Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: effects και samples

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

1) μπορειτε να μου πειτε μερικα απο τα πιο δημοφιλοι effects (που να χρησημοποιουνται και με το vdj φυσικα)? αυτα που σας αρεσουν και χρησημοποιειτε περισσοτερο για electro και progressive house μουσικη...

2) μερικα απο τα πιο ωραια samples για εσας η και count downs?

3) αν ξερετε κανενα τροπο ή προγραμμα που να δημιουργεις τα δικά σου samples που να λενε οτι θες εσυ πχ Drop it Hardwell κτλ και να μπορεις μετα να τα φυλαξεις για να τα παιζεις με το vdj...

ΥΓ: προτιμοτερο τα effects και τα samples να ειναι δωρεαν :)
 

Inviato Tue 16 Apr 13 @ 6:21 am
και ποια απο αυτα μπορω να τα χρησημοποιησω με το virtual dj LE??
 

Inviato Tue 16 Apr 13 @ 7:32 am
Όλα τα effect που είναι διαθέσιμα για download από αυτό εδώ το site είναι ΔΩΡΕΑΝ.
Όμως, τόσο για να τα κατεβάσεις, όσο και για να τα χρησιμοποιήσεις χρειάζεσαι το VirtualDJ PRO Full*
Επίσης το VirtualDJ (PRO Full) υποστηρίζει και VST Effects που σημαίνει οτι μπορείς να κατεβάσεις οποιοδήποτε VST effect (είτε είναι freeware δωρεάν είτε όχι) και να παίξει κανονικά. Μόνο προσοχή: Το VirtualDj ΔΕΝ υποστηρίζει VSTi (VST Instruments)

Τώρα για samples μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο sample θέλεις αρκεί να είναι MP3 ή WAV αρχείο και το Sample Rate του να είναι 44.100Hz ενώ το βάθος πρέπει απαραίτητα να είναι 16bit.

*-> Εάν δεν έχεις ενεργοποιήσει την δυνατότητα να κάνεις δοκιμή μέσα από τη LE version που έχεις το VirtualDJ PRO Full για 20 ημέρες τότε να ξέρεις οτι κατά την διάρκεια αυτή έχεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις effects και να τα χρησιμοποιήσεις. Όμως όταν λήξει η δοκιμαστική περίοδος των 20 ημερών αυτόματα το πρόγραμμα δεν θα ενεργοποιεί τα επιπλέον effects που θα έχεις εγκαταστήσει. Θα ενεργοποιεί μόνο τα effects που έρχονται μαζί με την LE κατά την εγκατάσταση.

Γενικά να θυμάσαι οτι η έκδοση LE είναι δωρεάν λογισμικό περιορισμένων δυνατοτήτων που σου έκανε δώρο ο κατασκευαστής της κονσόλας για να μπορείς να παίξεις μ' αυτήν κατευθείαν μόλις την πάρεις στα χέρια σου.
Το VirtualDJ παρόλο που δεν έχει έσοδα από την έκδοση LE που έχεις στα χέρια σου, σου προσφέρει την δυνατότητα να αγοράσεις την έκδοση PRO Full με έκπτωση, που στην περίπτωση της ERGO που έχεις φτάνει το 50%
 

Inviato Tue 16 Apr 13 @ 7:48 am
ευχαριστω με καλυψες αρκετα!

και κατι αλλο που πρεπει να κανω save το αρχειο πχ ενος effect για να μου το εμφανιζει στο vdj ?
 

Inviato Tue 16 Apr 13 @ 7:56 am
Δεν ξέρω τι γίνεται με την LE έκδοση που έχεις. Κανονικά στην καρτέλα Samples μπορείς να κάνεις Load ένα sample απ' όποιο σημείο του υπολογιστή σου θες, και το πρόγραμμα θα θυμάται αυτόματα την τοποθεσία του.
 

Inviato Tue 16 Apr 13 @ 8:05 am
ρωταω και για εναν φιλο μου που εχει την pro εκδοση!!

εχει και κατι effect που δεν τα χρησημοποιει... αυτα πως μπορει να τα διαγραψει για να εχει μονο αυτα που του χρειαζονται?
 

Inviato Tue 16 Apr 13 @ 8:24 am
caslorPRO InfinityMember since 2006
Καλησπερα.
Θα ηθελα μια βοηθεια οσο αφορα στα Samples του Virtual Dj 8.2.
Δεν εχω βρει ακομη τροπο να εισαγω τα δικα μου (τα εχω σε μορφη mp3) μεσα, οπως εκανα με το 7.
Αν μπορει να με κατατοπισει καποιος.

Ευχαριστω
 

Inviato Fri 23 Dec 16 @ 2:15 pm
caslorPRO InfinityMember since 2006
Καλησπερα.
Θα ηθελα μια βοηθεια οσο αφορα στα Samples του Virtual Dj 8.2.
Δεν εχω βρει ακομη τροπο να εισαγω τα δικα μου (τα εχω σε μορφη mp3) μεσα, οπως εκανα με το 7.
Αν μπορει να με κατατοπισει καποιος.

Ευχαριστω
 

Inviato Fri 23 Dec 16 @ 2:18 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Inviato Fri 23 Dec 16 @ 2:48 pm
caslorPRO InfinityMember since 2006
Τελικά ήταν τόσο απλό... ευχαριστώ για την βοήθεια! Καλές γιορτές!
 

Inviato Fri 23 Dec 16 @ 5:58 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)