Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: BCD2000 i Hercules MK 2 ?

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

DJHomaHome userMember since 2006
Paidia eimai se megalo dillima ti prepei na kanw?
Poia apo tis dio BCD2000 i Hercules Mk 2 ?
poia na parw kai giati? mporei kapois na grapsei ta pro kai against?
 

Inviato Sun 18 Feb 07 @ 7:37 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To basiko pelonektima alla kai meionektima gia kapoious, oson afora tin BCD2000, einai o ixos kai oi ASIO drivers.
O ixos dld pou bgazei i BCD se ASIO mode einai polu kaliteros apo auton tis MK2, arkei bebaia na doulepsoun oi drivers sto mixanima sou (yparxei ena mikro problima me adynata mixanimata kai orismena chipsets)
H timi tis episis einai ena pleonektima afou apo ti stigmi pou anakoinothike i BCD3000 i timi tis epese katakoryfa (apo 235 pige 175 peripou)
Einai pio megali kai ta koumpia kai ta faders dieukolunoyn tin douleia mas. H Hercules einai ligo "strimogmeni"
H Hercules einai apoluta symbati (plug n play) me to VDJ. Me tin BCD2000 tha xreiastei na kaneis arketes rythmiseis alla kai na agoraseis to software gia na katebaseis ton mapper tis BCD, gia na doulepsoun kai ta lampakia.

An apofasiseis na agoraseis tin BCD2000 partin apo edo http://www.thomann.de/gr/behringer_bcd_2000.htm
 

Inviato Tue 20 Feb 07 @ 9:51 am
Agorasa prin liges meres to BCD2000 kai thelw na dw pws borei na leitourgisei oso kalytera ginete me to Virtual Dj 4.3. An borei kapoios as voithisei ligo.
Thanks!!
 

Inviato Thu 12 Apr 07 @ 11:39 pm
symfonw apolyta me ton dad..egw eixa kai tis 2 kai fysika exw katalixei na krathsw thn bcd..
me ton mapper douleyei apsoga me to vdj kai einai poly pio epaggelmatiko ergaleio apo thn (home use) hercules.

coscorpio..psaxe ligo sto forum..eidika o djdad exei grapsei analytika keimena me ry8miseis..
 

Inviato Fri 13 Apr 07 @ 12:14 am
gia sas.. ego pisteuo pos i mk2 ine polli kali sti doullia tis kai ta mionektimata tis ine oti den ehi toso kalo iho.. kai oti tha eprepe na iparhi kai o gain kai stis 2 opsis..
 

Inviato Thu 19 Apr 07 @ 1:23 pm
petaxte ta k ta 2....k to virtual parea....mono me kanonika deks kanete douleia.....oxi me m@@kies!

--
Moderated by Lady Cameron
Sorry dj_tolis no email address is allowed from a demo user
 

Inviato Fri 27 Apr 07 @ 7:15 pm
gpanosHome userMember since 2006
dj_tolis eisai makrya nyxtwmenos agori mou.

Me to pc, me ena kalo programma (Traktor, Virtual DJ) kai enan kalo controller kaneis ta idia mi sou pw kai perissotera apo ta pragmatika decks.
H texnologia sou dinei tetoies dynatotites pou boreis na xeiristeis ta kommatia sou me opoion tropo thes. Akoma kai an eisai fun tou vinilliou boreis na ta xeiristeis akrivws san na eixes vinillio me ta timecoded vinyls (Virtual DJ, Traktor Scratch, Final Scratch, Stanton Scratch, M Audio Torq ktl...).
Proswpika xrisimopoiw Traktor + BCD2000 (pleon paizw spania kyriws se web radio kai parties) kai vgazw papades se sxesi me ta American DJ & Pioneer CDJ100 (kamia fora epaiza kai me ta vinillia tou idioktiti tou stathmou se Technics MK2) pou eixame ston radiofwniko stathmo pou ekana ekpobi mexri to 2004. Kai den miksara mono tin panefkoli house alla perissotero tin poly pio dystropi stin miksi Disco (Disco 70s, Disco 80s, ItaloDisco, Hi - NRG).
 

