Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: BEHRINGER BCD 2000 - Page: 9

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

gpanosHome userMember since 2006
Efxaristw Babi,
Xrisimopoiw to ASIO tis Audigy 4.
Stin ekdosi 4.1 an exei full support tha leitourgoun ta jog wheels kai san pitch benders? Einai xrisimo pistevw.

Yparxei dynatotita na kanw to tempo na fainetai se pososto %?

Mou eipan oti to perimenoun telos evdomadas na einai stin Germania kai meta tha to steiloun me UPS ellada. To kalo einai oti parexoun 3 xronia eggyisi. An pathei kati tha parw ena tilefwno ston ellina antiproswpo tou music-store.de, tha mou steiloun tin UPS spiti mou tha to paroun tha to ftiaknsoun kai tha to ksanasteiloun. Moni epivarynsi 25 evro (metaforika one way). Kati einai kai afto giati prepei na einai psiloevaisthiti san konsola.
 

Inviato Wed 13 Sep 06 @ 12:19 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Panos, to pitch se % einai eykolo, einai aplos thema skin an to ypostirizei.
Oso gia to jog fantazomai pos ginetai eykola pitch bend, an peirakseis to xml arxeio.

@babi, dokimase na allakseis tin entoli poy xrisimopiei gia to jog (mallon "scratch" me kati allo opos "nudge"
Omos -important- kane edit to arxeio me to notepad oxi mesa apo to config.
Einai kati boithitikoi parametroi (opos to value) dipla stis entoles poy tis diabazei to programma apo to xml alla den yparxoun sto midi config (akoma) kai mporei na sbistoun.
 

Inviato Wed 13 Sep 06 @ 2:58 pm
gpanosHome userMember since 2006
Efxaristw
Exete na mou proteinete kana kalo skin pou na exei oles tis leitourgies epanw kai to pitch tempo%??
Efxaristw k pali.
Giwrgos
 

Inviato Wed 13 Sep 06 @ 4:06 pm
gpanosHome userMember since 2006
To xml exei tis ekseis endoles gia jog wheel:

<ctrl ctrl="18" action="scratchwheel" chan="2" value="-128" ctrlvalue="65" />
<ctrl ctrl="19" action="scratchwheel" chan="1" value="-128" ctrlvalue="65" />
<ctrl ctrl="18" action="scratchwheel" chan="2" value="+128" ctrlvalue="66" />
<ctrl ctrl="19" action="scratchwheel" chan="1" value="+128" ctrlvalue="66" />
</midi>


Ti akrivws tha prepei na kanoume i na prosthesoume wste na kanei pitch bend?
Yparxei i dynatotita na exoume kai pith bend kai scratch?
 

Inviato Wed 13 Sep 06 @ 8:41 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
dokimase anti gia "scratchwheel" na baleis "nudge" kai an douleyei alla einai kapos "anaisthito" bale parapano value +/-512, h +/-1024.
Prepei na doulepsei, gia dokimase kai pes.
Exeis tin demo 4 i kati allo ?
 

Inviato Wed 13 Sep 06 @ 8:58 pm
gpanosHome userMember since 2006
Ela apopsis.
Efxaristw!
Exw Demo 4. Alla den exw tin konsola akoma.
Perimenw na erthei. Apla epeidi eimai full diavasma me eksetastiki thelw me to pou tha erthei na exw lymenes oles tis apories apo prin gia na min xanw xrono.

Kana kalo skin gia virtual DJ4 pou na exei epanw ola kai pitch % ksereis?
Afta pou einai gia 3.4 doulevoun sto 4?
Esy poio xrisimopoieis?

Giwrgos
 

Inviato Wed 13 Sep 06 @ 9:18 pm
gpanosHome userMember since 2006
Loipon simera mou steilane tin konsola apo germania.
Elpizw mexri tin alli paraskevi na exei erthei.
An doulepsei me to virtual DJ tha to kanw purchase (toprwto programma pou tha apoktisw nomima, metaksy mas), an kai tha to xrisimopoiisw kathara gia logous hobby sto spiti.
Otan exw nea tha sas pw.
 

Inviato Fri 22 Sep 06 @ 8:38 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
@gpanos
Apo oti blepo sto forum tou Traktor akoma exoun problimata. Se blepo na rxesai kata dothe.
Edo toulaxiston to team kanei prospatheia na ta ftiaksei, ta opoia problimata. Ekei (Traktor) oti kanoun oi users, i mama etaireia, sta axladia tis !!!

PS Kaloriziki, join the club !
 

