Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πρόβλημα ήχου με VDJ 8

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Καλησπέρα...
Δουλεύω με VDJ 8 / pioneer SZ
Με windows 10 /i5/8gb Ram / 512 ssd /1 TB hdd(second hard drive)

Εδώ και δύο μέρες έχω το εξής πρόβλημα...αρχικά εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι δεν διαβάζει γρήγορα (πάντα με το που τα φόρτωνα τα διάβαζε απευθείας)όταν κάνω load στο deck τα τραγούδια , τα διαβάζει αλλά αργεί...δεν έδωσα την πρέπουσα σημασία μιας και δεν με ενοχλούσε στην δουλειά μου ιδιαίτερα...
Στο δια ταύτα εδώ και δύο μέρες εκεί που παίζω κανονικα κολλάει για κλάσματα δευτερολέπτου η κυματομορφή και κόβεται τελείως ο ήχος αλλά όπως είπα για κλάσματα δευτερολέπτου ....
Χθες μου το έκανε από το πρώτο κιόλας κομμάτι...και σαν να μην έφτανε αυτό κουμοντας το mouse πάνω στο προγραμμα έβγαζε μαύρα τετράγωνα σαν σκιές και τρεμοεπαιζε το λογότυπο του προγράμματος....σκέφτηκα πως μπορεί να είναι το πρόγραμμα οπότε το έσβησα και έκανα εγκατάσταση από την αρχή...(χάνοντας πάνω στον πανικό μου όλα τα cue ξεχνοντας να κάνω back up αλλά αυτό οκ καλά να πάθω) ξεκινάω όλα καλά βάζω να κάνει analyse την μουσική μου παίζω κάνα 4 Ώρο μια χαρά ....και με το που τελειώνει το analyse πάλι τα ίδια ( δεν μου έκανε βέβαια αυτό που τρεμοεπαιζε το λογότυπο κτλ)
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με την εμπειρία/σκέψη/γνώμη του τον ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Υ.Γ. έχω μια υποψία πως μπορεί να φτάσει και ο δεύτερος σκληρός...θα το τσεκαρω ξανά γιατί όταν φορτώνω από τον ssd είναι όπως παλιά δεν αργεί να φορτώσει και δυστυχώς όμως δεν θυμάμαι αν αυτό με τον ήχο μου το έκανε και με τραγούδια από το ssd ..
 

Inviato Mon 02 Aug 21 @ 6:40 am


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)