Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Μια βοηθεια με τη βαση δεδομενων SOS - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

Καλησπερα σας.. θελω μια βοηθεια γιατι δε βραζω ακρη... χαθηκαν μερικα hotcues απο μερικα τραγουδια τα οποια τα εχω σε εικονικους φακελους.. Επισης μερικα απο αυτα τα τραγουδια μου τα βγαζει ως καινουργια (δηλαδη με πρασινο βελακι) λες και τα εβαλα τωρα.. τα μισα απο αυτα με πρασινο ειναι χωρις analyse (Δηλαδη δεν εμφανιζει ta bpm) αρα εκτος απο hotcues χαθηκε και το analyse σε μερικα.. εγινε μπερδεμα! ολο αυτο ξεκινησε οταν εβαλα ενα usb stick στο λαπτοπ που μεσα εκει ειχα backup τον φακελο ολοκληρο (virtual που βρισκεται στα εγγραφα μου) αυτον τον φακελο τον ειχα αντιγραψει στο στικ πριν 3μηνες.. και τον διεγραψα απο το στικ για να βαλω τον φακελο στα εγγραφα που εχω τωρα επειδη τον τελευταιο καιρο εχω προσθεση πολλα hotcue κι εχω κανει καποιες αλλαγες... Να σημειωσω οταν διαγραψα τον φακελο απο το στικ το (virtual) μου εβγαλε μηνυμα οτι ενα αρχειο χρησιμοποιειται και αν ειμαι σιγουρος για την ενεργεια αυτη... πατησα ναι.. αφου σκεφτηκα οτι αυτος ο φακελος ητανε ο παλιος.. και ηθελα να τον ανανεωσω με τον φακελο που εχω τωρα στα εγγραφα μου... οταν εγινε αυτη η ενεργεια το προγραμμα ητανε ανοιχτο.. ελαχιστοποιημενο! εκανα copy-paste τον φακελο που εχω στα εγγραφα του λαπτοπ τωρα ολοκληρο στο στικ .. και κλεινω.. μολις ανοιγω προγραμμα βλεπω ολα τα παραπανω που σας αναφερω.. κι εχω τρελαθει τωρα!
Να προσθεσω ολη η μουσικη μου ειναι στον εσωτερικο ssd.. ποτε μου δεν χρησιμοποιησα usb-σκληρους για αναπαραγωγη τραγουδιων.. ειμαι σε περιβαλλον high sierra!
Εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να εφταιξε οταν διεγραψα τον παλιο φακελο μεσα απο το usb stick? Πως εγινε αυτο αφου αυτος ο φακελος υποθετω δεν ειχε καμια σχεση με το προγραμμα ητανε στο usb-stick... αν κανω λαθος διορθωστε.. τωρα τι κανω για να επαναφερω τα hotcues... δεν εχω πειραξει καθολου τον φακελο που βρισκεται στα εγγραφα του λαπτοπ..
ζητω συγνωμη για το μπερδεμα. :/ Ελπιζω να υπαρχει μια λυση.. σας ευχαριστω!
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 12:55 pm
djadamxControlleristMember since 2006
Σε πρώτη φάση πάρε πίσω, τον φάκελο που έσβησες, από τον κάδο ανακύκλωσης, να τον έχεις σε ένα στικάκι.
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 1:38 pm
θα το είχα κάνει σίγουρα αλλά έχει γίνει άδειασμα! Ξέχασα να το αναφέρω .. ο φάκελος που διαγράφτηκε ήτανε μέσα από το στικ usb. Ήτανε ο παλιός φάκελος
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 1:56 pm
nickthesail0r wrote :
Καλησπερα σας.. θελω μια βοηθεια γιατι δε βραζω ακρη... χαθηκαν μερικα hotcues απο μερικα τραγουδια τα οποια τα εχω σε εικονικους φακελους.. Επισης μερικα απο αυτα τα τραγουδια μου τα βγαζει ως καινουργια (δηλαδη με πρασινο βελακι) λες και τα εβαλα τωρα.. τα μισα απο αυτα με πρασινο ειναι χωρις analyse (Δηλαδη δεν εμφανιζει ta bpm) αρα εκτος απο hotcues χαθηκε και το analyse σε μερικα.. εγινε μπερδεμα!
Όλα τα δεδομένα, τα οποία δεν αφορούν tags, αποθηκεύονται στην βάση δεδομένων του εκάστοτε δίσκου. Συνεπώς, είναι απόλυτα λογικό να χάνονται "μαζικά" οι όποιες πληροφορίες.

