Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Mac και ηχος

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Ενταξει..πρωτη φορα με mac..εχω χαθει εδω περα. :D
Πως εχει η κατασταση: Εχω επιλεγμενες τις 2 καρτες, γιατι απο τα rca/xlr την κονσολας μου δν βγαινει ηχος (θελει αντικατασταση η καρτα ηχου απο οτι υπολογιζω). Σε pc, με τα ιδια settings, εχω ηχο στα ακουστικα απο την κονσολα, και το master βγαινει απο την καρτα ηχου του laptop...Τωρα με το mac Ομως, ο ηχος ειναι ΤΕΡΜΑ distorted, φασαρια, και δεν 'ακουγεται' απολυτως καθολου.

Τα φωτα σας παρακαλω; :D (διαβασα το tutorial για το σεταρισμα με 2 καρτες ηχου, αλλα οπως θα δειτε στις φωτος..υπαρχει θεμα!)









 

Inviato Sun 18 Oct 15 @ 1:35 pm
benicosPRO InfinityMember since 2010
den mas les ti akribos 8eleis na sindesis?controlier-cdj-mixer?me pio vdj 7 i 8? pion mac exeis?
 

Inviato Sun 18 Oct 15 @ 3:07 pm
Το mac ειναι μοδελο του 2008.

Η συνδεσμολογια που θελω:
Μac-->(καλωδιο απο την θυρα ακουστικων) καναλι μικτη
Κονσολα--->ακουστικα
Virtual εχω την le που ερχεται μαζι με την κονσολα μου.

Δηλαδη, ενω με αυτην την συνδεσμολογια ημουν κομπλε με το pc, με το macbook εχω το προβλημα με τον ηχο. Και ειναι η πρωτη επαφη μου με macbook, οποτε μου χρειαζεται λιγη βοηθεια :D
 

Inviato Sun 18 Oct 15 @ 3:29 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dokimase na valeis sto idio rate (48Khz) kai tis 2 kartes (Built-in kai konsola), an kai to VDJ7 den sympathei kai idiatera ta 48Khz (to kanei convert se 44).
Ftiakse ena aggregate device (google it) kai syndyase kai tis 2 kartes), kai sto Sound setup vale 4.1 kai dipla tin Aggregate pou dimiourgises.
 

Inviato Mon 19 Oct 15 @ 9:03 am
Το δοκιμασα, και ευχαριστω για την απαντηση....Για καποιον λογο, ενω εχει λογικη η λυση που προτεινες, δεν βγαινει ήχος απο τα ηχεία....-.-

Καμια άλλη ιδέα; :/
 

Inviato Fri 23 Oct 15 @ 2:15 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)