Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: pioneer cdj 400 and virtual dj ready to spin !!!

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

 

Inviato Thu 15 May 08 @ 6:21 am
 

Inviato Thu 15 May 08 @ 12:28 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
skeftomai na pao na paro daneio gia na agoraso 2 cdj400

auto einai episimo i kapoios xristis to eftiakse?
 

Inviato Fri 16 May 08 @ 8:28 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Katarxin na episimanoume oti o dimis einai apo Ellada kai ton euxarsitoume gia tin syneisfora tou. Apla na poume edw oti auto pou eftiakse o filos einai ousiastika ena midi mapper, pou simainei oti mallon den tha douleuoun swsta oi endeikseis stin othoni, ta jog wheels, ta lmpakia den tha anaboun (toulaxiston amfidroma) kai en pasei periptwsei mexri na ginei swsto support apo to VirtualDJ einai mia prwti lysi na doulepseis me ta basika.

Ps... polla ta lefta re paidia omws..
 

Inviato Sat 17 May 08 @ 3:40 am
Geia xara se olous!

Exete dikaio sto oti eftiaksa ena midi map >XML arxeio sthn ousia me to opoio douleyw.
Ontws ta lampakia den anaboun sto cdj400 giati den eimai programatisths gia na ftiaksw ena programma (th native ypostiriksi)
ki etsi arkestika se ayto ews otou kanei kati gi'ayto h virtual.
H kanonikh mou douleia einai ilektronikos alla me mia 15etia empeiria se club decks exw mia arketa emperistatwmenh gnwmh oson afora to ti boleuei
pio poly gia ena performing dj.
As poume to aplo oti me ayto to map den tha xreiastei na akoumpisoume "pote" to pontiki giati oles oi leitourgies pou exoun ta pro cd players
exoun ginei map kai douleueis san na exeis cd alla me thn eukolia tou mini forhtou sklirou diskou.
To mono pou euxomai einai h native ypostiriksi na bgei opws exw kanei ayto to map alla me midi return gia ta "lampakia" klp klp...

Dokimaste to osoi exete cdj400 kai tha deite poso poly boleyei.

Filika DiMiS.
 

Inviato Sun 18 May 08 @ 5:33 pm
kalispera se olous dimi nomizo oti exo kanei ta panta alla den mporo na kano na doulexoune ta cdj 400 me to laptop me tipota. se parakalo pos mporeis na boithiseis.
 

Inviato Tue 08 Jul 08 @ 12:44 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
paidia ta pira ta 400 cdj alla exo na po kati aafou me 20 kala oraganomena mp3 cd
paizeis 2 xronia ti na to kaneis to virtual?

kai olo provlimata vgazei

sory alla ayti einai i alithia

 

Inviato Wed 09 Jul 08 @ 10:24 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
a mpravo.
ase pou ego leo oti se liga xronia tha bgoune player me ensomatomeni othonitsa pou tha dixnei ti kimatomorfi...

to virtualdj tha pethanei...
 

Inviato Wed 09 Jul 08 @ 11:41 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
oso sou eksasfalizei foritotita, toulaxiston gia tous mobile djs to VirtualDJ (kai ta alla antistoixa software bebaia) tha einai i kalyteri lysi. Twra, gia tous resident djs kai ta clubs, den tha diafwnisw, an kai ta software, exoun polla pleonektimata (eukolies) kai ligoteri bebaia statherotita, epomenws dialegeis kai pairneis. Telos pantwn megali koubenta, den kserw an einai to katallilo topic gia na to platiasoume.
Thelw omws re paidia apo sas pou exete agorasei auta ta omorfa pragmatakia, kammia foto re paidia, na paroume ligo mati, kana videaki, kana review, kati.
 

Inviato Wed 09 Jul 08 @ 1:02 pm
kalispera ,re paidia exo parei t 400aria eo kai 3 evdomades kai den mporo na ta setaro me tipota.kapoios na voithisi.
 

Inviato Sun 13 Jul 08 @ 7:19 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ti ennoeis den douleuoun. Se ti simeio kollas? Exeis katebasei tous mappers pou briskeis sta tools?
 

