Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: περι κλωνων pc και βιβλιοθηκης ο λογος...

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Καλησπερα,
οπως εχω αναφερει μουσικη παιζω απο ενα lenovo x1 carbon i7 το οποιο ειναι ΜΟΝΟ γι αυτο... εκει εχω και ολη την μουσικη μου (εσωτερικα ) κλπ
στο μαγαζι μου εχω ενα πισι που εχω και εκει το vdj.
ψαχνω εναν τροπο ωστε να μπορω να εχω την μουσικη μου και στο πισι του μαγαζιου (πιθανως με ενα εξωτερικο δισκο?) αλλα και οτι αλλαγες κανω να μπορω μετα να τις περναω στο λαπτοπ που παιζω...(οργανωση βιβλιοθηκης, cuepoints κλπ)
επισης θα θελα να μπορω απο το πισι του μαγαζιου να φτιαχνω και playlists ωστε να τις μεταφερω το λαπτοπ και να παιζω τις μουσικες...
εχει κανεις ιδεα πως μπορει να γινει αυτο??
 

Inviato Thu 23 Apr 20 @ 10:11 am
καλησπερα Panos εγω θα εβαζα ενα δισκο 3TB μεσω δυκτιου https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/nas/wd-my-cloud-home-3-tb_2767694 , και θα εβαζα εκει ολα τα κομματια και τις λιστες μου ,θα το εριχνα πανω στο router στο μαγαζι η στο σπιτι , και θα ειχα ολη την μουσικη οπου βρεθω , ο παραπανω δισκοσ λειτουργει μεσω Cloud , και δεν θελει καμια ρυθμιση
το μονο θεμα ειναι οτι πρεπει παντου να εισαι μεσω internet !!!! και να εχεις καλη συνδεση και στα δυο σημεια
 

Inviato Thu 23 Apr 20 @ 2:23 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
συνδεσεις καλες (100mbit) εχω και στα 2 pc. δεν θελω να εξαρτωμαι ομως απο cloud καταστασεις κλπ.. αλλωστε τι σκατα τον εχει τον m2 δισκο το λαπτοπ αν δεν εκμεταλευομαστε τις ταχυτητες?
 

Inviato Thu 23 Apr 20 @ 3:32 pm
Portable SSD (με USB 3.1 ή 3.2) ως κύριος (εξωτερικός) δίσκος μουσικής και ενημέρωση των local disks (για back-up) του laptop και PC, μέσω FreeFileSync...
 

Inviato Thu 23 Apr 20 @ 7:43 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Portable SSD (με USB 3.1 ή 3.2) ως κύριος (εξωτερικός) δίσκος μουσικής και ενημέρωση των local disks (για back-up) του laptop και PC, μέσω FreeFileSync...
αυτο ειχα και γω στο μυαλο μου...απλα ψαχνω κανα feature ισως που δεν θα ξερα καν οτι υπαρχει... .. πφφφ θα ταν καλο ομως καπως να μπορουσε να γινει ε? :)


 

Inviato Thu 23 Apr 20 @ 10:10 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)