχώς όχι.
Απ' οτι φαίνεται το recovery που έκανες δεν έφερε πίσω την τελευταία ενημερωμένη έκδοση της database και γι αυτό και είναι έτσι.
 

Inviato Sat 04 Apr 15 @ 6:19 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Να σου περιγράψω κι εγώ την μαύρη εμπειρία μου στο ίδιο πρόβλημα!έκανα ακριβώς ότι έκανες κι εσύ...απο λάθος,βιασύνη,,πες το όπως θες!έψαξα και έτρεξα κάποια recovery προγράμματα αλλά δυστυχώς τίποτα...έτσι πήρα μια μεγάλη ανάσα και ξεκίνησα απο την αρχή να φτιάχνω την database....και όπως είπε και σε μένα ο phantomdjay : θα σου κάνω την ερώτηση που δεν θες να ακούσεις.....back up δεν είχες πάρει????
Δυστυχώς ούτε εγώ είχα πάρει...βέβαια τώρα έμαθα και παίρνω back up κάθε μέρα!!!
καλό κουράγιο
 

Inviato Sun 05 Apr 15 @ 4:55 am
Με τι προγραμα το περνεις το μπακ απ?
να πω και εγω το δικο μου θεμα...εχω δυο εξωτερικους σκληρους.στον ενα εχω ολα τα τραγουδια κ ο αλλος εναι αδειος ..εχω κατεβασει ενα προγραματακι SyncFolders κανω συγχρονισμο μου τα περναει ολα αλλα οταν κουμπονω να παιξω τον 2 σκληρο δεν μου διαβαζει τις μνημες.και οταν παω να ενημερωσω τον δευτερο σκληρο μου διαγραφει τον κανονικο σκληρο ολο αλλα ευτυχως τα επαναφερω.και καθομαι μετα με τις ωρες και ξανα φτιαχνω τις μνημες.μπορει καποιος να μου προτεινει ενα ευκολο προγραμμα να κανω συγχρονισμο χωρις να μου δημιουργει προβληματα κ να μου διαβαζει τις μνημες?
 

Inviato Mon 06 Apr 15 @ 6:38 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Λοιπόν να το πούμε άλλη μια φορά τα αρχεία που πρέπει να "πάρουμε" backup είναι για μεν τους εξωτερικούς ή εσωτερικούς εκτός από αυτόν που είναι εγκατεστημένο το λειτουργικό σύστημα είναι ο φάκελος VirtualDJ , μέσα του υπάρχουν ένα αρχείο με όνομα database.xml και ένας φάκελος με όνομα Folders.
Για τον σκληρό του λειτουργικού θα πρέπει να "πάρουμε" backup τα δυο αυτά αρχεία (database.xml, Folders) και βρισκοντε στο
C:\Users\...\Documents\VirtualDJ
 

Inviato Mon 06 Apr 15 @ 6:58 am
φιλε μου back up ειχα παρει αλλα δυστηχως μετα την τεραστια ανμονη του 8 οταν το καταβασα απο την πρωτη μερα αρχισα να δουλευω με αυτο σε tags,χρωματα και αλλα πολλα που δυστηχως σε μια περιοδο 6 μηνων περιπου δεν ειχα κανει back up,αλλα τωρα οπως και εσυ περναω δυστηχως παρα πολυ απο τον χρονο μου να <<στρωσω>> την δισκοθηκη μου στα μετρα που ηταν,,,βεβαια δεν ξρω ποσα χρονια θα παρει...αλλα προσπαθω
 

Inviato Wed 22 Apr 15 @ 9:41 am
καλησπερα,ενα αλλο ενα κουλο,καθος δουλευω μεσα στον δισκο απο το προγραμμα εκανα αναλαιζ σε καποια κομματια και αφησα ανοιχτο τον υπλογιστη,επεστρεψα μετα απο 2 ωρες και εχει αλλαξει ενας ολλοκληρος φακελος σε μορφη αρχειου file με μονο κατι kbyte σε χωρο ενω ειχε πολλα κομματια μεσα!,,γνωριζει κανεις κατι;
 

Inviato Fri 24 Apr 15 @ 11:40 am
ενημερωνω,,,μετα απο ερευνα χωρις να εχω δωσει εντολη ειχε μεταφερθει ο φακελος μεσα σε αλλο φακελο...θα κανω αγορα αλλου δισκου μηπως ειναι εκει το προβλημα,επισης στην νεα αναβαθμιση του 8,οταν πας μεσα απο το προγραμμα να κανεις μεταφορα πανω απο ενα κομματι,,πχ 2 η 3 κομματιων απο φακελο σε φακελο αρκετες φορες εκλεισε μονο του το προγραμμα και ξανα ανοιξε
 

Inviato Fri 24 Apr 15 @ 2:45 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)