Inviato Sat 23 Sep 06 @ 12:21 pm
gpanosHome userMember since 2006
Efxaristw DjDad,
Apo oti eida sto site tis UPS i kosnola einai programmatismeni na einai edw ti Deftera 2/10.
Gia to Traktor exei vrethei lysi kai malista endelws dwrean apo 2 xristes pou eftiaksan 2 programma antistoixa tou Bome's Midi Translator, to Midi Rules kai to JogWheels Fix.
Exw mia aporia. Gia na doulepsei to traktor me BCD2000 tha prepei na valw ena apota parapanw programmata kai to Midi Yoke. H egkatastasi tou Midi Yoke tha prokalesei arage provlimata sti leitourgia tou Virtual DJ 4? (ennoeitai oti me to VDJ den tha xrisimopoiw to Midi Yoke).
Efxaristw kai pali,
PS Makari na doulepsei filoi mou na purchase na paw 3 asterakia na ginw Loxagos, opws o dj dad lol:))))
 

Inviato Sun 24 Sep 06 @ 10:43 am
gpanosHome userMember since 2006
Ksanagrafw diorthwmeno to PS (ysterografo)

PS Makari na doulepsei filoi mou, na kanw purchase, na parw 3 asterakia, na ginw Loxagos, opws o dj dad lol:))))
 

Inviato Sun 24 Sep 06 @ 12:27 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
@gpanos
Mexri na vgei update me fixed kapoia gnosta bugs, gia na doulepsei prepei na kaneis apegkatastasi oti exei sxesi me Virtual, drivers, MidiYoke, Translators, BCD klp kai na kaneis akoma kai clean ta restistries. Meta kaneis ena "katharo: setup, to Virtual, tous drivers tis BCD kai TIPOTA allo, kai douleuei mia xara. An baleis meta kapoio allo programmataki pou "empleketai" me tous drivers tis BCD, arxizoun ta problimata. Genikos einai katastasi "Don't touch anything" akoma.
 

Inviato Mon 25 Sep 06 @ 11:13 am
gpanosHome userMember since 2006
Afto einai provlima giati me vazei na dialeksw anamesa se Traktor k Virtual DJ.
Ki egw thelw kai ta 2. Kseroume mipws pote tha vgei afto to polypothito update?
 

Inviato Mon 25 Sep 06 @ 7:17 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Koita, ki ego imoun stin thesi sou prin kana dyo xronakia. Ta eiza kai ta douleua kai ta dyo. Omos me kerdise to Virtual. Mporei to Traktor na "deixnei" pio epaggelmatiko alla to Virtual einai ergaleio ! Kane loipon tin sosti kinisi kai pare to VirtualDJ. To update den tha argisei na vgei. Mporeis na to setareis na douleuei me BCD, kaneis tin proponisoula sou kai otan me to kalo erthei to update, tha eisai etoimos gia tis pistes !

Den ksero an mporeis na dimiourgiseis dyo users sta windows kai na exeis energopoimena ta ypoloipoa programmatakia san Traktor User kai apenergopoimena me to VirtualDJ. Auto einai kati pou thelei psaksimo. Kapou sto General Forum kapoios eixe kanei kati analogo. Molis bro kati tha to postaro.
 

Inviato Mon 25 Sep 06 @ 11:31 pm
gpanosHome userMember since 2006
Efxaristw djdad,
Pragmatika eiste katapliktikoi. To BCD to thelw gia to spiti gia proponisi kai gia na ftiaxnw mixed cds ston elefthero xrono mou. Sto magazi pou prokeitai na paiksw (an vrw xrono) exoun Virtual DJ me XP10. Apo tin alli to traktor to xrisimopoiw apo to 2001 (ekdosi 1.0). Synitheia vlepeis, dyskola kovetai.
Symfwnw oti to Virtual DJ exei polla kala pou den exei to traktor, alla den me volevei o tropos pou diaxeirizetai ta monitor. Telos pandwn as erthei to BCD2000 me to kalo kai tha sas "priksw" meta gia tis leptomemereies. Parepiptontws se poio mode doulevei to BCD2000 me to VDJ sto B-dj i sto advanced?
Simeiwnw oti thelw na xrisimopioiw ti dikia mou karta Hxou (Audigy 4) oxi tou BCD.
Kai pali efxaristw.
 

Inviato Tue 26 Sep 06 @ 12:10 pm
gpanosHome userMember since 2006
Paidia, eimai stin efxaristi thesi na sas anakoinwsw oti H BCD2000 HR8E SHMERA!!!!!!!
Exw kapoia downloads torrents kai den thelw na ta diakopsw ki etsi tha tin egkatastisw avrio (na min kanw epanekkinisi).
Merikes erwtiseis prin to egkatastisw:

1)Exw katevasei tin kainouria ekdosi drivers. Prepei na egkatastisw prwta tous drivers tou cd kai meta na kanw update i kateftheian na treksw to .exe arxeio twn kainouriwn drivers xwris to cd?

