Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Ddj sz + rmx 500 & προβλημα με εμφανιση key

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djniotsPRO InfinityMember since 2013
Καλησπέρα στη κοινότητα!!

Έχω δύο απορίες και θα ήθελα λίγο βοήθεια. Έχω μια sz και το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι τα post fader fx τα οποια δεν υποστηρίζει η κονσόλα δυστυχώς. Δεν μιλάω για τα color fx αυτά είναι post fader. Θα ήθελα να συνδέσω πανω της ένα fx της pioneer και να μπορω να επιλέγω που θα παίζει το καθε fx. Εχω διαβάσει ότι σε μερικούς μικτες που έχουν fx loop γίνεται. Εφοσον η κονσολα διαθέτει και 4 stereo εισόδους μπορεί να γινει κατι τετοιο και με την sz??

Η δεύτερη απορία ή καλύτερα bug θα έλεγα είναι με τα camelot key. Αυτό που εχω παρατηρήσει οτι υπάρχουν τραγούδια που στην library τα εμφανίζει πχ 7Α και μόλις τα φορτωσω στον player μου εμφανίζει άλλο value για παράδειγμα 2Α. Ξέρουμε γιατί το κανει αυτό???
 

Inviato Mon 25 Nov 19 @ 1:56 pm
1) Όχι. Κι αυτό γιατί η κονσόλα δεν έχει fx send. Θα μπορούσες ΙΣΩΣ να συνδέσεις την RMX500 στο booth out, αλλά από εκεί θα παίρνει τον ήχο όλων των decks ταυτόχρονα (δώρο άδωρο για post-fader processing)

2) Το πιθανότερο είναι οτι το κλειδί αλλάζει λόγω του automatic key match (νέα δυνατότητα του VirtualDJ 2020)
 

Inviato Mon 25 Nov 19 @ 2:26 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)