Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΝΕΟΥ CONTROLLER (PIONEER DDJ 800 ΣΕ MAC-CATALINA)

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djnet71PRO InfinityMember since 2007
Καλησπέρα παίδες...
HELPPPPP!!!
Την έχω πατήσει πάλι σαν αρχάριος και έχω κολλήσει!Παρέλαβα τον νέο μου controller pioneer ddj 800 και όλος χαρά ξεπακέταρα να τον κουμπώσω στο mac(CATALINA) να τοn ετοιμάσω για αυριανό djset.
Κατεβάζω drivers,τσεκάρω και το firmware να είναι το τελευταίο και κάνω Installation!Όλα καλά και ανοίγω virtualdj.Μου βγαίνει το μήνυμα πως εντοπίστηκε νέος controller και αν θέλω να πατήσω use soundcard....και το πάτησα!!!!
Και την πάτησα!!!Δεν τον βλέπει με τίποτα το πρόγραμμα στο AUDIO...Τον βλέπει στην λίστα στο CONTROLLERS αλλά επιλέγω reconnect αλλά πάλι τίποτα!
Εννοείται πως ο ήχος ακούγεται από το mac και όχι από τα ηχεία που έχω κουμπώσει στον controller!
Επίσης στο sound του mac....δεν τον βλέπει πουθενά!!!Στο output γράφει μόνο Internal speakers!
Στο Virtualdj όταν το ανοίγω κουμπιά ''παίζουν''...ο ήχος δεν βγαίνει....
Έχω κάνει απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι 3 φορές τους drivers αλλά τίποτα!Τα ίδια....
Έχετε καμιά ιδέα τι λάθος έχω κάνει και πως θα διορθωθεί???
 

Inviato Thu 09 Jan 20 @ 4:21 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Στις τελευταίες εκδόσεις του Mac λειτουργικού, πρέπει να "επιτρέψεις" τον driver nα εγκατασταθεί
Δες στο System Preferences ->Security & Privacy , χρειάζεται "Allow"
 

Inviato Thu 09 Jan 20 @ 5:23 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
djdad wrote :
Στις τελευταίες εκδόσεις του Mac λειτουργικού, πρέπει να "επιτρέψεις" τον driver nα εγκατασταθεί
Δες στο System Preferences ->Security & Privacy , χρειάζεται "Allow"


Αυτό έψαχνα αλλά δεν τον έβλεπα τον driver στο privacy...
Anyway....thanx κ θα το δω το βράδυ που θα γυρίσω γιατί τώρα ξεκίνησα στο μαγαζι
 

Inviato Thu 09 Jan 20 @ 6:22 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
djdad wrote :
Στις τελευταίες εκδόσεις του Mac λειτουργικού, πρέπει να "επιτρέψεις" τον driver nα εγκατασταθεί
Δες στο System Preferences ->Security & Privacy , χρειάζεται "Allow"


Τα κατάφερα!!!!Ήταν στο πρώτο μενού GENERAL η σημείωση πως είχε μπλοκαριστεί και το ξεμπλόκαρα!Έψαχνα συνέχεια στο τελευταίο μενού Privacy και δεν το έβλεπα κάπου εκεί μέσα!!!!
Σε ευχαριστώ !!!
 

Inviato Fri 10 Jan 20 @ 12:30 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)