Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πρόβλημα με τον ήχο των ακουστικών.

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Κατέβασα την νέα έκδοση 2020 και ταυτόχρονα δουλεύω για πρώτη φορά μία κονσόλα DDJ-RR.

Τα ακουστικά δεν έχουν ήχο όταν ξεκινώ ένα κομμάτι παρά μόνο όταν ανέβει η ένταση για τα ηχεία και έτσι δεν μπορώ να ακούσω το επόμενο κομμάτι αρα δε μπορώ να μιξάρω.

Εκανα δοκιμή στο Recordbox και δουλεύουν κανονικά.

Εχω κατεβάσει το τελευταίο firmware και drivers από το σάϊτ της Pioneer.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στα options του 2020 που θα λύσει το πρόβλημα;

Ευχαριστώ.
 

Inviato Mon 28 Oct 19 @ 12:51 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Inviato Mon 28 Oct 19 @ 5:56 pm
djdad wrote :
Εχεις εγκαταστησει τους Asio drivers ,?
Τα ακουστικα ειναι συνδεδεμενσ στην RR ?
Δες το audio setup εδω http://www.virtualdj.com/manuals/hardware/pioneer/ddjrr/installation.html


Εχω εγκαταστήσει τους drivers από τοπ σάϊτ της Pioneer,το Virtual βλέπει κανονικά την κονσόλα αλλά δε δουλεύουν σωστά τα ακουστικά και καθόλου το needle search.

Οπως ήδη έγραψα τα ακουστικά δουλεύουν σωστά στο Recordbox αρα κάποια ρύθμιση του VDJ είναι λάθος.

 

Inviato Mon 28 Oct 19 @ 6:00 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Για το Needle Search διάβασε εδώ το Νρ.27 http://www.virtualdj.com/manuals/hardware/pioneer/ddjrr/layout/decks.html

Ναι ΟΚ, κατέβασες και εγκατέστησες τους drivers. Έχεις όμως το setup , όπως δείχνει το manual, (με ASIO και με τα ακουστικά στο καναλι 3,4). Μπορείς να ποστάρεις εδώ μια εικόνα με το Audio Setup VirtualDJ ? Έχεις την κονσόλα διαθέσιμη, ή σε κάποιο μαγαζί ? Ο λόγος είναι γιατί στο Account σου δεν βλεπω να την έχεις συνδέσει και το Audio Setup δείχνει.. εκτός βέβαια αν δεν ήσουν στο internet.
Επίσης δες αν το HEADPHONES MIX στην κονσόλα - αλλά και στο skin - είναι στην θέση CUE (αριστερά).

Aν μετά από τα παραπάνω έχεις ακόμα πρόβλημα, πήγαινε στα Sound Settings των Windows και (με την RR συνδεδεμένη στο USB) βεβαιώσου 'οτι η κάρτα ήχου της ΔΕΝ είναι προεπιλεγμενη συσκευή αναπαραγωγής.
 

Inviato Tue 29 Oct 19 @ 2:05 am
djdad wrote :
Για το Needle Search διάβασε εδώ το Νρ.27 http://www.virtualdj.com/manuals/hardware/pioneer/ddjrr/layout/decks.html

Ναι ΟΚ, κατέβασες και εγκατέστησες τους drivers. Έχεις όμως το setup , όπως δείχνει το manual, (με ASIO και με τα ακουστικά στο καναλι 3,4). Μπορείς να ποστάρεις εδώ μια εικόνα με το Audio Setup VirtualDJ ? Έχεις την κονσόλα διαθέσιμη, ή σε κάποιο μαγαζί ? Ο λόγος είναι γιατί στο Account σου δεν βλεπω να την έχεις συνδέσει και το Audio Setup δείχνει.. εκτός βέβαια αν δεν ήσουν στο internet.
Επίσης δες αν το HEADPHONES MIX στην κονσόλα - αλλά και στο skin - είναι στην θέση CUE (αριστερά).

Aν μετά από τα παραπάνω έχεις ακόμα πρόβλημα, πήγαινε στα Sound Settings των Windows και (με την RR συνδεδεμένη στο USB) βεβαιώσου 'οτι η κάρτα ήχου της ΔΕΝ είναι προεπιλεγμενη συσκευή αναπαραγωγής.


Είμαι βέβαιος ότι τα έχω κάνει όπως τα γράφεις,αύριο θα το επιβεβαιώσω.Πάντως μου έκανε πρόβλημα και σε δεύτερο λαπτοπ.

 

Inviato Tue 29 Oct 19 @ 5:47 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)