nickthesail0r wrote :
...ολο αυτο ξεκινησε οταν εβαλα ενα usb stick στο λαπτοπ που μεσα εκει ειχα backup τον φακελο ολοκληρο (virtual που βρισκεται στα εγγραφα μου) αυτον τον φακελο τον ειχα αντιγραψει στο στικ πριν 3μηνες.. και τον διεγραψα απο το στικ για να βαλω τον φακελο στα εγγραφα που εχω τωρα επειδη τον τελευταιο καιρο εχω προσθεση πολλα hotcue κι εχω κανει καποιες αλλαγες... Να σημειωσω οταν διαγραψα τον φακελο απο το στικ το (virtual) μου εβγαλε μηνυμα οτι ενα αρχειο χρησιμοποιειται και αν ειμαι σιγουρος για την ενεργεια αυτη... πατησα ναι.. αφου σκεφτηκα οτι αυτος ο φακελος ητανε ο παλιος.. και ηθελα να τον ανανεωσω με τον φακελο που εχω τωρα στα εγγραφα μου... οταν εγινε αυτη η ενεργεια το προγραμμα ητανε ανοιχτο.. ελαχιστοποιημενο! εκανα copy-paste τον φακελο που εχω στα εγγραφα του λαπτοπ τωρα ολοκληρο στο στικ .. και κλεινω.. μολις ανοιγω προγραμμα βλεπω ολα τα παραπανω που σας αναφερω.. κι εχω τρελαθει τωρα!
Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι όταν πλέον αφαιρέσεις το USB Flash από το laptop, και επανεκκινήσεις το πρόγραμμα, βλέπεις πάλι "νέα" κομμάτια και ελλειπή στοιχεία αυτών? Το δοκίμασες? Για δοκίμασε το...
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 3:41 pm
Καλησπερα θειε!! Κλαιω απο το πρωι.. συνεχως προσπαθω να βρω αν υπαρχει καμια λυση σε αυτο που μου συνεβη.. πρωτα απ ολα να σας ευχαριστησω για την αμεση απαντηση.. Λοιπον αφου εγινε διαγραφη ο φακελος ο οποιος ειχα μεσα στο usb flash μετακινηθηκε στον καδο.. υστερα στον καδο οταν πατηθηκε αδειασμα μου εβγαλε μηνυμα οτι ενα αρχειο χρησιμοποιειται.. το αγνοησα το μηνυμα αυτο οπου προηλθε απο το περιβαλλον OS..Κι ετσι εγινε αδειασμα καδου. Κανω εξαγωγη USB για ασφαλεια να τον αφαιρεσω. Ταυτοχρονα ειχα ελαχιστοποιημενο το προγραμμα virtual dj.. μπαινω μεσα για να το κλεισω και το ξανα ανοιγω και βλεπω τα προβληματα που αναφερω στο 1ο ποστ.. Τονιζω ο Φακελος στα εγγραφα του λαπτοπ δεν εχει πειραχτει παρα μονο copy-paste σε usb flash εχει γινει.. εχω κανει πολλες φορες επανακινηση το λαπτοπ μηπως και δω κατι αλλα ματαια τα ιδια μου δειχνει.
εχω πολλους εικονικους φακελους.. ο καθε εικονικος φακελος εχει περιπου 300 mp3 αρχεια.. τα οποια απο αυτα τα μισα ειναι χωρις analyse και τ αλλα ειναι με το πρασινακι στα πλαγια λες και τα βλεπει για πρωτη φορα τα αρχεια.. το 1/3 απο αυτα εχει κρατησει τα hotcues, αν εξαιρεσουμε αυτο το προβλημα ολες οι αλλες ρυθμισεις ειναι οπως τις ειχα.
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 4:05 pm
Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι έχεις κάνει... Χώρια που δεν το χω με λειτουργικό MAC... Σίγουρα θα μπορούσε να σε βοηθήσει ο Phantom, αλλά του έστειλα το skin μου για τελική διόρθωση και έκτοτε έχει "εξαφανιστεί"... Μάλλον θα έπαθε κάνα σοκ ο χριστιανός, από αυτά που είδε... :-)))

Επί του θέματος:

