Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Pioneer DDJ SB2 Θορυβος στα ηχεια.

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Γεια σας φιλοι , εχω τον controller της Pioneer DDJ-SB2 και τον τελευταιο καιρο μου βγαζει θορυβο στα ηχεια. Εχω αλλαξει καλωδιο USB , αλλα το προβλημα παραμενει. Μαλλον ειναι προβλημα του controller γιατι συνδεσα το λαπτοπ με μια αλλη εξωτερικη καρτα ηχου και δεν ειχα θορυβο στα ηχεια. Υπαρχει περιπτωση να ειναι αλλου το προβλημα? Ευχαριστω.
 

Inviato Tue 24 Jan 17 @ 2:45 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
- Δες αν ο θόρυβος υπαρχει και με τη χρήση του Rekordbox
- Δες αν χρησιμοποιώντας τους WASAPI drivers αντί του Pioneer ASIO έχεις το ίδιο πρόβλημα.
 

Inviato Tue 24 Jan 17 @ 3:26 pm
Δοκιμασα και με Rekordbox και ο θορυβος παραμενει. Ο θορυβος υπαρχει μονο οταν χρησιμοποιω το Pioneer ASIO.
 

Inviato Tue 31 Jan 17 @ 9:18 am
Δοκίμασες και σε άλλο υπολογιστή;
Δοκίμασες να αυξήσεις λίγο το latency ?
 

Inviato Tue 31 Jan 17 @ 12:18 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To pio pithano einai i karta ixou tis Pioneer, na exei epilegei san "default" karta ixou twn Windows. Dokimase (me tin konsola epilegmeni) na dialekseis tin built-in karta ixou toy ypologisti sou san default karta ixou , toso gia to Playback oso kai gia to Recording (apo ta Settings twn Windows).
 

Inviato Tue 31 Jan 17 @ 7:25 pm
φιλε ειχα το ιδιο προβλημα!!

δες αν βγαζει τον ιδιο ηχο αν εχεις συνδεμενο και το τροφοδοτικο σου
επισης αν εχεις windows ξαναπερασε τους drivers των usb της κονσολας..
 

Inviato Fri 03 Feb 17 @ 1:07 am
Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Έχω κάνει όλα τα παραπάνω αλλά το πρόβλημα παραμένει. Τον controller τον χρησιμοποιώ σε λάπτοπ με περιβάλλον windows . Σήμερα θα το δοκιμάσω σε ένα Mac Pro , να δω εάν το πρόβλημα συνεχίζεται.
 

Inviato Fri 03 Feb 17 @ 9:53 am
τοτε η λυση ειναι μια
πηγαινε το στο σερβις και θα το δουνε
ειναι σιγουρα μεσα στην εγγυηση
 

Inviato Sun 05 Feb 17 @ 12:33 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)