Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: textzone για BPM με δυνατότητα απενεργοποίησης.

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djniotsPRO InfinityMember since 2013
Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω βοήθεια σχετικά με μία textzone που θέλω να συμπεριλάβω σε ένα skin. Για λόγους practice, θέλω να φτιάξω μια textzone η οποία να ενεργοποιείται και να απενεργ. μέσω ενός κουμπιού. Αφορά τα bpm, και θέλω να τα απενεργοποιώ για να μην τα βλέπω και να κάνω beatmatching με το αυτί. Οπότε σε ένα κουμπί έβαλα το εξής var '@$HIDEbpm' 1 ? on & set '@$HIDEbpm' 0 : off & set '@$HIDEbpm' 1 . Στο textzone όμως τι πρέπει να βάλω?

Ευχαριστώ,
 

Inviato Mon 30 Nov 15 @ 8:39 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
djniots wrote :
Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω βοήθεια σχετικά με μία textzone που θέλω να συμπεριλάβω σε ένα skin. Για λόγους practice, θέλω να φτιάξω μια textzone η οποία να ενεργοποιείται και να απενεργ. μέσω ενός κουμπιού. Αφορά τα bpm, και θέλω να τα απενεργοποιώ για να μην τα βλέπω και να κάνω beatmatching με το αυτί. Οπότε σε ένα κουμπί έβαλα το εξής var '@$HIDEbpm' 1 ? on & set '@$HIDEbpm' 0 : off & set '@$HIDEbpm' 1 . Στο textzone όμως τι πρέπει να βάλω?

Ευχαριστώ,


visibility="var_equal '@HIDEbpm' 1 ? yes : no

 

Inviato Mon 30 Nov 15 @ 8:52 pm
Ακόμα πιο νοικοκηρεμένα:

Στο κουμπί:
toggle '@$ShowBPM'

Στο textzone:
visibility="var '@$ShowBPM'"
 

Inviato Tue 01 Dec 15 @ 8:31 am
djniotsPRO InfinityMember since 2013
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Πρέπει να αποκτήσω περισσότερη εμπειρία στην vdj script. Το προσπαθώ αλλά σε μερικά πράγματα κολλάω.
 

Inviato Tue 01 Dec 15 @ 8:53 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)