2)To B-DJ tis Xylio na to egkatastisw? katevasa kai tin dikia tou kainouria ekdosi.

3)Epeidi oi USB 2 thyres einai oles piasmenes peirazei na to valw se USB 1?
An mou erthei kati allo tha sas ksanarwtisw. Avrio to apogevma tha sas pw endypwseis!!!

Efxaristw
 

Inviato Fri 29 Sep 06 @ 4:12 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Bazeis kateutheian tous kainouirgious drivers.
To Xylio software den epireazei to configuration. Egkatestiseto, dokimase to alla den tha se bolepsei katholou. (Yparxei update pou mporeis na katebaseis)
Outos i allos i BCD einai ftiagmeni gia USB 1.0 ara opou kai na tin kotsareis tha doulepsei to idio.


Kaloriziki !!!!
 

Inviato Fri 29 Sep 06 @ 7:11 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
gpanos wrote :
Sto magazi pou prokeitai na paiksw (an vrw xrono) exoun Virtual DJ me XP10.


Traba kamia fotografia kai postare tin.
 

Inviato Fri 29 Sep 06 @ 7:13 pm
gpanosHome userMember since 2006
djdad wrote :
Traba kamia fotografia kai postare tin.


Ok. Afto vevaia tha ginei kata to noemvrio. Mexri 5 noemvriou peripou exw eksetastiki.
Efxaristw. Tha sas rwtisw an xreiastw kati. Akoma den tin exw valei oute sti priza. den kserw kan an doulevei! Na ti valw sto polyprizo tou UPS i sto aplo polyprizo?


 

Inviato Fri 29 Sep 06 @ 7:58 pm
sktorisHome userMember since 2005
gpanos, h protash mou einai na mhn egkatasthseis katholou to b-dj. kane mia bolta apo www.xylio.gr sto forum gia to bdj na deis ti exei pathei o kosmos. mazi ki egw. einai aparadekto programma, kollaei kai gratzounaei. paije kateutheian me vdj.
 

Inviato Fri 29 Sep 06 @ 11:31 pm
gpanosHome userMember since 2006
Loipon paidia tin evala na paiksei.
Me to virtual DJ stin arxi xwris Midi Yoke ktl ktl ...
(Shmeiwnw oti xrisimopoiw tin karta ixou tou PC (ASIO Audigy 4) oxi tin karta tou BCD2000 giati den exw enisxyti me ixeia sto diko mou spiti.)
Epaize poly kala san controller alla mou evgale provlima to VDJ. Diafora provlimata, tin mia den eixa dynato monitor. Dokimasa na vgazw to monitor mono apo tin BCD2000 (2 kartes ixou) alla ekane parasita. Sti synexeia epanefera ta ASIO tis Audigy 4(xwris BCD2000) kai to provlima diorthothike. (Genika den exw synithisei to VDJ kai ekana poly atsales mikseis, afto tha to syzitisoume alli fora). Meta parousiastike to eksis paradokso:
Fortwnw kommati sto Deck A, paizei kanonika. Fortwnw sto Deck B paw na to paiksw kai paizei me parasita. Stamataw to Deck A & B. Ksekinaw to kommati sto Deck B prwta kai paizei kanonika,paw na ksekinisw sto Deck A kai kanei afto twra parasita. Aneksigito. Afto eksakolouthise na ginetai.
Ta pairnw, vazw midi yoke kai midi rules. Ksekinaw me traktor. Sto endiameso den kserw ti vlakeia ekana me tis rythmiseis tou midi rules kai efaga ble othoni eksaitias tou driver tou BCD2000. Sti synexeia to BCD2000 epapse na doulevei. Oxi mono me traktor alla oute me VDJ, oute me to Xylio BDJ. Anxwthika, nomisa oti ekana kamia zimia. Apo tin alli ta lambakia anavane kanonika. To vgazw apo ti USB kai to ksanavazw. Twra ok. Paizei. Kseanxwnomai. Ksekinaw pali tis rythmiseis me traktor kai ola ok. Me Midi Yoke + Midi Rules paizei teleia sto traktor. Ta lambakia doulevoun kanonika. Ta jog wheels ikanopoiitikotata mexri poly kala. Arxisa epitelous na vgazw swstes allages kai pali. Ti na pw re paidia. Apo ti mia xarika giati me to traktor exw kollima, kai to exw synithisei. Apo tin alli ithela na doulevei me VDJ giati se ola ta magazia edw sti thessaloniki afto xrisimopoioun kai ithela na to synithisw. An exete kapoio sxolio H' kapoia lysi sas parakalw miliste elefthera.
Efxaristw
kai syggnwmi gia to terastio keimeno.
 

Inviato Sat 30 Sep 06 @ 3:42 pm
64%