Inviato Sat 28 Apr 07 @ 12:29 am
Egw exw kai tis 2 konsoles kai tis doulevo me to vdj.
I men Hercules doulevi apsoga alla einai poli mazemena ta koumpia kai den einai kai toso litourgiki se merika kolpa pou kaneis oso i bcd2000.
I de bcd2000 exei poli kalitero hxo, exei poli pio efdiakrito xirismo pliktrwn kai pio litourgiko ALLA ysteri se ena megalo komati gia mena. Kola otan fortonis na paiksis video clips, kai den einaio thema mixanimatos giati ta doulevo se varvato mixanima.
Opote analoga pws tha doulepsis ti konsola tha dialeksis kai tin analogi.
 

Inviato Tue 05 Jun 07 @ 8:59 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
dj_tolis wrote :
petaxte ta k ta 2....

se ayto symfono...

dj_tolis wrote :
k to virtual parea....mono me kanonika deks kanete douleia.....

opos eipe kai o filos panos ...eisai makrya nyxtwmenos...

Se proskalo na rtheis na me deis me virtualdj kai 2 TIMECODE cd sta pioneer 1000 (i me pikap mk2 akoma kalytera...) poso grigora mporo na brisko kommatia na kano allages scratch..kai ...papades..
Makari na me plironan kiolas oso prepei gia ayto...
ekei einai to thema, eimaste epaggelmaties i oxi ?...PROSTATEPSTE AYTI TH DOYLEIA...

me 15 eyro karta ixou (aledjo) kai me tin "klemeni" mousiki, kataliksame na douleyoume tzampa.
Ayto einai pou ego nostalgo apo palia... ton sebasmo, oxi ta pikap i ta cd..
 

Inviato Wed 06 Jun 07 @ 3:49 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
apopsis pareksigisi!
ego den eipa oti tha xrisimopoiiso ti karta ixou pou kanei 15 euro gia na pao na paikso epaggelmatika!
aplos me merika peiramata pou ekana se sxesi me ti hercules mk2, eipa oti mporei i karta ixou ton 15 euro na bgalei kalytero ixo se sxesi me ti mk2!

apo kei kai pera ego an epaiza epaggelmatika to proto pragma pou tha ekana tha itan na agoraso to vdj.
meta mia akribi karta ixou, kanoniko mikti kai cd-players! mporei kai pick-up!

tora paizo spiti mou, de bgazo lefta oute to ekmetaleuomai pros kerdos, aplos gia ti kabla kai mono!

oso gia ti klemeni mousiki, to mono pou exo na po einai ena! an kai oi epaggelmaties dj pou paizoun se megala clubs kai xrisoplirononte agorazan ti mousiki tous, tote tha to ekana kai go!
akoma kai o tiesto exo dei se videos pou dixnei ti syllogi tou kai polla cd's einai antigrafes.....
sigoura apo mp3 sto internet pou de briskontai se magazia....

ara gia mena den exei simasia an i mousiki tou dj einai agorasmeni i oxi, aplos simasia exei na bgazei kalo apotelesma!
p.x. kai ta sample pou xrisimopoiei kapoios gia na kanei kalo programa, den einai dynaton na ta exei agorasmena. aplos apo kapou ta brike, ta ekopse kai ta kolise epano sto programa tou gia na to kanei kalytero.
 

Inviato Wed 06 Jun 07 @ 4:40 pm
παιδια το hercules mk2 μπορειτε να το χρησιμοποιησετε και σαν καρτα ηχου για να παιξετε με timecoded vinyl 'η cd.to bcd ειναι καθαρα κοντρολακι και μονο.οπως νομιζει ο καθενας


ΦΙΛΕ ALEDJO ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΝΙΟΤΕΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ.ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ,ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ METROPOLIS KAI PMW.
 

Inviato Wed 06 Jun 07 @ 7:21 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ok mporei na exeis dikio alla ta remix pou kanei o kathenas spiti tou kai ta anebazei sto internet?
 

Inviato Wed 06 Jun 07 @ 8:33 pm
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕΜΙΞ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΡΕΜΙΞ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΜΙΞ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟ ΑΗΔΙΕΣ ΑΚΟΥΜΕ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΑΖΕΙ ΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ Κ ΕΝΑ ACAPELLA ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΙ ΡΕΜΙΞ.
 

Inviato Fri 08 Jun 07 @ 2:16 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)