Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: help with database

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

καλησπερα παιδια.λοιπον τον τελευταιο καιρο γενικα μου συμβαινουν διαφορα κουλα με το virtual κ εχω αρχιζει να αναρωτιεμαι τι γινεται.μετα τα 2 επισημα online update καθε φορα που σερνω καποιο κομματι στο sidelist η παω να το φορτωσω το κανει ξανα scan(σαν να το βλεπει πρωτη φορα) κομματια που εχω σκαναρει κ εχω παιξει 1.000.000 φορες.επισης χθες πηγα να παιξω κομματια που εχω βαλει tags χρωμα κ λοιπα κ ελειπε η αξιολογηση.χωρις να εχω κανει κατι εγω!!!!!δεν αλλαξα σκληρο δεν πειραξα την μουσικη το μονο που εκανα ειναι αφαιρεση ανυπαρκτων στοιχειων απο την βαση δεδομενων.ας μου πει ρε παιδια καποιος τι γινεται
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 9:58 am
Σε ότι αφορά το scan, μάλλον δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις όλα τα πρόσφατα άρθρα. Υπάρχουν πλέον κάποιες "αλλαγές" στα τελευταία updates του VDj8.

Σε ότι αφορά κάποιες πληροφορίες που δεν εμφανίζονται, το είχε παρουσιάσει και σε εμένα και η τελική απάντηση που έλαβα ήταν ότι η βάση δεδομένων μου απαιτούσε "έλεγχο" στον κώδικα...
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 10:30 am
Διάβασε λίγο αυτό το νήμα:
http://www.virtualdj.com/forums/218103/Greek_Forum/ANALYZE.html

Εν συντομία, η scan engine του προγράμματος ενημερώθηκε και το πρόγραμμα ξανακάνει analyze τα κομμάτια που δεν έχουν γίνει analyze με την καινούργια scan engine.

Για το πρόβλημα με τα Ratings (Αξιολόγηση) χρειαζόμαστε περισσότερες πληροφορίες καθώς δεν έχει αναφερθεί μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα.

Μπορείς να μας πεις σε παρακαλώ πως έχεις βάλει τις παρακάτω επιλογές:

getTagsauto
setTagsauto
getRatingfromtags
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 10:31 am
το λαπτοπ της δουλειας το εχω στο μαγαζι οποτε για σιγουρα θα σου απαντησω αυριο η το βραδυ.δεν το ειχα δει οτι υπηρχε ηδη θεμα με το analyze.ζητω συγνωμη
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 10:37 am
Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Απλά δεν έχει νόημα να ξαναγράφουμε τα ίδια.
Το νήμα που σου έδωσα πιο πάνω έχει αρκετά περισσότερες πληροφορίες (όπως το πως να κάνεις ένα ασφαλές rescan όλων των κομματιών χωρίς να χάσεις τις αλλαγές που έχεις κάνει χειροκίνητα).
Έτσι λοιπόν αξίζει να το διαβάσεις!
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 10:56 am
εχω ηδη βαλει να κανει scan το σκληρο μου με τον τροπο που εγραφες!!!(σε αλλο λαπτοπ αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο)
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 11:34 am
Αν είναι εξωτερικός δίσκος, όχι δεν παίζει κανένα ρόλο! :)
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 12:03 pm
παντα εξωτερικος κ εχουμε την database παντου :)
 

Inviato Wed 12 Jul 17 @ 12:16 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)