Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Μεταβαση WINDOWS σε MACKINTOSH
Καλημερα, ανοιγω αυτο το post για να εχουμε λιγο τις απαντησεις μαζεμενες και να μην ανοιγουμε πεντακοσια νηματα, μιας και ειμαστε 2 τωρα οι Rookies στα Mac και εχουμε πνιγει σε μια κουταλια νερο.
Κανω την αρχη λοιπον και ρωταω, υπαρχει καποιος τροπος να γινει μετατροπη στο αρχειο settings.xml ωστε να το αναγνωρισει το mac και να γλυτωσουμε ολες αυτες τις ρυθμισεις απ την αρχη?

 

Inviato Fri 28 Apr 23 @ 10:16 am
Δεν χρειάζεται κάποια μετατροπή
 

Inviato Fri 28 Apr 23 @ 10:57 am
δεν μου το διαβασε. θα ξαναπροσπαθησω! Ουτε το skin του Theiou
 

Inviato Fri 28 Apr 23 @ 11:35 am
Οχι, δεν μου το ανοιγει και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα
''VirtualDJ was unable to open your settings file. Check the VirtualDJ permissions in System Preferences, Security & Privacy, Privacy Tab, Files and Folders and ensure VirtualDJ has access to your Documents folder. Then restart VirtualDJ to load your settings''
Το οποιο πηγα να το κανω αλλα ηδη εχει δωσει προσβαση το συστημα στο VDJ...
 

Inviato Fri 28 Apr 23 @ 2:34 pm
dimitris_g wrote :
Οχι, δεν μου το ανοιγει και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα
''VirtualDJ was unable to open your settings file. Check the VirtualDJ permissions in System Preferences, Security & Privacy, Privacy Tab, Files and Folders and ensure VirtualDJ has access to your Documents folder. Then restart VirtualDJ to load your settings''
Το οποιο πηγα να το κανω αλλα ηδη εχει δωσει προσβαση το συστημα στο VDJ...

ok! μετα απο πολλες προσπαθειες το πηρε κι αυτο! παμε παρακατω!


 

Inviato Fri 28 Apr 23 @ 3:40 pm
Τελικα με τα skin τι παιζει? Σε περιβαλλον windows μπορουσαμε να παρουμε ενα zip αρχειο skin, και να το ριξουμε στον φακελλο (Virtual Dj/skins) και το εβλεπε το προγραμμα κανονικα. Τωρα στο mac αναγγνωριζει μονο τα skin που κατεβαζεις αμεσα απο το προγραμμα (settings/extensions).
Eχουν καποια ιδιαιτεροτητα? Ειναι δευσκολο εστω να ανοιξουμε ενα skin απο windows για να εντοπισουμε τι μετατροπες θα χρειαστει?
 

Inviato Mon 01 May 23 @ 9:33 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αν πας users\το ονομα σου\documents\virtualdj\skins θα βρεις τα διαθεσιμα σκιν και πετωντας μεσα ενα ζιπ το βλεπει
 

Inviato Mon 01 May 23 @ 9:49 pm
Ο Δημήτρης, το πρόβλημα που έχει, είναι ότι όποιο skin και εάν προσθέσει (copy - paste, όχι install) στον φάκελο, δεν το "βλέπει" το Virtual Dj...
 

Inviato Thu 04 May 23 @ 8:22 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Ο Δημήτρης, το πρόβλημα που έχει, είναι ότι όποιο skin και εάν προσθέσει (copy - paste, όχι install) στον φάκελο, δεν το "βλέπει" το Virtual Dj...
με αυτο τον τροπο εγω ειχα βαλει ενα ασχετο σκιν που χρησιμοποιουσα ενα φεγγαρι για preparation.. θα το δω ομως εκ νεου αυριο βαζωντας και αλλο

 

Inviato Fri 05 May 23 @ 8:33 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ισως γιατί δεν το βάζει στον σωστό φάκελλο. Ο φάκελος του VirtualDJ μπορεί να μην είναι στο /Documents. Για να μην σας ζαλίζω με διαδρομές (διαφορετικές σε Mac, Windows, και μπορεί να μην είναι ορατές), ανοίξτε το VirtualDJ, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> ΕΠΙΛΟΓΕΣ (Options) και κάτω δεξιά πατήστε το μικρό εικονίδιο-γρανάζι για να σαςανοίξει τον φάκελο του VirtualDJ, οπότε μετα βάζετε το zip (skin) στον υπο-φάκελλο Skins
 

Inviato Fri 05 May 23 @ 3:24 pm
Ακριβώς αυτό κάνω! Επίσης όταν θέλω να κάνω edit ένα xml αρχείο από κάποιο skin δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να το ξανά βάλω στο zip αρχείο.
 

Inviato Fri 05 May 23 @ 6:19 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
προγραμμα για ζιπ εχεις κατεβασει?
 

Inviato Sat 06 May 23 @ 12:18 pm
Χαχαχα. Όχι;;;; Ποιο προτείνεις; Και γενικά από προγράμματα ποια είναι απαραίτητα να τα έχω;
 

Inviato Sun 07 May 23 @ 9:02 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
εγω εχω το unzip βολευει αρκετα , βαλτο και δες αν συνεχισεις να χεις θεμα με το σκιν γιατι εγω δοκιμασα και παιζει!
 

Inviato Sun 07 May 23 @ 8:22 pm