Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Numark Mixtrack platinum

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλησπέρα σε όλους.

Η κοπέλα μου μου έκανε δώρο χτες (Αγίου Βαλεντίνου) έναν κοντρόλερ. (Numark Mixtrack Platinum)

Δυστυχώς, εδώ και τόσα χρόνια, έχω φτιάξει ένα custom skin για παλιότερη βερσιόν του Virtual DJ που όσο και αν προσπάθησα να το "μετατρέψω" το skin για τις νέες βερσιόν... δεν τα κατάφερα. Πάντα κάτι δεν έπαιζε στο skin που έφτιαχνα για την νέα βερσιόν.
Έτσι έφαγα πολλές ώρες στο Photoshop για να φτιάξω ακριβώς αυτό που με βολεύει και αυτό το skin το έχω από το 2008!

Επειδή στο μαγαζί που δουλεύω παίζω κυρίως με βίντεο-κλιπ, το συγκεκριμένο SKIN με εξυπηρετεί άκρως αλλά και η παλαιότερη βερσιόν που έχω απλουστεύσει πολύ τα περισσότερα κουμπιά ή τις λειτουργίες.

Στο σπίτι μου, που δοκίμασα τον κοντρόλερ με την τελευταία βερσιόν (όπου έχω και την άδεια) ο κοντρόλερ δούλεψε περίφημα με την τελευταία βερσιόν.
Έκανα μονάχα αυτές τις ρυθμίσεις... που βρήκα εδώ...
https://www.numark.com/kb/article/2229

Δυστυχώς στην βερσιόν 7.4.7 που χρησιμοποιώ στη δουλειά μου (με το custom skin), ο κοντρόλερ δεν παίζει.
Η αλήθεια είναι πως δεν βρήκα κάπου mapper για τον controler και ίσως είναι λογικό αφού μιλάμε για έναν νέο controller.
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει ή να μου υποδείξει κάποιο αρχείο mapper που να επέμβω και να το κάνω να δουλέψει με τον δικό μου κοντρόλερ;

Ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας.
 

Inviato Sat 15 Feb 20 @ 11:58 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αρχικα αφου εχεις την pro γιατι δεν βαζεις το 8 και στην δουλεια? εκει θα δεις αν παιζει η κονσολα,
σχετικα με τις ρυθμισεις καλυτερα να ενημερωνεσαι απο εδω https://www.virtualdj.com/manuals/hardware/numark/platinum/index.html
τωρα σχετικα με το σκιν, η skin engine εχει αλλαξει φιλοσοφια στην σειρα 8
 

Inviato Sat 15 Feb 20 @ 1:50 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
RadioDJ105 wrote :
Η κοπέλα μου μου έκανε δώρο χτες (Αγίου Βαλεντίνου) έναν κοντρόλερ. (Numark Mixtrack Platinum)

Βασίλη, συγχαρητήρια στην κοπέλα σου από μένα για τον τρόπο που σκέφτεται και σου εκφράζει την αγάπη της ! Αν του χρόνου είστε μαζί και σου κάνει δώρο καμία Pioneer DDJ-RZX, να το πάρεις το κορίτσι :D

RadioDJ105 wrote :
Δυστυχώς στην βερσιόν 7.4.7 που χρησιμοποιώ στη δουλειά μου (με το custom skin), ο κοντρόλερ δεν παίζει.
Η αλήθεια είναι πως δεν βρήκα κάπου mapper για τον controler και ίσως είναι λογικό αφού μιλάμε για έναν νέο controller.
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει ή να μου υποδείξει κάποιο αρχείο mapper που να επέμβω και να το κάνω να δουλέψει με τον δικό μου κοντρόλερ;.

Δυστηχώς όχι. Ακόμα και αν σου δίναμε το definition+mapping , το πιο πιθανό είναι να μην δουλευε σωστά, όπως και οι περισσότερες κονσόλες που υποστηρίχτηκαν από την έκδοση 8 και ύστερα. Και επειδή θα το έχεις αυτό το πρόβλημα από δω και πέρα, θα αναγκαστείς εκ των πραγμάτων να κάνεις αναβάθμιση στην 8.
Όσον αφορά για το custom skin, το πιο πιθανό είναι να δουλευει 100% και με την έκδοση 8, αν όχι, μπορούμε να διοθώσουμε αν κάτι δεν δουλεύει σωστα.

 

Inviato Sat 15 Feb 20 @ 2:11 pm
Ευχαριστώ πολύ-πολύ. Θα δοκιμάσω την τελευταία βερσιόν με το δικό μου SKIN. Ευχαριστώ πολύ και πάλι.
 

Inviato Sun 16 Feb 20 @ 10:27 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)