Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Enisxitis & Hxeia

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Epeidi ta party exoun puknosei teleutaia kai oi gammoi pan kala, mpaino stin diadikasia na agoraso enisxyti kai ixeia.
Pos ypologizete tin isxy pou xreiazesai, analoga ton xwro?, ta atoma?
Dyo ixeia i tessera?
Ixeia me korna?
Na paro kai subwoofer?
Fotiste me.
To 1000 riko einai tabani !!!
 

Inviato Wed 31 Jan 07 @ 9:41 pm
dad gia xara.nomizw oti mporw na sou pw ti gnwmi moy alla prepei na
mou doseis perisoteres plirofories oso anafora to eidos ths moysikhs pou paizeis kai to xoro[tetragonika]exoteriko h esoteriko.paizeis se ena magazi i eisai mobile;
 

Inviato Thu 01 Feb 07 @ 1:39 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
mobile dj (parties gammous, egkainia klp) To maximum pou tha xreiasto einai gia 300 atoma se mia aithousa ksenodoxeiou fantasou.
Ta 2X300 RMS/8ohms einai arketa, i prepei na pao parapano?

Ti prepei na koitakso otan tha agoraso ektos apo isxy?
 

Inviato Thu 01 Feb 07 @ 3:54 pm
Nomizo oti ta ixeia prepei na einai 4 me mikroterh isxy giati an baleis ta 300aria gia na kalupseis to
xwro tha anagasteis na paxeis dynata me apotelesma aytoi pou einai konta tha kleinoyn ta aytia tous
kai aytoi pou tha einai makrua de tha akoune sin oti me 4 ixeia mporeis na kaneis sindiasmoys.epidi eimai mobiledj edo kai 9 xronia protinw na pareis plastika hxeia giati einai pio elafria apo ta xilina kai to baros paizei rolo sto koybalhma.ta plastika se sxesh me ta xilina ysteroyn ligo sthn poiotita kai stoys eswterikoys xwrous.yperterpoun omws se exwterikoys xwrous se antoxh apo xtypimata kai se baros.
Opote 4 ixeia,ena teliko na ta pigainei 4 tripoda aloyminenia, kalwdio ixeiwn 2x2,5 mikti,Aparetita
[virtualdj] kai efyges.elpizw na se katatopisa.
 

Inviato Fri 02 Feb 07 @ 10:55 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Se euxaristo gia to endiaferon

ta 4 ixeia parallila i se seira?

An einai se seira prepei na ta balo sta 4 ohm kai ton enisxyti sta 8 sosta?
An einai parallila oi antistaseis diairountai i kano lathos? Ksemperdepse me.

Dino ena paradeigma.
As ypothesoume oti brisko tessera ixeia pou dinoun 200W Rms sta 8ohm px auta ... http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=10687 , o enisxytis poso tha prepei na bgazei gia na sikosei ta 4 ixeia?
 

Inviato Fri 02 Feb 07 @ 5:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
elysa tis apories mou sxetika me tin syndesmologia kai tis antistaseis,
http://www.djshop.gr/displayITM1.asp?ITMID=11056
ligo me ta Watt RMS tora ... an ta ixeia einai 200W/8 ohm (2+2 paralila) tote o enisxytis katebainei sta 4 ohm kai basei tou kataskeuasti ti isxys prepei na einai o enisxytis sta 4 ohms? Na grafei 2x400/4 ohm i 2x200/4 ohm ??
 

Inviato Fri 02 Feb 07 @ 10:27 pm
Sto dj shop sthn prvth selida
aristera katw stis texnikes symboules grafei [Åíéó÷õôÝò ç÷åßá...Ãéáôß êáßãïíôáé ôá ç÷åßá? ]pigaine ekei kai dia
baseto.kalytera na pareis ixia 15intsa.rixe mia matia kai sthn tele exei ixia kai telikoys mesaias kathgorias
alla sxetika ftina.
 

Inviato Fri 02 Feb 07 @ 10:29 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)