Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: SSD ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλημερα σε ολους. Θελω να βαλω ssd στο mcbook pro που χησιμοποιω και εχω την εξης ερωτηση. Κατα αρχην παιζω με VDJ8 απο τιν στιγμη που θα βαλω τον ssd το ιστορικο μου θα μπορω να το χρησιμοποιω κανονικα? η θα πρεπει να γινουν relocate ολα τα αρχεια
Ρωταω αυτο γιατι χρησιμοποιω αρκετα το ιστορικο μου. Παρακαλω πολυ αν μπορει καποιος να με βοηθησει και ευχαριστω πολυ
 

Inviato Fri 02 Oct 15 @ 7:11 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Θα σώσεις το τωρινό ιστορικό (έγγραφα>VirtualDj>History) και θα το αντιγράψεις στο History του νέου λειτουργικού.
 

Inviato Fri 02 Oct 15 @ 8:32 am
Εγώ θα σου πρότεινα πριν την αναβάθμιση να κρατήσεις πλήρες backup ολόκληρου του φακέλου Documents/VirtualDj
Έτσι (υποθέτοντας φυσικά οτι τα τραγούδια θα είναι στην ίδια θέση και μετά την αναβάθμιση) δεν θα χάσεις ούτε Virtual Folders, Playlists, Filters, Hot Cues, κτλ καθώς αυτά σώζονται σε διάφορες τοποθεσίες μέσα στον φάκελο του VirtualDj (Documents/VirtualDj)

Σημείωση:
Βασική προϋπόθεση για να δουλέψει σωστά το ιστορικό είναι τα τραγούδια να βρίσκονται ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια θέση με πριν.
Οπότε για να έχεις το κεφάλι σου ύσηχο κατά την αναβάθμιση του δίσκου κάνε τα εξής:
1) Ονόμασε τον νέο δίσκο με το όνομα που είχε ο παλιός
2) Χρησιμοποίησε το ίδιο όνομα χρήστη στο MAC σου με αυτό που έχεις σήμερα
3) Αντέγραψε τα τραγούδια στις ίδιες ακριβώς θέσεις που ήταν πριν
 

Inviato Fri 02 Oct 15 @ 10:30 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)