Το ορθό ήταν (και είναι) να υλοποιήσεις όλες τις εργασίες back-up με κλειστό το VDj. Από την στιγμή που το VDj ήταν ανοικτό, πολλά μπορεί να έχουν συμβεί. Από κει και πέρα, το ερώτημα είναι εάν κατέχεις από NotePad, για να σου πω τι να κάνεις, ώστε να διαπιστώσουμε τι γίνεται πραγματικά στην database. Το χεις ή όχι?
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 5:28 pm
Περιττο να σου πω θειε ουτε εγω εχω καταλαβει τι ακριβως παιχτηκε.. σκεπτομενος με τη διαγραφη του αρχειου το οποιο βρισκοταν μεσα στο usb σκεφτηκα δεν εχει να κανει με την database του προγραμματος γι αυτο δεν εκλεισα το προγραμμα πρωτου προβω στην διαγραφη αυτη.. εχεις ενα δικιο σ αυτο.. ολες οι ενεργειες με κλειστο προγραμμα θα πρεπει να γινονται για χ'ψ λογους.. Notepad ελαχιστες φορες εχω δουλεψει θυμαμαι απο τοτε που πηγαινα στη σχολη για προγραμματισμο αν και ασχετο, θα ηθελα καποιο tutioral για το πως να προβω σε αυτη την ενεργεια ωστε να εχω ενα ορθω αποτελεσμα, και μη τα κανω χειροτερα..
Edit: Κατι που παρατηρησα τωρα οταν βαζω στο ντεκ ενα κομματι το οποιο ειναι analysed απ οτι καταλαβαινω ψηλο αργει να φορτωσει ολοκληρο.. κατι μου λεει οτι το ξανα κανει analyse γιατι βλεπω σε μερικα τα beatgrid να μετακινουνται επισης τα bpm μου τα κανει χ2 σε καποια.. σημειωνω δεν εχω κανει καμια αναβαθμιση του προγραμματος. Εκτος απ ολο αυτο εχω σκεφτει τον τροπο να γυρισει καποιος τη βαση δεδομενων σε μια προηγουμενη ημερομηνια.. π.χ οπως κανουμε στα windows την επαναφορα συστηματος με βαση καποιο εγκαταστημενο προγραμμα/ενημερωση βαση της ημερομηνιας.. αν υπηρχε αυτη η επιλογη θα με εσωζε τωρα.
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 5:54 pm
Πρόσεξε τι παίζει, για να έχεις μία ιδέα...

1. Έχεις όλη την μουσική σου μέσα στο φάκελο C:\...\Έγγραφά μου. Σωστά? Ταυτόχρονα, σε αυτό το φάκελο υπάρχει και ο φάκελος VirtualDj. Σωστά?

2. Τραβάς back-up το φάκελο της μουσικής σου και το φάκελο VirtualDj στο USB Flash Disk. Σωστά?

3. Από την στιγμή κατά την οποία το VirtualDj είναι "ανοικτό", "βλέπει" τα media σε έναν άλλον δίσκο (USB Flash Disk) και δημιουργεί μία άλλη βάση δεδομένων (στο USB Flash Disk).

4. Η βάση αυτή είναι ανενημέρωτη και είναι λογικό, αφού δεν χρησιμοποιείς το USB Flash Disk (για να ενημερώσεις ή να χρησιμοποιήσεις τα media του). Οπότε, εάν επιλέξεις να χρησιμοποιήσεις τα media που υπάρχουν στο USB Flash Disk, θα φαίνονται επίσης "ανενημέρωτα".

5. Από την στιγμή κατά την οποία διαγράφεις το οτιδήποτε από το USB Flash Disk (για να ξαναπεράσεις το backup), δεν θα έπρεπε να παρατηρήσεις οποιαδήποτε "απώλεια" πληροφοριών επί των αρχείων (που βρίσκονται στο C:). Πλην, όμως, εσύ παρατήρησες ότι λείπουν πληροφορίες από αρκετά media (ενώ πρώτα δεν έλειπαν). Οπότε, εάν όλα έγιναν όπως ακριβώς τα περιγράφω άνωθεν, το ερώτημα είναι: Εάν, γιατί και πως επηρεάστηκε η βάση δεδομένων που υπάρχει στο C:\...\Έγγραφά μου\VirtualDj (αφού, λογικά, δεν θα έπρεπε να επηρεαστεί).

