Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Audio Kontrol 1 - Virtual DJ 8 problem

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djachiPRO InfinityMember since 2005
Καλησπέρα στην ελληνική ομάδα του VDJ.
Το πρόβλημά μου είναι το εξής:
Εχω Windows 7 και εγκατεστημένο το Virtual DJ 7 με την Audio Kontrol 1. Ολα δουλεύουν ρολόι.
Εγκαθιστώ το VDJ 8 και πάπαλα. Την αναγνωρίζει το VDJ. Την βγάζει στο config. Την επιλέγω, αλλά όταν πατάω το play, δε συμβαίνει τίποτα. Ούτε ήχος, ούτε κίνηση της κυματομορφής. Εκτός από μια ανεπαίσθητη μπρος-πίσω ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ κίνησης της κυματομορφής. Σα να έχεις πατήσει π.χ. λούπα 1/64. Πείραξα τα ASIO settings αλλά και πάλι τίποτα.
Drivers δεν έχει βγάλει καινούριους η Native Instruments, αλλά αν ήταν θέμα driver δε θα έπαιζε ούτε στο VDJ 7, έτσι δεν είναι;

Έχετε καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Inviato Thu 05 Oct 17 @ 6:53 pm
Δες αν η κάρτα ήχου είναι ορισμένη σαν προεπιλεγμένη συσκευή αναπαραγωγής στα Windows. Αν ναι, όρισε σαν προεπιλεγμένη συσκευή την κάρτα ήχου του υπολογιστή/laptop σου και δοκίμασε ξανά
 

Inviato Fri 06 Oct 17 @ 10:04 am
djachiPRO InfinityMember since 2005
Εχω κουμπωμένο πάνω και τον Numark Mixtrac Pro II. Τον ήθελα απλά σαν controller με κάρτα ήχουν την audio kontrol. Τελικά αποσύνδεσα τον controller, ξαναξεκίνησα το VDJ, όρισα πάλι την AK1 και έπαιξε. Μετά κούμπωσα και τον controller και όλα καλά.

Βέβαια τελικά όλα αυτά για το τίποτα σχεδόν, γιατί δεν είδα διαφορά στον ήχο.

Οπως και να 'χει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Άσχετο ΥΓ: Ρε παιδιά, αυτό το We Dance Again του Black Coffee, ποιο παλιό κομμάτι σας θυμίζει η μπασογραμμή του;;;
 

Inviato Fri 06 Oct 17 @ 10:16 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)