Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: BROADCAST PC to PC - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

καλησπερα σε ολη τη παρεα

εψαξα, προσπαθησα και κουραστικα αμετρητες ωρες αλλα δεν βρηκα λυση σε BROADCAST PC to PC
επισης υποτιθεται εχω ενεργοποιησει το port 8000 (μεσω προγραμματος, γιατι μεσω router δεν βρηκα ακρη) αλλα και παλι δεν..

θα μπορουσε καποιος να μου πει τι ρυθμισεις ακριβως πρεπει να κανω ωστε να γινεται broadcast?? (εχω δει την εικονα περι ανοιγματος του port αλλα και παλι δεν..)

Υπολογιστης macbook pro 2016 macOS Sierra
VDJ 8.2
 

Inviato Mon 18 Sep 17 @ 9:44 am
Δυστυχώς το router παίζει ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ρόλο σε αυτή τη δυνατότητα.
Αν το router σου μπλοκάρει κάποια πόρτα τότε δεν θα έχεις καμία επιτυχία.
Ποιο router έχεις;
 

Inviato Mon 18 Sep 17 @ 10:49 am
εχω το
ZTE
model: ZXHN H108N
 

Inviato Mon 18 Sep 17 @ 9:53 pm
Δεν εχω βρει ουτε εγω ακρη με το συγκεκριμενο θεμα... Ιδιο ρουτερ ιδιο προβλημα
 

Inviato Fri 06 Oct 17 @ 4:52 pm
Δοκιμάστε να δηλώσετε την IP του υπολογιστή σας στην DMZ του router (DeMlitarize Zone)
Θεωρητικά το router δεν πρέπει να κόβει καμία εισερχόμενη σύνδεση προς την DMZ
Επίσης κοιτάξτε και το firewall των Windows το οποίο θα πρέπει να επιτρέπει εισερχόμενες συνδέσεις για το VirtualDj. Αν υπάρχει αμφιβολία, δοκιμάστε να το απενεργοποιήσετε ολόκληρο προσωρινά...
 

Inviato Fri 06 Oct 17 @ 9:55 pm
vaggsLE userMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Δοκιμάστε να δηλώσετε την IP του υπολογιστή σας στην DMZ του router (DeMlitarize Zone)
Θεωρητικά το router δεν πρέπει να κόβει καμία εισερχόμενη σύνδεση προς την DMZ
Επίσης κοιτάξτε και το firewall των Windows το οποίο θα πρέπει να επιτρέπει εισερχόμενες συνδέσεις για το VirtualDj. Αν υπάρχει αμφιβολία, δοκιμάστε να το απενεργοποιήσετε ολόκληρο προσωρινά...


Καλησπερα!
Θα ηθελα παρακαλω και εγω μια βοηθεια εξ αρχης ομως , για να κανω broadcast απο pc σε pc.
To δοκιμασα μονο με login και χωρις να ανοιξω πορτα κτλ.
Παρακαλω για την βοηθεια σου! Στην διαθεση σου , Ευχαριστω.
 

Inviato Mon 06 Apr 20 @ 2:19 pm
 

Inviato Mon 06 Apr 20 @ 4:05 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
υπαρχει περιπτωση και ο παροχος να σας μπλοκαρει το outgoing εχετε το και αυτο υποψιν σας...εγω πχ για πορτα στο dvr που θελα να στριμαρει περαν του μοντεμ που χα ανοιξει πορτες , και δεν εστελνε τπτ, αναγκαστικα να παρω τον παροχο και να μου τις ανοιξει
 

Inviato Mon 06 Apr 20 @ 5:19 pm
PANOSV αυτο που λες ειναι για την cosmote με την επιπλεον προστασια (firewall)που εχει στο δυκτιο της
 

Inviato Mon 06 Apr 20 @ 6:21 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
INFRAGUARD wrote :
PANOSV αυτο που λες ειναι για την cosmote με την επιπλεον προστασια (firewall)που εχει στο δυκτιο της
μου χε τυχει οταν ημουν wind, παραδοξως στην cosmote που εχω πλεον δεν ειχα θεμα

 

Inviato Mon 06 Apr 20 @ 10:40 pm
vaggsLE userMember since 2007
INFRAGUARD wrote :
Καλησπερα δες εδω https://www.cfos.de/en/cfos-personal-net/port-forwarding/zte-zxhn-h108n-v25.htm και πες μας τι παροχο εχεις για να σε βοηθησω περισσοτερο , και αυτο https://setuprouter.com/router/zte/zxhn-h108n/dmz-66757-large.htm


Καλησπερα!
Εχω cosmote και το ρουτερ μου ειναι το Speedport Entry 2i. Εκανα τα παρακατω , πειτε μου αν ειμαι σε καλο δρομο παρακαλω!
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 2:13 pm
Βασικά πρέπει να ανοίξεις την θύρα 8000, όχι 80.
Η 80 είναι web hosting
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 3:30 pm
vaggsLE userMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Βασικά πρέπει να ανοίξεις την θύρα 8000, όχι 80.
Η 80 είναι web hosting