6. Το εάν, θα μπορούσες να το διαπιστώσεις εάν δημιουργούσες ένα αντίγραφο της βάσης, το άνοιγες με το NotePad και έλεγχες εάν κάποιο κομμάτι (το οποίο το παρουσιάζει με "απώλειες"), όντως έχει ελλιπή εγγεγραμμένα στοιχεία.

7. Το γιατί ή το πως, δεν μπορώ να στο πω, αλλά κατά πάσα πιθανότητα το ότι είχες ανοικτό το VirtualDj κατά τις όποιες ενέργειές σου, δεν ήταν κάτι το θετικό.

Εν κατακλείδι, το θέμα είναι να διαπιστώσεις το τι έφταιξε... Διότι η "επαναφορά" των διαγραμμένων αρχείων επί του USB Flash Disk, δεν αποτελεί οριστική λύση. Εάν, παρ' όλα αυτά, θεωρείς ότι τελικά μπορεί κάτι να μην έκανες σωστά (όπως πιστεύεις), μπες εδώ: http://www.recuvaformac.com/ , κατέβασε το πρόγραμμα, διάβασε πως ακριβώς θα το χρησιμοποιήσεις και επανέφερε (στο USB Flash Disk) ότι διέγραψες. ;-)
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 6:49 pm
θειε γιωργο εγινες pro?
στο θεμα δυστυχως πιστευω οτι το προγραμμα αυτο που προτεινεις αλλα και ολα τα προγραμματα επαναφορας διεγραμμενων δεδομενων δεν δουλευουν σε usb-ssd δισκους λογω διαφορετικου προτοκολλου διαγραφης δηλαδη στον ssd οταν διεγραφουν διεγραφονται οριστικα ενω στον μηχανικο απλα επικαλυπτονται με νεες εγγραφες οποτε εαν δεν εχουν γραψει κατι επανω αυτα επανερχονται
εννοειται οτι ισως να εχω λαθος αλλα αν θυμαμαι καλα ετσι ( δυστυχως ) ειναι
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 7:25 pm
Σωστή η παρατήρηση, έχω πάρα πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω και δεν θυμάμαι εάν όντως "βλέπει" - "επαναφέρει" από USB Flash Disks. Αλλά και να μην το κάνει, υπάρχουν αρκετά άλλα προγράμματα του είδους, που το πράττουν...
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 7:44 pm
δεν λεω ακριβως αυτο
λεω οτι απο usb-ssd ΔΕΝ γινεται καθολου επαναφορα δεδομενων
ξαναλεω μπορει να εχω λαθος ας μας φωτισει καποιος στα σιγουρα αν και νομιζω οτι εχω δικιο
και κατι που βρηκα...