Inviato Sun 13 Jul 08 @ 9:18 am
loipon pame apo tin arxi. exo 2 laprop to ena me xp to allo me vista. katebasa to arxeio gia ta 400aria. proton pao sto laptop me ta xp mesa apo tous controlers alazo se midi,meta pao kai vazo to arxeio xml, mexri ekei ola kala. patao ok se ola, kai pao na ta dokimaso.tipota den doyleuei tipota an kano ego add monos moy se kapoio koumpi auto doyleyei kanonika, sta vista den briskei katholoy to arxeio.
 

Inviato Sun 13 Jul 08 @ 11:03 am
oso gia to na pareis mati ta 400aria setareta na doyleyoyne kai parta na paijeis oso theleis ego exo parei tem6 gia epakelmatiki xrisi kai apo oti fenetai tha to metanioso
 

Inviato Sun 13 Jul 08 @ 11:13 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
den kserw, den ta exw, kai gia auto diortwste me paidia na kanw lathos, alla exw tin antypwsi pws prepei na ta valeis na paiksoun san cd players me timecodes CDs. Oi midi leitourgies pou mporei na exei einai alli istoria.
 

Inviato Sun 13 Jul 08 @ 5:24 pm
Paidia Kalhspera. Opoios borei as me boithisei sas parakalw giati exw pelagwsei. Exw ta cdj 400 kai eimai sthn agora programmatos . Eimai anamesa Numark Cue 5.1 kai VirtualDJ. Sto virtual pro 5.1 pou ta dokimasa ta cdj apla den douleyoun kanonika. Den paizoun ta efe , gia to cue prepei na paw play kai meta cue . Genika thelei akoma giati blepw diafora apo to na paizw cd me to na douleyw to programma (loupes px)

Ta exei ftiajei kanenas kanonika na einai plhreis h apla prepei na perimenw kanena update ?? Apo to Cue ligo pou eida forum exei symbatothta alla prepei na to doulepsw 1a kai afto
 

Inviato Tue 15 Jul 08 @ 2:46 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
VirtualDJ=Cue. H atomix Productions i etaireia pou vgazei to VirtualDJ, exei analabei tin dimiourgia tou Numark Cue, pou omws einai AKRIBWS to idio. Twra ti prepei na agoraseis. Egw tha sou elega to VirtualDJ. Kai auto kyriws giati tha pairneis prwtos ta updates kai tis nees versions. Oson afora ta cdj 400 exoun native ypostiriksi apo to VirtualDJ 5.1, kai aporw giati den sou douleuoun polu kala, alla to idio tha synebaine an eixes dokimasei to Cue 5.1 pou den kserw bgike (?).

** Na simeiwsw edw oti i demo version pou mporeite na katevasete einai akoma i 5.07 pou den exei native support ta cdj400, opote tha prepei na perimente ligo akoma i na katafygete se "anepisimi" lysi. **

An agoraseis episis to VirtualDJ 5.1 exeis free updates opws mporei na ksereis alla kai prosbasi se "ergaleia" pou se aforoun, opws mappers (xml arxeia) pou exoun ftiaksei users pou prosthetoun sta cdj400 ki alles leitourgies peran apo autes pou yparxoun sto standard software.
 

Inviato Tue 15 Jul 08 @ 4:18 pm
paidakia kalispera. epitelous ta katafera kai ta cdj 400 paizoun opos den mporeite na ta fantastite.einai katapliktika eilikrina den pereimena tetoia antapokrisi me to programa.thelo na euxaristiso poly to filo DjDad poy asxolrithike.
 

Inviato Fri 18 Jul 08 @ 1:50 pm
tzem10Home userMember since 2009
hi...
tha ithela na rotiso an auto to map paizei me tis pioneer cdj 800.
euxaristo...
 

Inviato Tue 13 Jan 09 @ 10:15 pm
paidia xriazete exwteriki karta ixou gia na enwthoun ta cdj400 me to vdj? an oxi pws ginete i enwsi metaxu toys k poia vismata ine anagkaia?
 

Inviato Wed 22 Jul 09 @ 3:35 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)