κατα τα αλλα τα υπολοιπα και στις δυο εικονες ειναι σωστα ; καποια παραπανω βοηθεια; συγκεκριμενα σε ολα τα πεδια να με καθοδηγησεις και εαν ειναι δυνατον και ενα τροπο να τσεκαω την ip port οτι ανοιξε.
ο τροπος για να συνδεθεις ειναι ο ιδιος που γινεται μεσα απο τις ρυθμισεις VDJ pc to pc;
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 5:00 pm
πρεπει να βαλεις σταθερη την IP του υπολογιστη σου , δηλαδη να εχεις μονιμα την 192.168.1.27 !!!, γιατι αυτην εχεις περασει στις ρυθμισεις του Router σου
για να δεις αν πραγματη ειναι ανοιχτη η πορτα αφου τελειωσειs με το Router πατα https://www.canyouseeme.org/ και βαλε την 8000 ( να εχεις συνδεση την κονσολα και να ανοιξης το Virtual dj πρωτα !!)και μεταα την δοκιμη
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 5:47 pm
vaggsLE userMember since 2007
INFRAGUARD wrote :
πρεπει να βαλεις σταθερη την IP του υπολογιστη σου , δηλαδη να εχεις μονιμα την 192.168.1.27 !!!, γιατι αυτην εχεις περασει στις ρυθμισεις του Router σου
για να δεις αν πραγματη ειναι ανοιχτη η πορτα αφου τελειωσειs με το Router πατα https://www.canyouseeme.org/ και βαλε την 8000 ( να εχεις συνδεση την κονσολα και να ανοιξης το Virtual dj πρωτα !!)και μεταα την δοκιμη

φανταζομαι βλεπει αυτοματα ποια ip εχω εδω ετσι;

Error: I could not see your service on 94.67.8.127 on port (8000)
Reason: Connection timed out
Your IP: 94.67.8.127
Port to Check: 8000
δεν ξερω εχω κανει οτι ειπες αλλα κατι δεν γινεται σωστα μαλλον.
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 6:52 pm
δεν βλεπει ανοιχτη την πορτα ,για τσαεκαρε εχεις την 192.168.1.27 στο PC σου ?
επισης δοκιμασε το ΑΤΜ_DSL με το βελακι να το αλλαξης γιατι δεν ξερω αν εχεισ VDSL η ADSL
και ΑΥΤΟ Βασικά πρέπει να ανοίξεις την θύρα 8000, όχι 80.
Η 80 είναι web hosting
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 7:24 pm
vaggsLE userMember since 2007
INFRAGUARD wrote :
δεν βλεπει ανοιχτη την πορτα ,για τσαεκαρε εχεις την 192.168.1.27 στο PC σου ?
επισης δοκιμασε το ΑΤΜ_DSL με το βελακι να το αλλαξης γιατι δεν ξερω αν εχεισ VDSL η ADSL
και ΑΥΤΟ Βασικά πρέπει να ανοίξεις την θύρα 8000, όχι 80.
Η 80 είναι web hosting


Καταερχην σε ευχαριστω πολυ και επιτελουσ ανοιξε η πορτα 8000 επιτυχως....
Αφου εβαλα και το VDJ σε καταστaση broadcast. το τσεκαρα και βλεπει την πορτα μονο οταν ειναι online.
Οποτε παμε παρακατω. Πως θα καταλαβω αν ειναι οκ ολο αυτο , αφου πατωντας το link δεν γινεται τπτ;
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 8:03 pm
vaggsLE userMember since 2007
INFRAGUARD wrote :
δεν βλεπει ανοιχτη την πορτα ,για τσαεκαρε εχεις την 192.168.1.27 στο PC σου ?
επισης δοκιμασε το ΑΤΜ_DSL με το βελακι να το αλλαξης γιατι δεν ξερω αν εχεισ VDSL η ADSL
και ΑΥΤΟ Βασικά πρέπει να ανοίξεις την θύρα 8000, όχι 80.
Η 80 είναι web hosting


Καταρχην σε ευχαριστω πολυ και επιτελουσ ανοιξε η πορτα 8000 επιτυχως....
Αφου εβαλα και το VDJ σε καταστaση broadcast. το τσεκαρα και βλεπει την πορτα μονο οταν ειναι online.
Οποτε παμε παρακατω. Πως θα καταλαβω αν ειναι οκ ολο αυτο , αφου πατωντας το link δεν γινεται τπτ;
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 8:04 pm
vaggsLE userMember since 2007
Εχω vdsl και αλλαξα και εκεινο ΑΤΜ σε PTM .
Μετα τι κανουμε με την κονσολα και τα υπολοιπα.
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 8:16 pm
εγω μεχρι εδω μπορω να βοηθησω οσο αφορα τα δικτυα , τωρα εχουν σειρα οι ποιο εμπειροι στο προγραμμα απο δικτυο εισαι ΟΚ
 

Inviato Tue 07 Apr 20 @ 8:22 pm
61%