Διαγραφή δεδομένων
Οι σκληροί δίσκοι SSD προτιμώνται επειδή είναι σαφώς πιο γρήγοροι σε σχέση με τους HDD. Έχετε, όμως, ποτέ αναρωτηθεί γιατί συμβαίνει αυτό; Ένας λόγος είναι επειδή στη διαδικασία διαγραφής των δεδομένων λειτουργούν εντελώς διαφορετικά από την προηγούμενη τεχνολογία. Συγκεκριμένα, οι δίσκοι HDD, όταν γίνει κάποια διαγραφή αρχείου, δεν το διαγράφουν ολοκληρωτικά. Αυτό παραμένει με φυσικό τρόπο στο δίσκο, απλώς η θέση του έχει μαρκαριστεί ως διαθέσιμη, ώστε να εγγραφεί από πάνω νέο αρχείο. Έτσι, αν διαγραφεί κατά λάθος κάποιο αρχείο, εφόσον δεν γραφτεί κάτι άλλο από πάνω του, το data recovery είναι εφικτό. Αντίθετα, οι δίσκοι SSD διαθέτουν την τεχνολογία TRIM που από τη μία τους κάνει πολύ αποδοτικότερους και ταχύτερους, όμως από την άλλη διαγράφει αμέσως και σε φυσικό επίπεδο τα δεδομένα, με αποτέλεσμα η επαναφορά διεγραμμένων αρχείων να καθίσταται εξαιρετικά δύσκολη.
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 7:51 pm
Θειε ολα εγιναν οπως τα περιγραφεις... ολη η μουσικη αποθηκευμενη στον φακελο (η μουσικη μου), δεν εχει πειραχτει/επεξεργαστη/μετακινηθει/μετανομαστη κανενας φακελος η αρχειο μεσα απο το finder του OS.. οτι ενημερωνω στην μουσικη γινεται μονο μεσα απο το προγραμμα Vdj.
Επι του θεματος προσπαθω ακομα να καταλαβω πως επηρεαστηκε η βαση στα εγγραφα του τοπικου δισκου, ωστε να μην ξανα συμβει κατι τετοιο. Επιμενω στο θεμα ισως μπορει να οφειλεται σε αυτο που αναφερεις οτι οταν εχεις συνδεμενο usb με ανοικτο το προγραμμα ξαφνικα το ιδιο το προγραμμα να βλεπει αλλο media για την βαση δεδομενων της.. κι ετσι με την ευκαιρια της διαγραφης του αρχειου μεσα απο το usb να εγινε καποια επεξεργασια στη βαση του τοπικου. αλλα παλι κατι δε μου κολλαει σε αυτο. μια υποθεση κανω για το πως λειτουργει βεβαια δεν ειναι σιγουρο. σκεφτηκα αυτο με το προγραμμα επαναφορας διαγραμενων αρχειων που αναφερεις.. αλλα και παλι δε με συμφερει γιατι κατα καιρους εχω περασει αρκετες βασεις/backup στο συγκεκριμενο στικ οι οποιοι στη συνεχεια εχουν διαγραφτει για να μην πιανουν ασχετως χωρο και για να μην τις μπερδευω αφου ξανα ανανεωνα με καινουργια backup..
Kokkinoskoufitsos: δεν γνωριζω για το συγκεκριμενο προγραμμα που αναφερει ο θειος γιωργος.. αλλα για να σε διορθωσω εγω με το easeUS εχω κανει αρκετες φορες επαναφορα αρχειων και απο usb και ssd δισκους αλλα και εξωτερικους. (για περιβαλλον windows συγκεκριμα NTFS οσο ξερω λειτουργει).
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 8:33 pm
kokkinoskoufitsos wrote :
ας μας φωτισει καποιος στα σιγουρα αν και νομιζω οτι εχω δικιο
Με "πληγώνεις", να ξέρεις...

Συνοπτικά και για να μην ξεφεύγουμε εκ του θέματος... Επαναφορά δεδομένων από USB Flash Disk γίνεται, χωρίς (κατά βάση) προβλήματα. Google it (εφόσον αμφισβητείς την εμπειρία μου) και θα βρεις άπειρες πληροφορίες και προγράμματα... Επαναφορά δεδομένων από SSD γίνεται, αλλά είτε υπό "προϋποθέσεις", είτε με πιο εξειδικευμένα προγράμματα. Google it επίσης και θα βρεις άπειρες πληροφορίες...

