Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: ρυθμίσεις για real time stem
γεια σε όλους
Χρησιμοποιώ κάρτα γραφικών της Indel που προτείνει και VDJ και συγκεκριμένα την Intel(R) Arc(TM) A380 Graphics Το πρόβλημα είναι στα stems Κατ' αρχήν δε μου βγάζει την επιλογή prepair steam? άρα ταυτόχρονά δε μου επιτρέπει? Στο real time stem μου βγάζει ένα στατικό ήχο όταν κόβω τα vocals Στην αρχή νόμιζα ότι δε πατούσαν καλά τα βύσματα μου. Είδα στις ρυθμίσεις (audio-stems) ότι υπάρχουν κάποια ποσοστά % μεταξύ άλλων ρυθμίσεων Μήπως ξέρει κάποιος πως χρειάζεται να γίνει το set ρυθμίσεων ώστε αν όχι να κοπεί τουλάχιστον να βελτιωθεί αυτός ο “σαν” στατικός ήχος?
Ευχαριστώ
 

Inviato Thu 21 Dec 23 @ 9:29 am
Δεν νομίζω οτι η Atomix προετείνει πουθενά επίσημα κάρτα γραφικών Intel για χρήση με Stems 2.0

Οι ελάχιστες απαιτήσεις είναι
Quote :
NVIDIA video card (GTX 1050 or above with 4GB VRAM, RTX with 6GB VRAM recommended)
or AMD video card (Radeon RX 5600 XT or better)


Επίσης το οτι δεν σου δίνει την επιλογή να κάνεις prepared stems σημαίνει οτι κάτι έχεις πειράξει στις ρυθμίσεις ή γενικότερα υπάρχει κάποια ασυμβατότητα στο σύστημα σου.

Ποια έκδοση VirtualDJ χρησιμοποιείς;
Ποια έκδοση Windows έχεις;
Τι άλλα χαρακτηριστικά έχει ο υπολογιστής σου;
 

Inviato Thu 21 Dec 23 @ 10:41 am
8.5.7831.0 είναι η έκδοση του V.Dj. Όσο για το σύστημα μου τρέχει με Intel(R) Core(TM) i3-8100 CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz με RAM 8.00 GB (7.85 GB usable) σε Windows 11 Pro Πάντως έχει στρώσει τώρα, μάλλον κάποιο update έκανε το πρόβλημα ίσως της VDj εφαρμογής γιατί τώρα δεν ανοίγει το IDJPool.
 

Inviato Sat 23 Dec 23 @ 2:53 pm
 

Inviato Wed 27 Dec 23 @ 11:07 am
Έχεις κάνει update τους drivers της κάρτας γραφικών στην τελευταία τους έκδοση;
 

Inviato Wed 27 Dec 23 @ 12:35 pm
Καλησπερα Καλη χρονια Ναι εννοειται οτι εχω κανει Εχει στρωσει παντως τωρα καθως δουλευει και το iDJPool Απο οτι ειδα και σε αλλους κρασαρε μαλλον ηταν η αναβαθμιση προβληματικη
Ευχαριστω παντως για την ανταποκριση
 

Inviato Mon 01 Jan 24 @ 3:25 pm