Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Mapping του master fx σε ddj rr

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

καλημερα σε όλους-

έχω μία ερώτηση :

Έχω μια κονσόλα ddj rr & θα ήθελα να αντιστοιχίσω το master fx (ας πούμε το flanger) σε ένα κενό κουμπί (ας πούμε τα κουμπιά sync ή το cue μεταξύ των channel faders ) στην κονσόλα.
θα ήθελα να το πατάω μία φορά για να ενεργοποιήσω το fx και να το πατάω ξανά για απενεργοποίηση.
Επίσης, θα ήθελα να χρησιμοποιήσω και το led σε αυτό το κουμπί (για να ξέρω πότε το fx είναι ενεργοποιημένο ή όχι -αναμενο & ή να αναβοσβήνει-).

τι script πρέπει να βάλω για την αντιστοίχηση του fx στο κενό κουμπί & τι script πρέπει να βάλω για το led του κουμπιού.

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις
 

Inviato Wed 10 Jun 20 @ 11:25 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
deck master effect_active 'flanger'
 

Inviato Thu 11 Jun 20 @ 6:08 am
αυτο ειναι ! σε ευχαριστω πολυ !

και με το led που υπαρχει στο κουμπι που θα μπει το fx μπορω να κανω κατι ωστε να εχω καποιο feedback ποτε ειναι σε λειτουργια ή οχι ?

γιατι δεν μπορω να εντοπισω στον mapper κατι σε "LED" που να σχετιζεται με το κουμπι αυτο.
εαν δεν υπαρχει καποια εντολη , μπορω να βαλω ωστε να λειτουργει ?

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις
 

Inviato Thu 11 Jun 20 @ 3:17 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
LED_SAMPLER_CUE
LED_SAMPLER_SYNG
Δοκίμασε την ίδια εντολή με οτι έχει βάλεις και στο κουμπί
 

Inviato Thu 11 Jun 20 @ 5:45 pm
δηλαδη :

το κουμπι που θα χρησιμοποιηθει ειναι το SAMPLER SYNC
το fx που θα χρησιμοποιηθει ειναι το FLANGER
οποτε για την ενεργοποιηση του fx , σαν action θα μπει : deck master effect_active 'Flanger'

ΤΟ LED_SAMPLER_CUE δεν υπαρχει στον mapper.

οποτε θα μπει σαν νεα εντολη στον mapper για το κουμπι αυτο αλλα με τι action ? deck master effect_active 'Flanger'
και δεν χρειαζεται κατι σαν blink για να αναβοσβηνει κιολας ?

στον δικο σου τον controller (οποιος και εαν ειναι αυτος) εαν ηθελες να κανεις το mapping αυτο σε ενα κουμπι που εχει και led , ποια θα ηταν η εντολη (ή εντολες) που θα προσθετες στον mapper ?

εαν μπορουσες να τις γραψεις θα σου ημουν ευγνωμων !

Ειναι η 1η φορα που τα βρισκω "μπαστουνια" με το vdj μετα απο σχεδον 14 χρονια χρησης ! και εχω κανει πολλα πειραγματα !

Σε ευχαριστω πολυ !

 

Inviato Thu 11 Jun 20 @ 8:15 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
romeodan wrote :
δηλαδη :

το κουμπι που θα χρησιμοποιηθει ειναι το SAMPLER SYNC
το fx που θα χρησιμοποιηθει ειναι το FLANGER
οποτε για την ενεργοποιηση του fx , σαν action θα μπει : deck master effect_active 'Flanger'

ΤΟ LED_SAMPLER_CUE δεν υπαρχει στον mapper.

οποτε θα μπει σαν νεα εντολη στον mapper για το κουμπι αυτο αλλα με τι action ? deck master effect_active 'Flanger'
και δεν χρειαζεται κατι σαν blink για να αναβοσβηνει κιολας ?

στον δικο σου τον controller (οποιος και εαν ειναι αυτος) εαν ηθελες να κανεις το mapping αυτο σε ενα κουμπι που εχει και led , ποια θα ηταν η εντολη (ή εντολες) που θα προσθετες στον mapper ?

εαν μπορουσες να τις γραψεις θα σου ημουν ευγνωμων !

Ειναι η 1η φορα που τα βρισκω "μπαστουνια" με το vdj μετα απο σχεδον 14 χρονια χρησης ! και εχω κανει πολλα πειραγματα !

Σε ευχαριστω πολυ !




αποτι βλέπεις υπάρχουν και τα δυο
για blink βαλε στο led
action :
deck master effect_active 'Flanger' ? blink : off

 

Inviato Thu 11 Jun 20 @ 9:02 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)