Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: VITUAL DJ 8 ΜΕ CONTROLLER PIONEER DDJ-SR πρόβλημα

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλήμερα έχω την κονσόλα pionner ddj sr εδώ και δυο μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα μετά από 3 με 4 ώρες παιξίματος αρχίζει και κολλάει στο αριστερό κανάλι στο cue με το πού το πάταγα έδινε εντολή και στο δεξί κανάλι με αποτέλεσμα να μου γυρνάει το κομμάτι από την αρχή που έπαιζε εκκινεί την ώρα μετά από την τελευταία ενημέρωση του virtual dj που έγινε ξεκίνησε να γίνετε αυτό μήπως κάποιος γνωρίζει του έχει συμβεί? Ευχαριστώ!!
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 12:39 am
Η τελευταία ενημέρωση του προγράμματος δεν έχει να κάνει με τίποτα που μπορεί να επηρέασε την κονσόλα σου.
Αντίθετα η συμπεριφορά που αναφέρεις έχει αναφερθεί κι απο άλλους χρήστες στο παρελθόν και συνήθως δείχνει πρόβλημα με το ίδιο το μηχάνημα.
Υπάρχει γενικότερα στο internet η υποψία οτι κάποια παρτίδα της SR βγήκε προβληματική...

Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις και με Serato κι αν δεις κι εκεί τα ίδια προβλήματα να στείλεις την κονσόλα στο service.
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 12:45 am
καλήμερα την κονσόλα την έχω 8 μηνες και την δουλεύω συνέχεια όποτε δεν οφείλετε σε προβληματική συσκευή δεν το έχει ξανακάνει πότε αυτό γιαυτό ρώτησα για το θέμα ενημέρωσης λογισμικού πέμπτη έπαιζε φουλ χωρίς πρόβλημα και παρασκευή με το που έκανα την ενημέρωση μου έβγαλε την ζημιά
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 1:04 am
nick_mavrelis wrote :
καλήμερα την κονσόλα την έχω 8 μηνες και την δουλεύω συνέχεια όποτε δεν οφείλετε σε προβληματική συσκευή

nick_mavrelis wrote :
δεν το έχει ξανακάνει πότε αυτό

Καταλαβαίνεις υποθέτω οτι όταν μια συσκευή εμφανίζει πρόβλημα το κάνει "ξαφνικά", έτσι;;; Κι οτι προβλήματα μπορούν να εμφανιστούν ανά πάσα στιγμή... Γι αυτό και οι εταιρείες σου δίνουν ένα χρόνο εγγύηση (τουλάχιστον)
Μακάρι να ήταν θέμα του προγράμματος αλλά κατά 99% δεν είναι. Απλά το οτι ενημερώθηκε το VirtualDj είναι σύμπτωση.
Αν ψάξεις στο forum θα δεις οτι κι άλλος Έλληνας είχε το ίδιο πρόβλημα και τελικά η Pioneer του άλλαξε πλακέτα.
Ακόμα και η demo κονσόλα που μας έστειλε η Pioneer εμφάνισε θέματα κάποια στιγμή...

Δεν σου είπα οτι είναι 100% σίγουρο οτι είναι η κονσόλα, αν και αυτό δείχνουν τα γεγονότα.
Δοκίμασε την κονσόλα σου και με το Serato.
Αν δεν στο κάνει στο Serato τότε να ψάξουμε τι μπορεί να φταίει στο σύστημα σου και σου κάνει αυτά τα "κόλπα"
Αν το κάνει και στο Serato καταλαβαίνεις πιστεύω οτι είναι πρόβλημα της κονσόλας

 

Inviato Mon 04 May 15 @ 2:30 am
http://www.virtualdj.com/forums/195982/Greek_Forum/Software_vitual_DJ_8___956___949__controller_Pioneer_DDJ-SR.html

Σημείωση:
Από τότε μέχρι τώρα και η δικιά μας κονσόλα (DjDad) εμφάνισε πρόβλημα.

Επαναλαμβάνω οτι δεν είναι απαραίτητα η κονσόλα αλλά για την συγκεκριμένη κονσόλα είναι πολύ πιθανό...
Οπότε δοκίμασε και με Serato.
Αν δεν θες να δοκιμάσεις με Serato κατέβασε την προηγούμενη build του VirtualDj και δοκίμασε μ' αυτό.
http://www.virtualdj.com/forums/193007/Beta_Builds_Regression_Bugs/how_to_download_previous_builds.html
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 2:43 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
μολις εχθες μου ειπε και ενας φιλος οτι εχει παρομοιο προβλημα με αυτη τη κονσολα
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 2:49 am
Σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 3:05 am
aledjo εάν μάθεις και από τον φίλο σού κάποια λύση για το ίδιο πρόβλημα που έχει και εκείνος θα το εκτιμούσα όπως εκτιμώ και την προσπάθεια και την ενημέρωση του PhantomDeejay (ευχαριστώ εκ των πρότερων)
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 3:36 am
DJ-ILIOPRO InfinityMember since 2013
Αγαπητέ φίλε είχα παρόμοιο εάν όχι το ίδιο πρόβλημα με αυτό που ανέφερες. Η λύση ήταν όντως με την αντικατάσταση τόσο της μητρικής όσο και της κάρτας του deck που σου δημιουργεί το πρόβλημα. Είμαι πιστεύω απο τους πρώτους που αντιμετώπισα πρόβλημα. Για περισσότερες πληροφορίες πήγαινε στην σελίδα (8) του Forum και διάβασε το αντίστοιχο Post. Αν είσαι στην εγγύηση θα βρείς λύση έστω και με λίγο καθυστέρηση. Η δικιά μου πάντως μετά από τις αντικαταστάσεις των πλακετών εργάζεται πλέον σωστά.
 

Inviato Mon 04 May 15 @ 7:19 am
παιδια και εγω εχω το ιδιο προβλημα παταω το αριστερο cue και ποιανει και το δεξη μηπως βρηκε κανεις καμια λυση
 

Inviato Sun 10 May 15 @ 10:58 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H lysi einai sto post akrivws panw ap to diko sou.. tilefwno stin antiproswpeia gia allagi plaketas !
 

Inviato Sun 10 May 15 @ 4:40 pm
οχ καταλαβα τιν εστειλα στο dj shop οπου την πηρα και μου ειπε θα την ελεξουν πρωτα αυτοι
 

Inviato Wed 13 May 15 @ 6:13 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)