Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Διαγραφη προγράμματος
Καλημέρα σε όλη την ομάδα καταρχάς ζητάω συγνώμη αν ο τίτλος που αναφέρω παραπάνω είναι σωστός, η ερώτηση μου είναι η εξής έχω ήδη σε 2 laptop το πρόγραμμα θέλω από το ένα λαπτοπ να το βγάλω εντελώς, ανοίγω το πρόγραμμα και κάνω αποσύνδεση πρώτα και μετά διαγραφή η κάνω κάτι άλλο εκτός από αυτά που αναφέρω +μπορώ να κάνω πάντα αποσύνδεση και όταν το χρησιμοποιώ να βάζω κωδικούς μόνο και είμαι εντάξει, σάς ευχαριστώ πολύ
 

Inviato Sat 12 Nov 22 @ 9:08 am
1) Μπορείς απλά να κάνεις σύνδεση σε παραπάνω από 2 υπολογιστές όποτε θέλεις. Απλά ο "τρίτος" υπολογιστής στη σειρά θα αναγκάζει τον "πρώτο" στην σειρά να αποσυνδεθεί και θα σου ζητάει σύνδεση ξανά.

2) Είτε κάνεις πρώτα αποσύνδεση και μετά απεγκατάσταση είτε κάνεις κατευθείαν απεγκατάσταση για το πρόγραμμα (και την άδεια σου) είναι ακριβώς το ίδιο.
 

Inviato Sun 13 Nov 22 @ 5:43 pm
Σε ευχαριστώ πολύ
 

Inviato Sun 13 Nov 22 @ 6:22 pm
HP EliteBook 820 G3 (12.5 inches) - Intel Core i5 (6th Gen), 250GB SSD, 16GB RAM, 1366x768, Webcam, Win10 Prof. - Subnotebook Graphics co-processorIntel HD Graphics 520 CPU speed2.3 GHz,αν θέλεις μου λες σε παρακαλώ αν τα παραπάνω στοιχεία είναι καλά ώστε να ξεκινήσω
 

Inviato Sun 13 Nov 22 @ 6:32 pm
Αν είναι καλά για ποιο πράγμα;
Για το VirtualDJ ?
Για να παίζεις απλά ήχο (και χωρίς τα stems) τότε ναι είναι οκ.
Για οτιδήποτε άλλο, όχι.
Κατ' αρχήν ο επεξεργαστής είναι 6ης γενιάς και είμαστε πλέον στην 12η. Δηλαδή η τεχνολογία του είναι ήδη 6 ετών "παλιά"
Ενδεικτικά υπολόγισε οτι ένας επεξεργαστής i5 11ης γενιάς είναι σχεδόν μιάμιση φορά πιο γρήγορος από ένα επεξεργαστή i7 10ης γενιάς. Κάνε "μπακαλίστικα" αντίστοιχες πράξεις προς τα πίσω, και ο πιο αργός i3 11ης - 12ης γενιάς θα σου βγει 5 με 10 φορές πιο γρήγορος από τον επεξεργαστή που κοιτάς.

Ελπίζω το μηχάνημα που κοιτάς να είναι μεταχειρισμένο και φυσικά να έχει και την αντίστοιχη τιμή. :)
 

Inviato Sun 13 Nov 22 @ 8:26 pm
Μεταχειρισμένο φυσικά και για τα χρήματα του τζάμπα απλά τον συγκεκριμένο θα τον χρησιμοποιήσω σπίτι με το vdj πουθενά αλλού σκέφθηκα πως τη δουλειά του θα τη κάνει εφόσον τον επόμενο μήνα θα πραγματοποιήσει αγορά macbook pro και θέλω να πιστεύω πως θα είμαι οκ!!!
 

Inviato Mon 14 Nov 22 @ 12:10 am
Τα stems μπορώ να τα απενεργοποιησω σωστά;
 

Inviato Mon 14 Nov 22 @ 12:11 am
Ναι, μπορείς να τα απενεργοποιήσεις.

Και αν έχεις σκοπό να πάρεις αργότερα MAC τότε εξ' αιτίας του πως συμπεριφέρεται η Apple το τελευταίο διάστημα η προσωπική μου συμβουλή είναι να πάρεις M1
Ήδη μοντέλα MAC του 2016 ή παλιότερα δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του MAC OS 13 (Ventura) και το πιθανότερο είναι οτι του χρόνου δεν θα μπορεί να κάνει αναβάθμιση κανένα μοντέλο παλιότερο του 2019.

Δεν ξέρω αν η Apple έπαθε Microsoft ή αν η Microsoft έπαθε Apple.. :P
(Μιας και τόσο τα Windows 11 όσο και το MAC OS 13 δεν τρέχουν σε υπολογιστές 6ετίας ή παλιότερους)

Εκτός αυτού (μιλώντας πάντα για MAC) ένα MacBook με M1 Chipset είναι αρκετά πιο γρήγορο από το αντίστοιχο με επεξεργαστή intel.
 

Inviato Mon 14 Nov 22 @ 12:25 am
Σε ευχαριστώ πολύ, εννοείται νωρίτερα θα ζητήσω την βοήθεια σου πιπ μοντέλο να αγοράσω δεν με απασχολεί το ποσό αρκεί να έχω μηχάνημα που δεν θα με πουλήσει
 

Inviato Mon 14 Nov 22 @ 2:29 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
η apple εχει αυτη την αρχη απο παντα... (6ετια και μερικες φασεις 7ετια) απο τα τηλ μεχρι τα λαπτοπ της..
το Μ1 παντως συγκριτικα με το προηγουμενο (2018) που χα ειναι απλα η μερα με την νυχτα...
 

Inviato Mon 14 Nov 22 @ 10:53 am
Οπότε M1 και θα είμαι πλήρες καλυμμένος
 

Inviato Mon 14 Nov 22 @ 1:35 pm