Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: DENON MC6000Mk2 & ASIO Drivers...

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Κατόπιν προτροπής του Phantom, επαναφέρω το θέμα που αντιμετωπίζω...

Χρησιμοποιώ τον Denon MC6000 Mk2, σε συνδυασμό με HP Laptop (Intel Dual Core @ 1,86GHz, 4GB Ram, GeForce 8400M GS, Windows 7 64bit). Πριν ένα χρόνο και κάτι, όπου αγόρασα τον Denon, έχοντας κάνει format - settings - optimization στο Laptop, χρησιμοποιώντας την τελευταία έκδοση του VDj και τους ASIO drivers της Denon, όλα λειτουργούσαν άψογα (παρότι το laptop είναι για μουσειακό έκθεμα πλέον)...

Όταν, όμως, πέρασα την έκδοση VDj 8.1, οι ASIO drivers δυσλειτουργούσαν πλέον! Δυσλειτουργούσαν, υπό την έννοια ότι το latency αυξήθηκε δραματικά και η μείωσή του (ms) δεν είχε κανένα απολύτως αποτέλεσμα...

Εάν, έχοντας εγκατεστημένους τους ASIO drivers, επιχειρήσω να επιλέξω - χρησιμοποιήσω τους WASAPI, τότε το VDj στην σχετική καρτέλα, εμφανίζει "Error", το VDj "κολλάει" και ο controller κάνει τα δικά του...

Έκτοτε παίζω (θέλοντας και μη) με WASAPI και απεγκατεστημένους τους ASIO.

Any ideas???
 

Inviato Fri 10 Feb 17 @ 7:32 pm
Phantom???
 

Inviato Tue 14 Feb 17 @ 6:02 am
Χθες βράδυ παίζουμε μαζί με τον Dimitris_G σε ένα maske party. Ο Δημήτρης δεν έχει φέρει τον controller του (Pioneer SX2) μαζί, παρά μόνον το laptop του (Windows 10) και θα έπαιζε με τον δικό μου controller (Denon MC6000 Mk2).

Όταν κάναμε την "τράμπα", ο Δημήτρης επέλεξε WASAPI και ο MC6000 Mk2 έπαιξε απροβλημάτιστα! Το ερώτημα είναι ότι όλα πήγαν καλά, επειδή οι ASIO ήταν για την SX2, άρα ήταν σαν να "μην υπήρχαν" για τον Denon, τα Windows 10 (καθότι εγώ έχω 7άρια) ή κάτι άλλο?
 

Inviato Sun 19 Feb 17 @ 8:03 pm
Δώσε μου λίγο χρόνο ακόμα να σου απαντήσω ακριβώς με όλες τις λεπτομέρειες...
 

Inviato Mon 20 Feb 17 @ 10:37 am
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω...
 

Inviato Mon 20 Feb 17 @ 12:21 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)