Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: καλησπερα,ερωτηση για την denon7000 - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

γνωριζετε αν η denon7000 δουλευει κομπλε με virtual dj 8 δλδ εφε κτλ
 

Inviato Wed 28 Nov 18 @ 4:46 pm
 

Inviato Wed 28 Nov 18 @ 5:25 pm
dj army1990 wrote :
γνωριζετε αν η denon7000 δουλευει κομπλε με virtual dj 8 δλδ εφε κτλ


την πήρες ή θα την πάρεις; ... αν δεν σου κάνει κόπο πές εντυπώσεις γιατί την γλυκοκοιτάζω και εγώ ..
 

Inviato Wed 28 Nov 18 @ 7:51 pm
θα την παρω ελπιζω.το χρημα με εμποδιζει χαχα.εννοειται θα σου πω και μπορει να χρειαστω και βοηθεια για την εγκατασταση
 

Inviato Wed 28 Nov 18 @ 8:49 pm
καλησπερα..μολις πηρα στα χερια μου την denon 7000..θελω βοηθεια με το mapping..δεν ξερω μηπως την πατησα γιατι εχει κωδικο για τρακτορ προ..
 

Inviato Mon 10 Dec 18 @ 5:41 pm
Dj-RFTDPRO InfinityMember since 2018
 

Inviato Mon 10 Dec 18 @ 6:42 pm
Χαχα Αν είναι να την σεταρεις στην δινω γιατί δεν βγάζω άκρη..κατέβασα τους drivers και δεν γίνεται σωστά η εγκατάσταση..και δεν ξέρω μήπως παίζει ρόλο που έχω το μαπινκ για την american audio
 

Inviato Mon 10 Dec 18 @ 7:04 pm
1) Δεν χρειάζεται να κάνεις mapping
2) Δεν παίζει ρόλο που χρησιμοποιούσες άλλη κονσόλα πριν
3) Τις οδηγίες από το Link πιο πάνω τις ακολούθησες;
4) Ποιο link ? http://www.virtualdj.com/manuals/hardware/denon/mc7000/setup.html
5) Χρησιμοποιείς πρόσφατη έκδοση του προγράμματος;
 

Inviato Mon 10 Dec 18 @ 7:39 pm
εγκατασταση για την denon mc7000..ξερετε τι παιζει? νομιζω θελουν ενημερωση τα windows..
 

Inviato Wed 12 Dec 18 @ 12:11 pm
κομπλε το εφτιαξα..ειναι ωραιο εργαλειο σαββατο που δουλεω θα το δω και καλυτερα και σε ηχο!!
 

Inviato Wed 12 Dec 18 @ 3:52 pm
... περιμένω εντυπώσεις ....και ειδικά vs pioneer ...
 

Inviato Tue 18 Dec 18 @ 8:01 pm
Dj-RFTDPRO InfinityMember since 2018
Φιλαρακι ζηλεψα ...... και πηρα και εγω .... -:)


 

Inviato Thu 27 Dec 18 @ 12:42 am
ειναι τουμπανο και με το virtual δουλευει μια χαρα...μονο με το filter οταν το κανω δεξια κοβει αποτομα..δεν ξερω τι παιζει με αυτο..και πανω αριστερα και δεξια που λεει fx δεν ξερω τι κανει το 1 2 3 4 κουμπακια παταω και δεν κανουν τπτ..στον ηχο ειναι τελειο..καλοριζικη φιλε καλες δουλειες να εχουμε!!
 

Inviato Thu 27 Dec 18 @ 12:01 pm
 

Inviato Thu 27 Dec 18 @ 12:11 pm
το επιασα ευχαριστω PhantomDeejay..και κατι αλλο το gain το εχω οταν το μετακινω απο το κοντρολερ να γινεται το ιδιο και στο προγραμμα μου φαινεται καλυτερα ετσι..δοκιμασα να το βγαλω βεβαια να μην μετακινητε και απο το προγραμμα αλλα οταν το πειραζα απο το κοντρολερ δεν εκανε τπτ δεν δουλευε η ενταση του gain
 

Inviato Thu 27 Dec 18 @ 12:43 pm
AutoGain=auto
GainSliderIncludesAutoGain=yes
controllerPickupMode=pickup

Αυτές είναι οι προτεινόμενες ρυθμίσεις.
Θυμίσου οτι ο μίκτης σε αυτή την κονσόλα δεν είναι hardware, αλλά MIDI.
Έτσι γενικά θα πρέπει να παίζεις κρατώντας τα Gain κοντά στο '12 o clock' και να κάνεις μικρορυθμίσεις όπου χρειάζεται.
Κάθε φορά που φορτώνεις νέο κομμάτι θα πρέπει να επαναφέρεις το gain στο '12 o clock' για να "συγχρονίσει" με το πρόγραμμα και να δουλέψει ξανά.
 

Inviato Thu 27 Dec 18 @ 12:50 pm
καθε φορα που βαζω κομματι το επαναφερω αν το εχω πειραξει..αυτο με το 12 o clock δεν καταλαβα..και με το φιλτερ που ειπα πριν οταν το πειραζω λιγο δεξια κοβει αποτομα δλδ μπορει να παει 800hz με τι μια καπου εκει..αν το επαναφερω στο κεντρο δεν το κανει παλι
 

Inviato Thu 27 Dec 18 @ 1:06 pm
Dj-RFTDPRO InfinityMember since 2018
dj army1990 wrote :
...μονο με το filter οταν το κανω δεξια κοβει αποτομα..δεν ξερω τι παιζει με αυτο..


Ειναι τα λεγομενα full cut off filter ..... θα το λειτουργεις πολυ απαλα +-3 ωρες ....

Το κουμπι Vinyl σου λειτουργει? οτι ρυθμιση κιαν δοκιμασα μενει η on η off οταν παιζω .....
 

Inviato Thu 27 Dec 18 @ 7:03 pm
το κουμπι Vinyl λειτουργει κανονικα οπως και ολα τα κουμπια..και κατι αλλο οταν βαζω κομματι απο το κοντρολερ σε deck που ειδη παιζει δεν με ρωταει αν θελω να το βαλω το πεταει και ας παιζει αλλο πηγα ρυμθισεις το αλλαξα αλλα τπτ..
 

Inviato Fri 28 Dec 18 @ 2:00 pm
Dj-RFTDPRO InfinityMember since 2018
PhantomDeejay τα φωτα σου παρακαλω ....
Edit:
Το βρηκα τελικα .... στο μαπ του κοντρολερ στο vinyl ειχε καρφωμενο το 1 που φαινεται στη φωτο με κοκκινο το οποιο εσβησα και ολα λειτουργουν ρολοι σε ολα τα deck ...
 

Inviato Fri 28 Dec 18 @ 6:49 pm
77%