Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Help!

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλησπερα στην ομαδα.!εχω εναν απλο μικτη και θα ηθελα να τον συγχρωνησω με το προγραμμα virtual dj 8. Το εχω χρησ/σει στο παρελθον μονο με το ποντικι.την διαδικασια την ξερω με την συνδεση..δεν ειμαι dj απλα ασχολουμε σπιτι με τραγουδια και θα το ηθελα να το χρησ/σω μονο για αλλαγες του επομενου κομματιου..τι χρειαζεται να κανω? αγορα του προγραμματος? αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ακουω στα ακουστικα το τραγουδι και να το βαζω στα εξωτερικα ηχεια να παιζει απο εκει που επιθυμω..Σας ευχαριστω πολυ.!
 

Inviato Thu 04 May 17 @ 6:03 pm
Τα "μπερδεύεις" λίγο...

- Συγχρονίζω, εννοείς ελέγχω το VDj (faders, κ.τ.λ.) μέσω Mixer? Εάν ναι, τότε ο "απλός" μίκτης δεν κάνει! Χρειάζεσαι μίκτη με θύρα USB, "συνεργάσιμο" με VDj και φυσικά αγορά άδειας, τουλάχιστον για το συγκεκριμένο mixer...

- Σε ενδιαφέρει μόνον η προ-ακουστική? Εάν ναι, τότε (χρησιμοποιώντας τον "απλό" μίκτη που διαθέτεις) χρειάζεσαι και 2η κάρτα ήχου (εσωτερική / εξωτερική για PC και εξωτερική για Laptop)...

Εάν θες την γνώμη μου, επειδή κάποια στιγμή θα "γλυκαθείς" και σίγουρα θα θες το κάτι παραπάνω, αγόρασε ένα πολύ απλό - οικονομικό controller (που να υποστηρίζεται από το VDj) και μια άδεια (για το συγκεκριμένο controller) και ξεμπέρδευε. Και θα το χαρείς και δεν θα έχεις δαπανήσει χρήματα σε πατέντες και συμβιβασμούς... ;-)
 

Inviato Thu 04 May 17 @ 6:35 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)