P.S. Με επιβεβαίωσε και ο "παθών"... :P
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 8:39 pm
Refresh: Παιδιά από το πρωί έχω βγάλει σπυριά με αυτό το θέμα που με ταλαιπωρεί εδώ και ώρες βρίσκοντας μια "μέση" λύση! Έτσι βγήκα από το μισό του κακού αφού αυτή η βάση είναι αρκετά δουλεμένη για αρκετές ώρες ανά ημερησίως tags/hotcues κλπ.. θυμήθηκα Σ έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο είχα αποθήκευση πρόσφατα ολόκληρο τον φάκελο (virtual από τα έγγραφα) πριν 10μερες.. μόλις έβαλα αυτό τον φάκελο στα έγγραφα ολόκληρο και ανοίγοντας το προγραμμα δια μαγείας εμφανίστηκαν όλα κανονικά όπως ήτανε.. το πρόβλημα τώρα είναι άλλου.. η βάση αυτή (backup) την είχα βάλει στις 8/5.. άρα όλα όσα έχω είναι μέχρι αυτή την ημερομηνία.. όμως εγώ απ τις 8/5 μέχρι σήμερα (10μερες) έχω κάνει πολλές αλλαγές στα κομμάτια.. στα tags κυρίως.. μιλάμε γι αυτές τις 10μερες ανά ημέρα αφιερώνοντας κατά μέσο όρο 8ωρες στα tags.. πλέον έχω τα hotcues και όλα είναι analyses αλλά δεν έχω τα tags.. ενώ στην κατεστραμμένη βάση τη σημερινή (18/5) έχω τα tags αλλά δεν έχω τα hotcues.. τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Τι θα ήταν προτιμότερο να βάλω τη βάση που είχα στον εξωτερικό που είναι ενημερωμένος μέχρι τις 8/5 και να ξανά ταγκαρω ένα ένα; Η να βάλω αυτήν που είχα την ´κατεστραμενή´ που δεν έχω τα hotcues αλλά έχω όλα τα ταγκς και να αρχίσω να δουλεύω πάλι με hotcues?
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 9:05 pm
Εφόσον τα tags έχουν εγγραφεί επί των κομματιών, τότε επιλέγεις τα κομμάτια που δεν τα εμφανίζουν (δημιουργώντας σχετικό "φίλτρο") και κατόπιν: Επιλογή όλων -> Batch -> Reload Tags...
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 9:15 pm
Παμε αλλη μια γιατι εχασα τι μπαλα... βαζω κανονικα τον φακελο ολοκληρο που ηταν ενημερωμενος μεχρι τις 8/5. Προυποθεση εχω ολα τα hotcues μου πισω. αλλα δεν εχω τα τακγς που ειχα ενημερωσει τον τελευταιο 10ημερων.. ποια εντολη δινω για να δημιουργησω το σχετικο φιλτρο με αποτελεσμα να μου εμφανισει στα κομματια τα ταγκς τα οποια εχουν γινει εγγραφη..? δεν το εχω ξανα λειτουργησει μ αυτο το τροπο και γι αυτο δε γνωριζω.
η ερωτηση μου ειναι; Αν γινεται στη σημερινη βαση 18/5 να μεταφερω μονο τα ταγκς στην βαση 8/5 αν υπαρχει καποιος τροπος.. ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο οσο αφορα στα ταγκς.. γιατι με αυτο το φιλτρο που αναφερεις υποθετω θα εμφανισει μονο τα ταγκς που εχουν γινει εγγραφη επανω στο εκαστοτε κομματι.. σιγουρα υπαρχουν κομματια που εχω παραλειψει την εγγραφη για το ζητουμενο ταγκς... και ετσι δεν τη γλυτωνω παλι τη μανουρα που εχω να φαω γιατι θα πρεπει να μπαινω σε καθε αρχειο και να ελεγχω εαν εχει ταγκς το κομματι.. μιλαμε πανω απο 50χιλιαδες αρχεια. Εαν κανω λαθος διορθωσε με σε αυτο.
 

Inviato Mon 18 May 20 @ 9:44 pm
... να ρωτήσω κάτι , όταν έχεις την μουσική σου στον C, η database που βρίσκετε ; στο C:\virtualDJ; ή στο mydoc\virtualDJ;
 

Inviato Tue 19 May 20 @ 8:51 am
Theios Giorgos wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :
ας μας φωτισει καποιος στα σιγουρα αν και νομιζω οτι εχω δικιο
Με "πληγώνεις", να ξέρεις...

Συνοπτικά και για να μην ξεφεύγουμε εκ του θέματος... Επαναφορά δεδομένων από USB Flash Disk γίνεται, χωρίς (κατά βάση) προβλήματα. Google it (εφόσον αμφισβητείς την εμπειρία μου) και θα βρεις άπειρες πληροφορίες και προγράμματα... Επαναφορά δεδομένων από SSD γίνεται, αλλά είτε υπό "προϋποθέσεις", είτε με πιο εξειδικευμένα προγράμματα. Google it επίσης και θα βρεις άπειρες πληροφορίες...

P.S. Με επιβεβαίωσε και ο "παθών"... :P



χαχαχα ειχες δικιο αλλα δεν ειμουν και 100% σιγουρος εχω λοιπον ελαφρυντικο παρολα αυτα ειχες δικιο
φογκιβμι μαστερ!!!
 

Inviato Tue 19 May 20 @ 8:51 am
MAC II ; Η database βρισκοταν και βρισκεται στα εγγραφα μου.. (my document)
 

Inviato Tue 19 May 20 @ 9:38 am
Στείλε μου και τις δύο βάσεις (αυτή που έχεις στο Documents/VirtualDj, και αυτή που αντεγραψες στο στικάκι)
Και στο ίδιο email γράψε που το όνομα ενός αρχείου που έχει πρόβλημα.

Phantomdj at VirtualDj dot com
 

Inviato Tue 19 May 20 @ 9:45 am
74%